Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Doman18

Zniknięcie (Spoorloos), 1988, George Sluizer

Polecane posty

7030489.3.jpg

gatunek
Dramat, Thriller

reżyseria
George Sluizer
scenariusz
Tim Krabbé , George Sluizer

Obsada
Gene Bervoets -- Rex Hofman
Johanna ter Steege -- Saskia Wagter
Bernard-Pierre Donnadieu -- Raymond Lemorne


Fabuła
Saskia i Rex są kochającą parą. Wybierają się na wakacje za miasto. W czasie podróży zatrzymują się na jednej ze stacji benzynowych i tam dochodzi do momentu przełomowego. Dziewczyna znika. Mija kilka lat a Rex mimo że utrzymuje kontakty z inną kobietą wciąż nie może się pogodzić ze zniknięciem swojej poprzedniej miłości. Jego tęsknota przerodziła się jednak w ciekawość a ciekawość w obsesję. Niczego w życiu nie pragnie jak dowiedzieć się co właściwie się stało z dziewczyną obojętnie czy ona żyje czy nie. Wkrótce jednak wszystko ma się zmienić...

Opinia
Kilka razy kasowałem powyższy opis i pisałem od nowa żeby sformułować go tak żeby was zaciekawić a jednocześnie jak najmniej zdradzić fabuły. To jeden z tych filmów które padły ofiarą zbyt słabej reklamy a na dobitkę zostały zreamakowane przez amerykańską wytwórnie i wypuszczone pod tytułem Zaginiona bez śladu. Od razu ostrzegam że mimo zaangażowania takich nazwisk jak Jeff Bridges, Sandra Bullock, Kiefer Sutherland wyszedł z tego gniot. No może nie tyle gniot ale fabuła została w kluczowym momencie zmieniona "po amerykańsku" i chyba nie muszę dalej tłumaczyć co z tego wyszło. Dla mnie w porównaniu do pierwowzoru jest to jedno wielkie G...

Wracając do samego filmu to napisze tylko że po napisach końcowych towarzyszy nam uczucie podobne które doznaliśmy np po obejrzeniu "Siedem" albo "Szósty Zmysł". Nie będę się nad tym rozwodził bo naprawdę zacznę "sypać" a tego bym nie chciał.

Film BARDZO polecam tym którzy lubią napięcie i nie banalne zakończenia. Ogólnie wszystkim którzy lubią thrillery
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...