Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MarkosBoss

Herkules (1997)

Polecane posty

Herkules-7393834302406-01.jpg


Herkules to animowany film Disneya z 1997 roku. Nawiązuje on do mitu o słynnym herosie, jednak praktycznie w całej mierze się z nim nie zgadza. =7
Zeusowi i Herze rodzi się syn, któremu nadają imię Herkules. Jest on niesamowicie silny, a rodzice darzą go wielką miłością. Wydają na jego cześć uczty i przyjęcia, a także obdarowują niezwykłym prezentem. Otóż wręczają mu latającego konia - Pegaza. Tymczasem Hades, władca krainy zmarłych, chce sam zawładnąć światem, pokonując uprzednio Zeusa. Trzy wyrocznie mówią złemu bogowi, że po osiemnastu latach stanie się władcą, ale również, że w walce pokona go dorosły już Herkules. Wystraszony wysyła dwóch podwładnych, by porwali dziecko na ziemię, pozbawili śmiertelności za pomocą mikstury i zabili. Gamoniowatym sługusom Hadesa nie udaje się jednak zamordować Herkulesa, który po osiemnastu latach opuszcza swoich przybranych rodziców. Wyrusza, nie przypuszczając, że jest synem najpotężniejszego z bogów.
hercules01.gif


W wersji polskiej udział wzięli:
Jacek Kopczyński ? Herkules
Jolanta Litwin ? Megara (dialogi)
Natalia Kukulska ? Megara (śpiew)
Paweł Szczesny ? Hades
Paweł Iwanicki ? Młody Herkules (dialogi)
Marek Sośnicki ? Młody Herkules (śpiew)
Witold Pyrkosz ? Filoktet
Włodzimierz Bednarski ? Zeus
Janusz Zakrzeński ? Narrator
Jarosław Boberek ? Ból
Piotr Pręgowski ? Panik
Miriam Aleksandrowicz ? Lachezis, Talia
Monika Wierzbicka ? Terpsychora
Agata Gawrońska ? Kaliope
Anna Ścigalska ? Klio
Anna Maria Jopek ? Melpomena
Joanna Sobieska ? Hera
Tomasz Marzecki ? Nessos
Janusz Zadura ? Hermes
Henryk Machalica ? Amfitrion
Ewa Ziętek ? Alkmena
Krystyna Królówna ? Atropos
Antonina Girycz ? Kloto
i inni.
hadesherculesdisneyvill.jpgmegandhadesdisneyvillai.jpg
97517836.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, lipa... jedna z niewielu klasycznych kreskówek, których nie miałem okazji obejrzeć, nawet do tej pory, bo nie kojarzę czy kiedyś Disney Channel ją puszczał :P Ale wygląd i zachowanie Hadesa jest dobre. I jak zwykle bywa w takich bajkach, masa piosenek w tym jedna z IMO lepszych -

.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie, to był jedyny film od Disneya, którego nie oglądałem. Może miałem pecha i nie dane było mnie obejrzeć. ? Ale z czego co pamiętam, to chwalono bardzo ten film, jako jeden z najlepszych wytworów Disneya.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna bajka :) Ten trener o ile się nie mylę nazywał piętę Achillesa "francowatą" :) Spotkał piękną dziewczynę, która go zmanipulowała (Herkules spotkał :P) :) A ja Shadowa podziwiam, nie oglądał bajki zna piosenki i jeszcze komentuje <joke> :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Boże ile to już lat minęło... Jako siedmioletni szkrab byłem na tym w kinie ! ;D To chyba druga bajka Disney'a na którą rodzice mnie do kina zabrali. Miłe wspomnienia z dzieciństwa. :) Trener Herkulesa był bardzo barwną i sympatyczną postacią. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mercury

Za czasów brzdąca to się oglądało. Możliwe, że i dziś miałbym szanse do niego powrócić. Co prawda patrzyłbym na niego trochę humorystycznie, ale muszę kiedyś spróbować :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba....byłem w kinie :) trochę zapomniałem jak to wszysztko było ale trudno :P mam straszczenie w postaci ksiąrzeczki :) (tnx Kaczor Donald) :D jednie co kojarzę tą kobietę co dla Hadesa się wyręczała Meg, bym zapomniał mój kumpel miał gierkę na PSXa :) już nie pamiętam przy którym bossie sie zacią, ale walka z Meduzą trochę była wymagajaca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Markosie, Markosie... Jak narazie wymieniasz cuda miody i orzeszki z Disney'owskich bajek. Muszę się pochwalić... MAM TO NA KASECIE!!! Ale nawet i to jest niepotrzebne, wystarczy YT... Choć kaseta i video mają swój klimat. Osobiście podoba mi się piosenka N. Kukulskiej... A w ogóle cudo... Co tu się rozdrabniać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Według mnie ten film powinien się nazywać "Hades". Występuje tu wyraźnie syndrom Brutusa(kto ogladał "Asterixa na Olimpiadzie", wie, o co kaman. Tester!) i przynajmniej ja polubiłem bardziej niebiesko- ogniko- włosego. Jego wybuchy złości są trve epic. Vide ten, gdy przyuważył u Panika klapki z wizerunkiem Herkulesa. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...