Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lordgraver

Radio internet

Polecane posty

Może się ktoś orientuje czy warto pakować się w radio internet ? Bo niestety już innych możliwości nie mam. A nie urządza mnie internet z limitem. http://www.radio-net.com.pl/ czy to co oferuje ta firma może być dobre ? liczy się dla mnie stabilny internet dzięki któremu będę mógł w miarę konfortowo grać W MMo i Fps. I czy kolej i wiatraki mogą przeszkadzać takiemu internetowi ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem tylko że tp nie zgadza się na to z "powodów technicznych" poza tym netia też mnie przerobiła. A ja chce internet bez telefonu. na razie na tych kombinacja wychodzę źle więc nie chce się wpakować w znowu w jakiś [beeep].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Z tego co wiem Netia ma ofertę bez telefonu.

Ja miałem radiówkę i miło tego nie wspominam o graniu w L2 można było pomarzyć a CS lepiej było nie włączać ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. U jednego działa dobrze a drugiego już gorzej. Często w zimę są przerwy przez warunki pogodowe, zdarzają się awarie, braki w dostawie, gubienie sygnału, podwyższone pingi itd. Ja jestem na nie, choć u Ciebie może dobrze działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko powiedz mi jak ma to zrobić skoro:

1. mam telefon od przeszła roku.

2. na wszystkie umowy o internet z innymi firmami musi wyrazić zgodę TP SA 9 Już raz mi odmówiła

3. Czy da się mieć internet bez dodatkowych opłat kiedy wygaśnie umowa na telefon ?

z netią mam same problemy bo jak próbowałem z nimi gadać na temat internetu ( tego co wcześniej zamówiłem w pakiecie z telefonem a nie dostałem z przyczyn technicznych winna TPSA ) to na 2 tygodnie mi telefon odłączyli :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze sporo osob tutaj o internecie radiowym ma pojecie takie jak ja o koranie - zerowe.

To jak bedzie chodził zależy od administratora i od technologi.

Nie polecam pchania się w przestarzałe 2.4GHz, zaszumienie zapewne okolicy jest duze i sygnal bedzie rwal, beda packet losty, pingi wysokie itp... Wiec jak brac to 5GHz - stabilniejsze.

Do tego dochodzi ilosc uzytkowników podpietych do nadajnika, jeżeli bedzie jechanie po kosztach to antena nawet jak bedzie dawala najmocniejszy sygnal bedzie po prostu miala problemy ze stabilna pracą.

Dowiedz sie tez jak daleko jest od ciebie nadajnik. Jezeli 5km to troche daleko, ale niby jest jakas antena? Dowiedz się o co chodzi, kto mowil ze to cos da?

Na pewno czasem wieczorami zwlaszcza przy śnieżycy będą packet losty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrałem trochę wiadomości:

1. Mam rzekomo tydzień na wypróbowanie sprzętu i mogę go oddać bez podawania przyczyny a oni oddają mi cała kasę

2. Znajomy mówił mi że podczas te go próbnego tygodnia podkręcają jakoś tę net i lepiej działa.

3 Jutro jak mi nic nie wypadnie idę do tych ludzi by dokładnie ich wypytać o wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@TH3V

Zależy też od sygnału, który tu może być odbierany z problemami gdyż znajduje się tam duża przeszkoda bądź przeszkody. 5 GHz jak dla mnie to jedyna opcja by to działało. Do tego... 800 zł kary za udostępnianie łącza na inne komputery oO, tak więc trochę przegięcie. Jak dla mnie to tutaj administracja troszkę "daje ciała". Na stronie aktualizacja z przed świąt a mamy już luty..

