Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Altair1404

Devil May Cry 4 - błąd exe

Polecane posty

Gość Altair1404

Witam. Mam problem. Otóż chciałem sobie przejść jeszcze raz DMC4, coby sprawdzić się na wyższym poziomie trudności. A tu ZONK. Rozpoczynam nową grę i nie mogę obejrzeć pierwszego filmiku. Cały czas błąd exe. (jakże przeze mnie ulubiony...:/) Błąd ten pojawia się w różnych momentach. Czasem przy modlitwie, czasem przy ataku Dantego, czasem przy natarciu wojsk. I nic nie można z tym zrobić. Proszę o pomoc.

Mój komp:

Intel Pentium Dual Core (2.0GHz x2),

Palit Geforce 8600gt Sonic+,

2.0 GB RAM :D

Mam ferie i chciałbym sobie w to pograć. :D A tu takie cuś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Zapomniałem dodać, że klasycznie:

1. Mam Windows XP (Service Pack 3)

2. Wgrane najnowsze stery do grafy. (Ściągane przedwczoraj - wersja 196.21)

3. Reinstall robiony dziś rano. Brak rezultatu, dalej błąd exe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Zawsze było tak, że ten zarąbany Anti-Aliasing (w DMC MSAA) bardzo mieszał w działaniu gry. Więc może zmniejszenie go z poziomu CQ16x na C16x pomoże. :D Napiszę o efektach jakie to dało. :D W googlach niestety szukałem, jednak tam są opisane tylko problemy z piratem... (Nie muszę chyba mówić, że moja wersja to ta z CDA :P)

Chwilowo pomogło. Zaliczyłem tą pierwszą misję (może raczej Tutorial) i nie wywaliło mnie. Jednak proszę o nie zamykanie tematu, gdyż możliwe, że jeszcze będę tu musiał coś napisać. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Nic nie działa. Jestem przy walce z Echidną i już raz ją pokonałem i był filmik i nagle wyskoczył błąd exe. Tak więc nie zrażony podszedłem drugi raz do walki. Pozbawiłem wroga 2/3 życia i nagle... tadam... błąd exe... Już nie wiem co z tym robić. Pomocy!!!

EDIT: Aha, zapomniałem dodać. Oprócz tego, że ma ten zarąbany błąd, to jeszcze gra na filmiku, w którym pojawia się Echidna i goni Nero po tym walącym się moście, strasznie się zacina, co dziwne, gdy przechodzi do grania to już płynnie działa. Natomiast gdy ucieknę i znowu włącza się filmik, to znowu jest to samo. Może to wina, tego, że ustawiłem to MSAA na zbyt wysoko. Mam C16x, a może warto byłoby dać na C8x?? Co sądzicie?? (Mam jeszcze możliwość CQ16x i CQ8x)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Tak to jest właśnie AA. Zrobiłem tak jak mi radziłeś. Zmniejszyłem MSAA do poziomu x4 i na filmiku mi się nie wyłączyło. Może dotrwa tak do końca gry, ale nic jeszcze nie wiadomo więc proszę o niezamykanie tematu. W każdym razie dzięki Kawalorn. :D

EDIT. Ok, udało mi się przejść misję z

Dagonem

bez niechcianego błędu. Możliwe, że uda się skończyć wreszcie tą grę. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Korzystając z tego, że temat nie został zamknięty, odświeżam go, gdyż chciałem znowu w to zagrać i znowu nie mogę... Mam ten sam problem i okazuje się, że to, co napisałem wcześniej nie sprawdza się. Oglądając pierwszy filmik, mogę być pewny, że spotka mnie niemiła niespodzianka w postaci niechcianego błędu exe... Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Zapomniałem dodać w opisie mojego problemu, że wygląda to tak, że oglądam filmik i nagle jakiś fragment dźwięku śłychać podwójnie, obraz znika, robi się czarny i jest tłem dla błędu exe. Lecz po podwójnym powtórzeniu dźwięku wraca on do normy i leci sobie dalej do momentu, aż nacisnę 'Nie wysyłaj'. confused_prosty.gif A z tymi ustawieniami nie chcę mi się bawić, bo tego jest nieskończenie wiele kombinacji, a błąd pojawia się w różnych momentach, jestem gotów stwierdzić, że losowo i przy którymś kolejnym ustawieniu mogę mieć po prostu szczęście i trafić na moment, w którym gra przepuści mnie dalej...

Ściągam najnowsze sterowniki, może to pomoże.

Witam :)

Poszperałem troche w necie i na pewnym forum znalazłem rozwiązanie problemu niespodziewanego wychodzenia gry do pulpitu (poprzedzonego komunikatem o błedzie), dodam że rozwiązanie okazało sie, w moim przypadku skuteczne i gra smiga teraz bez najmniejszych problemów :))

Musimy najpierw odnaleźć plik odpowiedzialny za konfiguracje gry, jest nim config.ini, nie znajduje sie on jednak w katalogu z grą. Znajdziemy go na C:\Documents and Settings\[username]\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\CAPCOM\DEVILMAYCRY4 (uwaga: folder "Ustawienia lokalne" domyslnie jest ukryty). Otwieramy zatem config.ini i pod linią [GRAPHICS] edytujemy opcję SLI która domyslnie ustawiona jest na ON, a my poprostu musimy zmienić ją na OFF. Następnie wystarczy zapisać zmiany no i ....gra nie powinna już stwarzać żadnych problemów :)

Zrobię jeszcze to, co w innym temacie napisał ten oto forumowicz. :D Może to mi pomoże. :D

EDIT. Jak na razie udało mi się po zmianie tego parametru obejrzeć pierwszy filmik. :D Jestem dobrej myśli. Lecz prosze o niezamykanie tematu, gdyż nie wiadomo co jeszcze się wydarzy. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...