Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RafQ

Alarm w kompie

Polecane posty

Witam wszystkich!!

Mam problem z moim Pecetem.Gdy gram w jakąś lepsza grę np.Avatar czy GTA4,mój komp zaczyna wyć!!!

Nie wiem co zrobić grzebałem w Biosie i ustawiłem żeby komputer włączał alarm przy 90stopniach.Co mam zrobić ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim podaj dokładną specyfikację komputera, z płytą główną i modelem zasilacza włącznie. Napisy też, jakie to wycie. Pomiary temperatury procesora i karty graficznej również są potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ procesora:Unknown,3100MHz

Procesor: 64 X2 dual core Processor 6000+,3106MHZ

Na zasilaczu napisane jest: 100V-240V 60-50 MHz

Płyta główna:Gigabyte Technology Co.

Nazwa płyty:GA-MA78G-DS3H

Temp:(używałem programu speedfun i napisze te temperatury tak jak się wyświetlają pokolei bo nie wiem co jest co) temp1 40C temp2 90C temp3 44C HD0 34C Core 18C.

Ten alarm tak wyje takim ciągłym dźwiękiem..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie stoi komputer? Masz w nim zamontowane dodatkowe wentylatory, żeby był zewnątrz jakiś ruch powietrza? Temperatury są niezbyt dobre.

Żeby sprawdzić model zasilacza, musisz zdjąć pokrywę obudowy i przeczytać napisy na naklejce znamionowej.

Wyczyśc też chłodzenie procesora, bo pewnie jet tam sporo kurzu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz kartę graficzną (dokładny model poproszę)? Ułóż kable w obudowie i odkurz ją, to po pierwsze. Jak podasz model zasilacza, to wtedy będziemy dalej radzili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna to ATI Radeon HD 4800 Series.

Ostatnio odkurzałem kompa.Na zasilaczu jest taka tabelka napisze co się na niej znajduje:

Total power 500W

Max Output 20A 24A

i coś jeszcze ale nie wiem czy to jest potrzebne.I jest jeszcze takie coś Active PFC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, jak masz ustawioną prędkość obrotów wentylatora na karcie. Może te 90 C (temp 2 ze Sppedfana) dotyczy właśnie GPU. Przy okazji ściągnij najnowszą wersję i nią sprawdź temperatury (wersja 4.40 pokazuje dokładnie którego podzespołu dotyczy wskazanie temperatury).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...