Lordgraver

1. To jest na początku najlepsza opcja. Możesz wziąć i zobaczyć jak to wszystko działa.

2. No to jak większość firm ale sygnału raczej Ci nie podkręci, jedynie prędkość łącza.

3. Idź i pytaj ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego... 800 zł kary za udostępnianie łącza na inne komputery oO, tak więc trochę przegięcie

Kupujesz router z mac clonem i nic ci nie zrobia bo jak? :)

A co do sygnału... Mozna go zwiekszyc, kiedys sie spotkałem z antena chodzącą na 80% możliwości i przekroczoną maks. iloscią użytkowników pod nią podpiętych, oczywiście zrobiła się afera, infrastrukturę przerobili i w 1 tydzień packet losty z 45% spadły do 1-3% wieczorem : ) Cud panie, i to na 2.4Ghz.

2. Znajomy mówił mi że podczas te go próbnego tygodnia podkręcają jakoś tę net i lepiej działa.

Mogą odciążyć twoj punkt dostępowy i parę osób przepiać na inny. Dodatkowo admin poprawia priorytety testowego łącza, ale obecnie jezeli firma jest duza to mysle, ze nie ma sie o co bać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz router z mac clonem i nic ci nie zrobia bo jak?

Nie zawsze router chce współpracować jak np. admin daje limitowanie po TTL... O tym też czytałem. Fakt chwila grzebania w systemie i da się to obejść.

A no cud ;P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna kupić router z mozliwościa "podbicia" TTL. Z tego co sie orientuje możłiwości podbicia TTL nie ma, sa routery ktore nie obnizaja TTL'a ale jak zwał tak zwał.

Do tego dochodzi pewna kwestia. Widnows ma problemy z PPPoE (NP XP się rozłącza) a na stale ip często kreca nosem providerzy radiówek. Bo konflikty adresu, bo to bo siamto. W takim przypadku rozwiązaniem jest router, i w tedy TTL ustawiony na 1 jest po prostu nie możliwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh cieszę się bardzo że dużo zrozumiałem z ostatnich dwóch postów :P . Nie ukrywam że potrzebny mi internet do grania po sieci o o ile w MMO i RTS nie potrzeba jakiś szybkich łączy to do fps tak. Kumpel mówił mi że mogę mieć problemy z takimi grami jak MW2 bo posiadam wspólne ip czy jakoś tak i ping może być wysoki ktoś mi to wytłumaczy czemu się tak może stać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od gry, w strategie, mmo mozna na radiowce grac (znajomy mowi ze problemu nie ma) zas fps'y...

W BF2 na radiowce gra sie ciezko, zas BF BC2 chodzi o wiele lepiej, zalezy od danej gry.

Nie tyle szybkosc co stabilnosc lacza ma znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może z mojej strony. Swojego czasu "ciupałem" sporo w CS'a. U mnie na kablu grało się dobrze, niestety często wyjeżdżałem w pewien rejon gdzie internet był tylko radiowy. Pingi troszkę skakały ale dało się grać, lecz np. taki Guild Wars ścinał strasznie. Call of Duty działało możliwie, czasem ścięło ale to bardzo rzadko. Tak więc w sumie nie wiem od czego zależy (pewnie od jakiegoś zoptymalizowanego kodu gry do multi). Tak więc weź łączę na testy i popróbuj w paru grach. Jak będą wysokie pingi to jeśli dużo grasz to nie pchaj się w ten interes.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u tych ludzi i :

1. nie mogę po tygodniu oddać netu jak mi nie pasuje.

2. za miast tego przyjadą i sprawdzą czy jest zasięg i czy się da tak zrobić ( w sumie i tak muszę poczekać kiedy śnieg spadnie z dachu.)

3. Za 10 zł miesięcznie mogę dostać własne ip. mówili tez że niedługo chcą wprowadzić za darmo.

4. koszt anteny zależy jaki będzie sygnał 50 lub 150. Mówili tez ze muszę mieć optyczny widok z nadajnikiem który jest niedaleko mnie jakieś 800m tylko trochę drzewa przysłaniają i w tym może być problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie dobrze, że nie możesz zrezygnować bez żadnego podawania powodu.. No cóż, ja już więcej nie potrafię pomóc bo nie wiem jak się ma wszystko od strony fizycznej (drzewa i inne przeszkody) jak i od radiowej (zasięg itp.) Tak więc myślę, że spróbować można ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...