Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luq8912

Radeon 4890-Świecąca się kontrolka na czerwono (CTF)

Polecane posty

Witam! Pojawił się u mnie problem taki że włączam kompa wszystko startuje a ekran pozostaje czarny. Nie da się wtedy nic zrobić nawet reset nie pomaga tylko dłuższe przytrzymanie przycisku zasilania po czym po ponownym włączeniu wszystko jest już ok. Wcześnie myślałem ze to wina dysku twardego ale jednak nie. Kiedy ta kontrolka na karcie graficznej się nie świeci komputer włącza się jak należy a jak się świeci to już jest lipa. Wiecie o co biega?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel Pentium Dual Core E6300 2.8@3.2 GHz BOX|Gigabyte P31-DS3L|Ram 2x1GB DDR2-800 Kingston|Radeon 4890 Sapphire Vapor-X|Samsung HD502IJ 500GB 16Mb cache SATA II|OCZ StealthXStream 600W SLI

System Windows XP Professional SP3

Sterowniki do grafiki to ATI Catalyst 9.10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na necie podobny temat i możliwe jest że jest to wina zasilacza. Moje pytanie do was, czy mogę podłączyć drugi zasilacz do grafiki nie odłączając tego co mam obecnie? Oczywiście chodzi tylko o 2x6 pin. I jaka moc zasilacza będzie potrzebna na samą kartę graficzną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć procesor albo chociaż ustaw niższe taktowania pamięci i spróbuj włączyć komputer.

Diagnostic LED meanings for the HD4890 card ...

D601: VDDC_FAULT

D1601: critical temperature fault

D1602: AUX Hot Plug/Unplug Fault (upper connector)

D1603: AUX Hot Plug/Unplug Fault (lower connector)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na necie podobny temat i możliwe jest że jest to wina zasilacza. Moje pytanie do was, czy mogę podłączyć drugi zasilacz do grafiki nie odłączając tego co mam obecnie? Oczywiście chodzi tylko o 2x6 pin. I jaka moc zasilacza będzie potrzebna na samą kartę graficzną?

bląd z powodu zbyt wysokiej temperatury a t 2 ostatnie info dotyczą jakiegoś czujnika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj załącznik jako mniejszy plik w innym formacie, bo nie chce mi się czekać minuty aż załaduje się obrazek.

Sprawdzałeś diagnostic LED meanings for the HD4890 card?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@org u mnie na karcie są trzy kontrolki i właśnie jak ta jedna się za świeci z oznzceniem CFT to jest problem, gdy tylko mrugnie raz po włączeniu kompa to jest git. @Matison takie temperatury są gdy obciążę kompa, dodam jeszcze że komp chodził parę godzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na karcie są trzy kontrolki i właśnie jak ta jedna się za świeci z oznzceniem CFT to jest problem, gdy tylko mrugnie raz po włączeniu kompa to jest git.

W przypadku kart ATI/AMD z trzema kontrolkami ta z oznaczeniem CTF pali się w dwóch przypadkach:

- przegrzanie

- za niskie obroty wentylatora

To znaczy może się włączyć z jeszcze innych powodów (błąd czujnika lub firmware karty, uszkodzenie sekcji zasilania GPU itp), ale te występują najczęściej i głównie to ma za zadanie sygnalizować. Chyba dlatego oznaczyli ją: "Critical Temperature Fault" :P

Przegrzanie - wiadomo o co chodzi.

Natomiast "za niskie obroty" to rzecz względna, minimum (próg zadziałania alarmu i jednocześnie wyłączenia GPU) ustawia producent karty.

Wentylatory mają to do siebie, że po jakimś czasie potrafią się zacierać - nawet zatarte (trochę, nie całkowicie) osiągają prawie normalne obroty przy ciągłej pracy, ale mają problem z rozpędzaniem do tej "minimalnej" prędkości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SwisteK w końcu jakieś konkretne info dotyczące mojego problemu ;). Więc chyba sensownym wyjściem z tej całej nieprzyjemniej sytuacji będzie oddanie grafiki na gwarancje? PS ten problem może wpłynąć na wydajność komputera? Bo zdążyłem zauważyć że grając np. w CoD 4 z 250 FPS nagle robi się 16 FPS po czym po około 5 sek. wraca wszystko do normy i tak co parę minut problem się powtarza... Może w ogóle oddać całego kompa do serwisu żeby go całego sprawdzili? Co o tym myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPU-Z pokazuje obroty wentylatora na tej karcie?

Ustaw jej jakieś stałe obciążenie (np Furmark, ale w okienku 800x600 ) i zobacz czy obroty nie skaczą. Chyba trzeba będzie zmienić częstotliwość pomiaru (domyślnie jest 1s? można dać 0,1-0,3).

Normalnie obroty tylko rosną, ewentualnie pojawiają się co jakiś czas przekłamania pomiaru. Uszkodzony wentylator będzie miał dość regularne spadki obrotów o 20-30% (trwające więcej niż jeden pomiar, w odróżnieniu błędów które są "jednorazowe").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SwisteK coś jednak jest z tymi obrotami wentyla :huh:, jest to słyszalne kiedy gram w jakoś grę. Raz chodzi szybciej a raz wolniej i tak co jakiś czas... Co do twoich pytać postaram się dzisiaj na nie odpowiedzieć, ale troszkę póżniej bo teraz nie mam dostępu do PC tylko piszę z laptopa i nie mogę sprawdzić co jest grane. Jak myślisz ten problem może wpływać niekorzystnie na wydajność całego PC o_O?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz chodzi szybciej a raz wolniej i tak co jakiś czas...

Możesz włączyć zapis do loga w GPU-Z i sprawdzisz dokładnie te spadki obrotów.

Jak myślisz ten problem może wpływać niekorzystnie na wydajność całego PC

Pisałeś, że w CoD4 masz 16FPS, czyli tak. Radzę monitorować temperatury. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Date , GPU Core Clock [MHz] , GPU Memory Clock [MHz] , GPU Temperature [°C] , Fan Speed [%] , GPU Load [%] , Fan Speed [RPM] , GPU Temp.(DISPIO) [°C] , GPU Temp.(MEMIO) [°C] , GPU Temp.(SHADERCORE) [°C] ,

2010-02-23 10:29:46 , 240.0 , 1050.0 , 60.0 , 43 , 0 , 1814 , 60.5 , 76.0 , 65.0 ,

2010-02-23 10:29:47 , 240.0 , 1050.0 , 60.0 , 43 , 0 , 1812 , 60.5 , 75.5 , 65.0 ,

2010-02-23 11:03:05 , 240.0 , 1050.0 , 61.0 , 43 , 0 , 1814 , 61.5 , 75.5 , 65.5 ,

2010-02-23 11:03:06 , 240.0 , 1050.0 , 61.0 , 43 , 5 , 1814 , 61.5 , 76.0 , 65.5 ,

Takie pomiary są podczas grania w Battlefield: Bad Company 2. Wiecie gdzie można zmienić częstotliwość pomiaru i zobaczyć jaka aktualnie jest ustawiona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jak wy mi nie pomożecie to ostatecznym wyjściem będzie oddanie grafiki na gwarę. Napisałem maila do serwisu może oni będą znać przyczynę. Chodz znając życie odpiszą mi krótko i na temat "Proszę wysłać kartę do serwisu" Może zasilacz czasami świruje? Nie wiem. Problem niby już nie występuje od dwóch dni, ale pozostaje pytanie do kiedy... :dry: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...