Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cacum3

Rozwiązany: Mass Effect 2 - Gra przy rozdzielczości 1280×1024 zawiesza komputer

Polecane posty

Zastanawiam się co jest przyczyną niestabilności Mass Effect 2 przy 1280×1024 wygładzanie 2x, reszta na maksimum.

czasami, kiedy pojawia się wielu przeciwników, gra zaczyna się zacinać i po chwili zawiesza cały system. Jak zdążę wcisnąć klawisz uśpienia (jedyny ratunek przed hard resetem) to pojawia się okno błędu w rozdzielczości 640 x 480 w 16 kolorach z komunikatem - błąd pliku nv4 dll Przy rozdzielczości 1024 na 768 brak takich objawów. Zaznaczam, że w trakcie rozmów, chodzenia po statku czy bazach gra działa w wyższej rozdzielczości bez zastrzeżeń. Czy to może być wina zasilacza? Wydaje mi się być niezły, testy i opinie jakie znalazłem przed jego zakupem były na plus.

detale mojego komputera to AMD X2 6400 + @3,2 Ghz, 2x2 Gb ram @ 800 mhz, 8800 GT, Audigy 2 ZS, Tuner Skystar 2 HD (od technisat), hdd 500 Gb Seagate (16 Mb cache), GIGABYTE GA-M59SLI-S5 AM, zasilacz Cooler Master iGreen 600W Power Supply, Monitor 19 ' Futjisu Siemens SPVA (modelu nie pamiętam w tej chwili), Windows XP sp3

Najnowsze sterowniki i aktualizacje, w tle działa kaspersky. Dysk zdefragmentowany...

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92
błąd pliku nv4 dll

To coś raczej ze sterami. Jakie masz?

Rozwiązanie jest tylko jedno: ZMNIEJSZ USTAWIENIA GRAFIKI NA NIŻSZE. KOMPUTER PO PROSTU NIE WYRABIA

LOL (Sorry SwisteK :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu sterowników serii 180 gra działa nieco dłużej. Niestety po około godzinie obraz zatrzymuje się, jeszcze chwilę słychać dźwięk, po czym na górze ekranu pojawia się artefakt (nie zdążyłem zrobić zdjęcia monitora), pojawia się czarny ekran z migającym kursorem (jak pod Dosem) i cisza... Hmm karta się przegrzewa? Ma spory radiator, odkurzony. Sprawdzę temperatury. Może to też wina tej poprawki w sygnaturce (w moim przypadku komputer działa, być może,że w trakcie grania coś się dzieje). Wywalę poprawkę i będe monitował temperatury (mam dwa wentylatory tłoczący z przodu i wyciągający z tyłu, kable poukładane). Jakby ktoś powiedział, czy system gdzieś zapisuje awarie w jakichś logach to będę wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam najnowsze stery, Gigabyte'a 8800 GT (tyle, że Glistę) - i identycznie, co u kolegi. Sądziłem, że to kwestia karty - był z nią problem, poszła do serwisu i od tamtej pory niby ok - ale widzę, że to nie tędy droga.

Tyle, że u mnie żadnych artefaktów nie ma, po prostu gaśnie ekran (w różnych momentach - czasem po kilku minutach gry, czasem nawet po godzinie), dźwięk normalnie, a system na żadne alt-taby czy trzy-magiczne-klawisze nie reaguje.

A może kolega też dziwnym trafem ma kartę z Gigabyte'a? ;)

Co do kwestii instalowania starszych sterowników to mam opory, z tego względu, że niektóre gry czepiają się, że mają być najnowsze sterowniki. Inne wyjście - kupno nowej karty :)

Sevard - powiedz, dlaczego najnowsze stery - niby kompatybilne ze starszymi GF - kompatybilne jednak nie są? Rozumiem, że nie jesteś przedstawicielem nVidii ;), ale może jakaś teoria/hipoteza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8800 GT firmy InnoVision 3d. Hmm a ciekawe jak w Windows 7 się dzieje.

U mnie też gaśnie, artefakty pojawiły się ostatnio i zawsze w tym samym miejscu - górny lewy róg ekranu. Dziwne bo chłodek na pewno jest w środku (no ale speedfanem sprawdzę ponownie. A demo AvP działa bez zarzutu na maksymalnych detalach. No przez jedną grę karty nie chce wymieniać jeszcze. Zła nie jest. radzi sobie jeszcze.

Czasem można tuż przed padnięciem wcisnąć klawisz usypiający. Jak zdążę to komputer zasypia, po obudzeniu ME 2 pada ale system już nie. Tylko trochę szczęścia potrzeba przy wciskaniu tego klawisza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nVidia nigdy przesadnie nie dbała o starsze generacje kart, ostatnio zaś całkiem je olewają, co jest w sumie o tyle dziwne, że różnice między 8xxx, 9xxx, a 2xx są naprawdę małe. Na tyle małe, że teoretycznie powinna to być jedna seria kart. Jak miałem kartę nVidii to robiłem całkiem niezłą żonglerkę sterownikami, żeby uruchomić wszystko to, co chciałem uruchomić i żeby to działało.

Sprawdźcie temperatury, najlepiej za pomocą OCCT (testy samego GPU, jak i pamięci karty). Karty nVidii ten program potrafi naprawdę nieźle obciążyć.

@inhumator Załóż nowy temat, żeby nie było chaosu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy są nadal (testowałem z WHQL 180, 181). OCCT rozgrzewa kartę do 91 stopni - to trochę za dużo? Z kurzu trzeba przeczyścić. A jak to nie pomoże to wymienić chłodzenie? W spoczynku karta ma 53 - 54 stopnie. Niemniej nie sądzę, żeby niecałe dwie minuty walki na moście (przebijam się do niejakiej Nassari) podgrzało kartę do 90 stopni. Po tych dwóch minutach zamrożenie, w tle muzyka, i raz nawet BSOD dotyczący pliku nv4. OCCT potrzebuje 3 minut na podbicie do tych 90 stopni. Cóż szukam dalej sterowników. Hmm a może zaktualizować sterowniki chipsetu płyty głównej (n 590 SLI)

----------------

O a tutaj garść porad:

http://filenetworks.blogspot.com/2010/01/h...hes-import.html

Dziwne z tym, ze radzą najnowsze sterowniki do nvidii oraz co ciekawe, przestawienie systemu na dwa rdzenie... XP chyba od razu widzi oba rdzenie.

Found a fix for game launch crashes:

Use windows "run" option, type "msconfig" - then check newly openned window for "load or download or smth like that" "new parametrs" and switch proccessor count from 1 to 2.

After that reboot and reinstall the game. Good luck.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki serii 196.21 WHQL (z 19 stycznia) rozwiązały problem. Gra owszem zawiesza się ale o wiele rzadziej.

Dziś montuję radiator Accelero S1, instaluję łatkę do gry i możliwe, że problemy całkowicie znikną.

ZAMYKAMY

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...