Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Chesus

RAM, problem z działaniem

Polecane posty

Na początek moja płyta główna.

system- Win 7 x64

A teraz w czym problem. Miałem 2x1GB ram-u i dokupiłem jeszcze 2GB ale w jednej kości. Gdy zainstaluje te 2GB ram-u komputer albo nie chce się uruchomić albo wyskakuje niebieski ekran informujący o jakimś błędzie. Odłączyłem jedna kość 1GB i włożyłem ta 2GB, działa normalnie. Podłączone mam w 2 żółtych wejściach. Wszystkie kości mają takie samo taktowanie, czyli 800 i są tej samej firmy(Kingston). Chciałem mieć 4GB a mam 3 i co z tym fantem zrobić? Wydać kolejne 160zł na 2GB w jednej kości? Jakoś mi to nie pasi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, sprawdziłem wszystkie możliwości i:

- 2 żółte zajęte- działa

- 1 żółty 1 czerwony- działa

- 2 czerwone- działa

-2 żółte i 1 czerwony- restart komputera, zawieszanie, niebieski ekran(do wyboru :tongue: )

Nie mam pojęcia czemu nie czyta 3 kości. Niby jest tu jakiś update biosa, ale czy to pomoże, czy bardziej zaszkodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

This system requires single-sided/single-ranked memory modules when all four sockets are populated. 1GB

double-sided(dual-ranked) memory modules may be installed one per channel. For Dual Channel mode, use

single-sided modules only.

Wszystko na ten temat, ta płyta (podobnie zresztą jak inne na tym chipsecie) ma specyficzne wymagania odnośnie pamięci jeśli obsadzamy więcej niż dwa banki. Dlatego bardzo często na płytach z chipsetem Intel? P31 producenci montują tylko dwa gniazda pamięci ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...