Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zawias

Nowy komputer nie działa po złożeniu

Polecane posty

Witam. Znajomy kupił nowy komputer i złożyliśmy go. Jako że mam już małą wprawę w składaniu różnych konfiguracji, poszło szybko. Odpalamy...i lipa. Zaczyna bootować, pokazuje sięan sekunde ekran płyty głównej [ze skrótami do BIOS'a itd] i komp sie restartuje. I tak w kółko. Pomyślałem że to problem z pamięciami, wyjmujemy kości i ..komp bootuje, po 5 sekundach zaczynają sie równomierne beepy z głośniczka. Po kolei odłączaliśmy wszystkie urządzenia [karta graficzna, dysk, napęd itd.], ale zawsze efekt był ten sam - jedynie zabawa ramem coś zmieniała. Każda kość była w każdej szynie - zawsze ten sam efekt.Do BIOS'u nie da się wejść, za szybko miga [ok 1sek.] i się restartuje.

Konfig:

Gigabyte P55M-UD2

Core i3 540

KINGSTON HyperX KHX1600C9D3 / 2G [2x2GB 1600Mhz dual channel]

HD4870 Gigabyte z chłodzeniem Zalmana

CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W - MODULARNY

Dysk Caviara 500GB WD5000AADS SATA II 32MB CACHE

i wydają mi się możliwe 2 rozwiązania: albo sprzedali płytę główną ze starym biosem [ten model obsługuje i3 dopiero od rev F6] albo felerne kingstone'y

jakis inny pomysl? jutro będe się kontaktował z obsługą techniczną, ale wątpie żeby facet przez telfon coś zrobił...a w serwisie pewnie ze 2 tygodnie...

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te okresowe beepy występują, jeśli nie ma podłączonej żadnej kości pamięci tak? (W takim przypadku jest to normalne)

Posprawdzaj, czy wszystko jest popodłączane poprawnie. Możesz też spróbować złożyć "na pająka". Skoro masz dwie kości RAM, to sprawdź co się dzieje najpierw z jedną, a potem z drugą (sprawdzaj w różnych slotach, tak dla pewności).

Na razie tyle, potem będziemy jeszcze myśleć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah, wyprzedziłeś post z editem. żonglerka ramami już była. tak, beepy są wtedy, gdy nie ma zamontowanej żadnej kości.

i nasuwają mi sie 2 myśli: albo padnięte ramy, albo szyny RAM na płycie głównej. podłączenia już sprawdzane, na początku w ogóle nie ruszał, ale tu oczywiście był problem relacji płyta główna-obudowa [dopasowanie tych styków z reguły jest zupełnie inne niż podają w instrukcji]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złóż kompa "na pająka" i zobacz co się będzie działo. Raczej nie wygląda mi to na RAMy. Jeśli nie ma żadnej kości, to beepy są normalne. Przy błędach pamięci też raczej występują beepy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...