Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

elventh

ATI Radeon HD4850 - cienie nie są poprawnie wyświetlane.

Polecane posty

Ogólnie problem z cieniami jest powszechny w kartach ATI na swoim radku też tak jest i tak samo miałem w radku 2600XT czy 9800 pro może jest to spowodowane Drectem X ?? Niestety trzeba go aktualizować żeby nowe gry chodziły i może microsoft cos skopał ? No i producenci gier troche ATI olewają z optymalizacją pod te karty.

Ale podczas grania będziesz się skupiał na cieniach czy rozrywce ?? bo jakoś niewygodnie by mi się grało patrząc tylko na cienie ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie co racja to racje, ale "schodkowate" cienie, bądź czasem naświetlona grafika nie są zbyt przyjemne dla oka;/

DX aktualizuję, stery zawsze najnowsze - nie wiem co może być przyczyną, a przez ok. pierwsze 2 miesiące po zakupie komputera wszystko było w porządku. Reinstalowałem system i stawiałem inny, nic nie pomogło.

Miałem możliwość przetestowania 2 innych kart graficznych w swoim komputerze (HD4870 i HD5770 - obie w pełni sprawne),

a problemy z grafiką nadal występowały ;o

Być może problem nie tkwi w karcie graficznej? :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 64-bitowy, sterowniki najnowsze, bodajże CCC 10.6

Konfig:

-MOBO: Gigabyte MA780G-UD3H

-CPU: AMD Phenom II X4 940

-RAM: Patriot Viper 2x2048mb/800mhz

-GPU: ATI Radeon HD4850 Gainward GS (512mb)

-ZASILACZ - Chieftec 550W AB

Co chodzi o zasilacz, to ostatnią spalił mi się przez burzę, więc niedawno dostałem nowy egzemplarz, a problemy z grafiką wciąż są;s

Chciałbym podkreślić, że problemy zaczęły mieć miejsce dopiero po jakimś czasie.

Szperałem po forach, widzę że nie tylko ja się z tym zetknąłem, ale najbardziej martwi mnie to, że nikt do końca nie zna samej przyczyny i rozwiązania tego problemu:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...