Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

filipbawol

Rozwiązany: AMD Athlon 64 X2 i powyginane nóżki.

Polecane posty

To trzeba oddać do specjalisty jakiegoś, ale nie licz na zbyt wiele - nóżki zwykle po odgięciu lub w trakcie odginania się łamią. No i nie masz żadnej gwarancji, że ów specjalista nie zepsuje procka - bo jest to czysta loteria.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak są lekko wygięte to można spróbować - ale trzeba mieć opanowane ręce i sprawne oko. Miałem to samo z obecnym procesorem - nieco zbyt siłowo go wciskałem w Socket, skutkiem czego kilka nóżek z pogranicza powyginałem. Ale dałem rade to naprostować ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, panowie. Mój 775 miał prostowane piny i działa :) Można spróbować, jeśli nie są położone na płasko, a tylko trochę powyginane, to może się udać. Możesz też oddać do serwisu, ale to upierdliwa i męcząca sprawa, więc mogą sobie policzyć za to :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by z linijką to miało pomóc to już by ten procesor działał. Jedna jest wygięta gdzieś na środku, dwie są wygięte na boku prawie na płasko, ale w wewnątrz to linijka tu nie za bardzo zdziała. Nożem wyprostowałem już kilka nóżek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie pójdę z nim do serwisu. Procka wraz z płytą główną dostałem od kolegi za "zrobienie" mu innego kompa. Później się okazało, że ma wygięte kilka nóżek. Więc jakiejś wielkiej wartości to to dla mnie nie ma. Jak bym miał robić to będę próbował na własną rękę.

Może ktoś by chciał tego proca? :tongue: Oddam za darmo. Od razu mówię, że w grę wchodzą tylko moderatorzy i eksperci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wykonalne.

Nie zawsze mi się udawało, ale - powiedzmy - mniej niż dwa na dziesięć "zepsułem".

Im bardziej wygięte piny, tym gorzej / trudniej.

Pomaga podgrzewanie (ja używam lutownicy "Hot Air") i duża doza cierpliwości.

Raz, w przypadku który JA uznałem za "beznadziejny", pomógł mi znajomy złotnik - co prawda jednej nóżki nie udało się uratować, ale na szczęście była to "masa" (bez większego znaczenia dla działania procesora).

Z pasty czyścimy zmywaczami, benzyną ekstrakcyjną (nie mylić z paliwem do auta), a najczęściej papierowymi ręcznikami jednorazowymi ;)

Daj dobrą fotkę (albo skan) tych nóżek, zobaczę czy jest szansa na "uratowanie" procka. A przygarnąć mogę go zawsze ;) najwyżej potem komuś oddam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 3 osoby chętne i komu tu teraz go przekazać :krecka_dostal:

LOL

Ja z góry uprzedzam, że TYLKO naprawię i sprawdzę (jeśli się uda). A potem .... a potem pewnie pójdzie do kogoś kto naprawdę potrzebuje takiego procesora, i to raczej za darmo albo po symbolicznych kosztach (przesyłka).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 3 osoby chętne i komu tu teraz go przekazać

To jeszcze ja kcem!!!!111jeden

Rzuć monetą-jak wypadnie orzeł, to do Gofra, jak reszka, to do SwistKa, jak stanie na krawędzi, to do michiego, a jak zawiśnie w powietrzu to do mnie :).

Bez żartów. Spokój.

Raz przeprowadzałem taką operację, będąc zupełnie nieświadomym powagi sytuacji i konsekwencji niepowodzenia. Ale się udało, robiłem to linijką i cyrklem bodajże (ale sprawne ręce miałem dzięki Lego :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ale sprawne ręce miałem dzięki Lego :)).

No tak, z FOSu ich wyprosili, to tutaj zaczynają. ;p

Skan trochę za mocno rozmazany. Poczekam z oceną na zdjęcie w lepszej rozdzielczości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chcę! :) Szczególnie, że mam duży zasób wiedzy z elektroniki czy też lutowania (jeżeli nóżki są już zbyt porządnie odgięte, to przykro mi panowie, ale bez stacji lutowniczej i paru drogich zabiegów się nie obejdzie ^^) Mobo dorzucasz gratis? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...