Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Raskolnikow

Windows 7 - stare gry będą działać na wersji 32 bit?

Polecane posty

Dobra, ludziska, sprawa jest następująca :) Chcę kupić Wina 7 i zastanawiam się czy będzie to wersja pudełkowa z obiema wersjami bitowymi czy oleję to i kupię tylko 64 bit. Sprawa jest o tyle kluczowa, że nadrabiam aktualnie zaległości "growe" i dużo gram w klasyki - pierwsze Fallouty, Baldury, Torment itd. itp. W związku z tym, proste pytanie - będą one działać w wersji 64-bitowej czy lepiej kupić obie na wszelki wypadek? Szukałem wskazówek po sieci i na każdym forum mówią inaczej ;] Mam 4GB RAMu więc teoretycznie 64 bit to rozwiązanie bardziej przyszłościowe - ale z drugiej strony pozostaje kwestia tych starych produkcji? :(

Będę wdzięczny za wszelką udzieloną pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz mówiąc to wersja 32-bitowa sprawia o wiele większe problemy z uruchomieniem starszych gier, 64-bitowy system będzie lepszym rozwiązaniem.

Słucham? Koledze chyba się coś pomieszało. Wersja 32bit sprawia mniejsze problemy w starszych tytułach, które były robione pod systemy 32bit.

Siódemka ma to do siebie, że jej wersja 64bit jest rzeczywiście udana i nie sprawia takich problemów jak xp i vista. Nie zmienia to faktu, że część gier może na 64bit nie działać albo robić problemy. Na 32 bit mogą za to śmigać.

Mi na W7 32bit chodzą wszystkie starocia, udało mi się nawet earned in blood uruchomić w końcu :)

Problemy mogą sprawiać gry zabezpieczone securomem i innym śmieciem, jak np. pomarańczowa kolekcja cenegi. Zabezpieczenia te nie chcą dobrze działać z vista i 7 i niestety, trzeba gry często crackować aby chodziły. Ale chodzą...trzeba pokombinować, ale chodzą.

Takie BG i Torment śmigają aż miło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio też wróciłem do klasyków i jedyną grą, w którą niestety nie dało się grać był Gothic :sad: Wszystkie Baldury,Fallouty(1 i 2), Icewind Dale, Torment, czy Deus Ex działają bez problemu:) Już więcej zachodu było z nowszym tytułem - Fallout 3. I to właśnie chyba przez ten nieszczęsny securom.

EDIT:Oczywiście mówię o Windows 7 64 bit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz pieniądze, kup boxa z prostego powodu - będziesz mógł reinstalować system, zmieniając komputery, więc w ogólnym rachunku wyjdzie taniej :) Zainstaluj 64bit i nim się baw...dopiero jak już rzeczywiście będziesz miał problemy, przejdź na 32bit. Osobiście jednak myślę, że większość rzeczy na 64 bitach zadziała :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sevard: ja nie wiem tylko, czy nie chodzi o to, że wszystkie wersje (HP, ultimate itd) ale w wersji BOX - bo raczej dla MS mało opłacalne, żeby ktoś z OEM, mógł taniej kupić BOX.

Ja bym zadzwonił do MS i się wypytał dokładnie o licencjonowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane, że z każdej, gdyby można było tylko z BOXa, to Microsoft raczej by to zaznaczył. Poza tym z tego co widzę na komputroniku jest napisane, że można zarówno z OEM, jak i z BOXa. Nie zawadzi zadzwonić do MS, ale wszystko wskazuje na to, że można z dowolnego XP-ka, lub dowolnej Visty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało mi się zakładać nowego tematu, więc napiszę tutaj. Win 7 jest już na dysku, z tym, że zostawiłem na drugiej partycji Win XP. Problem w tym, że jak włączam komputer to automatycznie włącza się XPek - nie ma ekranu wyboru systemu. Co więcej, w menu "uruchamianie i odzyskiwanie" mam dostępnego tylko XPeka. Ktoś ma pomysł jak przywrócić ekran wyboru systemów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jest postęp - Vista BootPRO pozwoliło na uruchamianie na zmianę Wina 7 albo XPka (po wzięciu opcji Windows Vista Bootloader - manipulując tym, mogę albo powodować uruchomienie XPka albo 7 :D). Wpisałem nawet ręcznie nazwę "second OS" jako "Windows XP Home Edition" i nawet pojawia się ekran wyboru systemu przy starcie, ale jak biorę na XP to lipa, nie włącza się. Ktoś wie jak się tym posługiwać? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej po prostu spróbować to naprawić za pomocą wiersza poleceń. Czyli ustawić bootloader Windowsa 7 i pobawić się komendą bootrec. Opis na podlinkowanej wcześniej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...