Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maltesse

Radeon 5770 - brak obrazu na monitorze

Polecane posty

Witam.

Mam problem z kartą graficzna Sapphire 5770. Podłączona do kompa zgodnie z zaleceniami w instrukcji po podłączeniu monitora w ogóle nie widzę obrazu. Komputer działa ale ja nie widze efektów na monitorze. Sterowniki starej karty odinstalowałem jak zalecali. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Poproszę o dokładną konfigurację kompa.

Wszystkie kable dobrze dociśnięte?Jaki masz monitor?PO włączeniu monitora pisze coś na nim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na monitorze nic nie pisze. po prostu czarny ekran. Kable dociśnięte bo karta pokazuje że ma zasilanie[świeci się niebieska dioda]. Z kąd mam wziąśc najnowszego biosa? Planuje w najbliższym czasie wymiane ogólnie płyty głównej. Czy to coś pomoże?. Karta radeon 3800 działa bez żadnego problemu. Nie wiem czy to jakiś problem z przestarzałom płytą główną czy kartą graficzną

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to od początku.

Konf.:

Win:XP/Vista

RAM:5GB

Karta graf.:Radeon 3800/5770

Monitor:Nie mam Pojęcia LCD ale modelu nie znam

Proc.: 2800GHz

No i to chyba wszystko

Ani pierwsze ani drugie wejście nie reaguje. Spróbowałem takim sposobem. Podłączyłem monitor do portu VGA na płycie głównej i chciałem znaleźc karte graf. Nawet niej nie znalazł. Nie wiem czy tu przypadkiem nie leży problem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w ciągu dnia załącze zdjęcia z wyposarzenia CPU. Tylko pytanie screeny z jakich programów chcesz? Karta w ogóle nie jest wykrywana a gdy ją podłączam mam ciemny obraz. Zero komunikatów dosłownie czysta czerń. Nawet mi nie pokazuje, że ma jakikolwiek kontakt z CPU poza nie wywaleniem komunikatu, że kabel nie jest podpięty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta w ogóle nie jest wykrywana a gdy ją podłączam mam ciemny obraz. Zero komunikatów dosłownie czysta czerń. Nawet mi nie pokazuje, że ma jakikolwiek kontakt z CPU poza nie wywaleniem komunikatu, że kabel nie jest podpięty.

Przyczyną niewykrywania karty graficznej przeważnie jest:

- uszkodzenie karty

- niezgodność karty z portem na płycie głównej (czasem wystarczy zmienić BIOS, przeważnie jednak trzeba zmienić model/typ karty graficznej na "zgodny")

- uszkodzenie płyty głównej lub zasilacza

Podaj model zasilacza i płyty głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maltesse... Czy Ty wiesz, co to jest zasilacz? Wydaje mi się, że nie bardzo. To taka skrzynka: KLIK, która znajduje się w środku komputera. Zazwyczaj na górze, chociaż montuje się je też w innych miejscach. Zrób zdjęcie naklejki i wstaw je na forum. Podłączyłeś dodatkowe zasilanie z tyłu karty?

Jeśli nie masz zasilacza w komputerze i karta w magiczny sposób 'nie działa', to zwyczajnie przestań robić sobie z nas jaja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

princefan- ja bym tego tak szybko nie stwierdził. Ja nawet nie wiem czy taki iBOX ma wogóle wtyki 2x6PIN. Jeśli nie ma to raczej nie wiem jak mógłby podpiąć kartę do zasilacza. No jeszcze są przejściówki do molexa czy jak to się nazywa. No nic ja czekam na odpowiedź czy miał kartę podpiętą do zasilacza i czy wcześniej karta działała prawidłowo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa na zasilacz nieograniczona. Jaki mi polecacie. Karta ma podłączenie jedynie 1pinowe. Jak mógł ją spalić skoro działała? tylko komp jej nie wykrywał. Wydaje mi się, że przyczyna leży w płycie głównej. W poniedziałek oddaje karte tacie on swojemu koledze który się tym zajmuje. Jeżeli jest rzeczywiście spalona poleci do reklamacji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michi93 - tak mnie to też wkurza, nieograniczone fundusze a jednak :D

Weź jakiegoś OCZ ModXStreama 500W. Spokojnie wystarczy na 5 lat.

Na gwarancji też jednak bym nie polegał do końca.

DOWN - weź tego OCZ. A tak pozatym wina płyty głównej? Nie, jeśli piszesz, że Radeon HD3800 czy jakiś inny model działa bez zarzutów.

Nie, najpierw kupić zasilacz. Potem przetestować kartę graficzną. Jeśli działa masz farta. Jeśli nie idziesz na gwarancję. Jeśli nie wymienią na nową, cóż do kosza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...