Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kluz

Karta dźwiękowa.

Polecane posty

Witam wszystkich. Znów ja i jak zwykle mam problem :). Mam płytę główną MSI 35P Neo. Ma ona zintegrowaną kartę dźwiękową Realtek HD Audio. I ostatnio chciałem podłączyć gitarę (mam kable itd). Chciałem podłączyć ponieważ znalazłem ciekawe programy do efektów itd. Na forum gitarowym napisano mi żebym gitarę podłączył pod wejście "Line-in" tak też zrobiłem. I tu jest problem, bo:

1.Gitarę słychać przez głośniki nawet jak żadnego programu nie ma włączonego. Co prawda cicho, ale słychać.

2.W programie od efektów pokazuję, że dźwięk jest bardzo głośny, ale i tak ledwo słyszę i nie nadaję pożądanego efektu.

Myslałem, że to przez sterowniki szukałem, ale nie znalazłem odpowiednich dla mojego sprzętu. Z gitarą nie ma problemu (na wzmacniaczu działa dobrze). I od razu mówię, że podłączanie pod wyjście mikrofonowej nie jest dobrym sposobem :)

Pozdrawiam, Kluz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość teofi7

Zintegrowane karty nie nadają się do zabawy z instrumentami. Zainwestuj w porządną kartę dźwiękową. Najtańsze modele są już od 70zł a najdroższe do kilku tysięcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Realtek HD Audio jest bardzo dziwny, bo u niektórych w ogóle nie chcę współpracować z gitarami, a u innych śmiga jak marzenie. Ja też podłączam mojego Washburna X12 do takiej samej karty i na cleanie działa dobrze, wręcz znakomicie, jednak w Guitar Rig 2 DEMO (nowszej, legalnej, darmowej wersji nie ma, wersja nie-demo to wydatek ok 3k zł) są już szumy i trzaski. Jakiego programu chcesz używać do tych efektów i jaką masz gitarę? Bo możliwe, że jeżeli jest gitara dosyć stara, to pickupy mogły paść. Zainstaluj sterowniki Asio4all i skonfiguruj tak:

Asio Buffer Size - 512 Samples

In - 32 Samples

Out - 32 Samples

Odznacz Hardware Buffer

Kernel Buffers na 2

Odznacz Always Resample 44.1khz-48khz

Zaznasz Force WDM Driver To 16 Bit.

Dzięki temu, jakość prawie się nie pogorszy, ale opóźnienie będzie o niebo mniejsze.

W programie do efektów odznacz coś w stylu "wysoka jakość audio".

W sterowniku do karty (Menadżer Realtek HD Audio), w zakładce "Mikser", "Nagrywanie" przesuń tak do 4/5 tego paska i zaznacz wyciszenie Miks Stereo, bo kiedy NIE jest wyciszone, to wszystkie programy tego rodzaju będą ci sprawiały problemy.

1.Gitarę słychać przez głośniki nawet jak żadnego programu nie ma włączonego. Co prawda cicho, ale słychać.

To normalne, tak brzmi "komputerowy" clean, pogłośnij głośniki.

2.W programie od efektów pokazuję, że dźwięk jest bardzo głośny, ale i tak ledwo słyszę i nie nadaję pożądanego efektu.

Tak jak mówiłem, wycisz miks stereo, skonfiguruj Asio4all.

Ups, nie zauważyłem, że napisałeś, że na piecyku działa dobrze, więc to nie wina gitary. A tak z ciekawości zapytam się, po co ci te efekty komputeowe, jak masz piecyk? Wszystkie emulatory efektów są na prawdę do d... i prawdziwe piecyki są o niebo lepsze.

A najlepiej, tak jak kolega wyżej powiedział, kup kartę dźwiękową, bo Realtek HD Audio to nie karta dźwiękowa, a coś co tylko ją przypomina :)

Looknij też do tematu "Gitara" w dziale "Muzyka" i przejrzyj cały temat, bo na początkowych stronach była dyskusją o tych efektach.

No i miłego grania :) też lecę pograć :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam z tym kombinowałem długo kiedyś, z tego co pamiętam musisz kręcić z tymi sterownikami ASIO. Ale ja nie podpinałem gitary pod Line-In, tylko pod Mikrofon...i dźwięk miałem lepszy niż w moim piecu ;-) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta... Szkoda tylko, że w programie mam takie opcję

Input Channel:

-Realtek HD Audio CD input 1

-Realtek HD Audio CD input 2

-HD Audio line input 1

-HD Audio line input 2.

Próbowałem z każdym - program nie dostaję dźwięku gitary(w momencie w którym gitara jest wpięta pod wejście mikrofonu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...