Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Piotrov

Radeon 5870

Polecane posty

Mam parę pytań odnośnie radeona 5870, gdyż odkładam na niego pieniądze(już 700 zł :O xD).

1. Czy do wakacji stanieje on do tego okrągłego tysiąca? Jak byłoby tysiąc sto to też nie jest źle.

2. Czy mój procesor przypadkiem nie jest za słaby? :O

3. A co z obudową? CM 360 Elite jest chyba za mały, aby ta karta weszła... Jeśli trzeba to wrzucę zdjęcia obudowy w środku z moją aktualną kartą.

4. Czy przypadkiem bardziej opłacalne nie będzie wzięcie HD 5850 z fajnym chłodzeniem(i tak wyjdzie taniej) i kręcenie?

5. Czy jakiś właściciel byłby w stanie się wypowiedzieć na temat tej karty?

6. Jak się ima jej wydajność do HD 4850? Nie chcę wymienić czegoś i nie poczuć różnicy.

Tematu nie zamieszczam w pewnym subforum, gdyż to nie jest samo kupno a gdybanie. Czemu pytam teraz? Ano dlatego, iż chcę wiedzieć w jakim stopniu odkładać i z ilu przyjemności zrezygnować w celu odłożenia kasy. Wiem, że to proroczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie jaki masz zasilacz i w jakiej rozdzielczości grasz?

Skok z 4850 na 5870 będzie dość duży. Lepiej było by wziąć 5850 i kręcić. Tylko, że to jeszcze pół roku i nie wiadomo dokładnie jak będą stały karty z cenami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

1.Niestety złotą kulę musiałem oddać na gwarancję bo się popsuła.

2.Tak proc będzie ograniczał karty 5850/5870 więc wypadało by go podkręcić.

3.karta ma koło 28cm więc sobie zmierz.

4.Na 5850 tylko chłodzenie wodne bo jak na razie nic ciekawego nie wyszło ale na referencyjnym chłodzeniu kartę da się bardzo ładnie podkręcić (5850/5870) tylko ,że jest okropnie głośno.

5.Niestety nie było mnie stać na 5870 więc mam 5850 więc w przypadku tej 2 mogę odpowiadać na bardziej szczegółowe pytania.(Może w końcu ją przetestuję porządnie)

6. Skok będzie bardzo duży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu numerki, aby się nie pokiełbasiło.

1. Da się na tym referencyjnym tak podkręcić 5850, aby chociaż trochę zbliżył się do 5870, a nawet był lepszy? Jeśli tak to bez wahania biorę tą pierwszą. Hałas mi nie przeszkadza, bo i tak gram strasznie głośno i w słuchawkach.

2. Czy podkręcenie procka na 3.5 GHz starczy? Więcej na boxie nie da rady, a ten tysiak nie wiem czy starczy jeszcze na chłodzenie biorąc pod uwagę to, iż prawdopodobnie będzie potrzebna nowa buda(może uda się załatwić osobny budżet w ramach urodzin).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

1.Nie próbowałem ale spokojnie 5850 podkręcisz do poziomu 5870 ;]

2.Mój C2D na 3,8Ghz ogranicza jeszcze kartę ,chłodzenie na cepa kupisz jak będziesz miał kasę i wtedy go podkręcisz porządnie.

3.Daj mi linka z opisem do tej budy bo nie chce mi się 2 raz szukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

1.Moim zdaniem starczy ale poczekaj jeszcze na Gi3rka zobaczymy co powie.Ja bym resztą z uzbieranej kasy wpakował w chłodzenie cepa.

2.lepszy wynik w smarkach i większy komfort gry ;]

3.To bym sprzedał i kupił coś fajnego.Mi się wydaje czy to buda do HTPC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Ta buda w ogóle jest jakaś wielofunkcyjna. Jest i pionowa i pozioma... Z jednej strony dobrze chłodzona, a z drugiej nie nadaje się do poważnych komputerów. Ona jest co najmniej dziwna. Za ile ona może pójść?

Jeśli już zaczęliśmy o sprzedawaniu to czy ten radek pójdzie za 200 zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinno wejść. Zasilacz znalazłem tu, a głębokość obudowy znam. W najgorszym wypadku będzie w budzie 29 cm wolnego miejsca(44 cm - 15 cm = 29 cm). Ale czy ten jeden centymetr starczy na kabelek od zasilania? Ehh... Teoria mija się w takich sprawach z praktyką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Jeśli będzie tylko centymetr, to będzie bardzo ciasno. 1 cm powinno starczyć na styk. Ale będziesz musiał dobrze kable wygiąć, a przy tym nie uszkodzić wtyczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... Mój radeon ma 20 cm i ma ciasno, więc obudowa raczej do wymiany. Mam nadzieję, że premiera Fermi nieco obniży ceny tych radków. Jeśli 5850 będzie chodził mniej więcej po 800-900 zł to kupię od razu i obudowę i chłodzenie na procesor.

W momencie kupna całkowite minimum jakie będę miał to 1000 zł + kasa ze sprzedaży aktualnej karty oraz budy. Powiedzcie mi jaką fajną i dużą oraz dobrze chłodzoną obudowę można kupić do 200 zł(im mniejsza cena tym lepiej)... Jeśli chodzi o chłodzenie na procka to kupię karakorum. No chyba, że do 100 zł znacie coś lepszego... Dzięki za pomoc i proszę o odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno tej obudowy jest uzależnione od tego jak będzie stał z ceną HD 5850, ale myślę, że ją kupię. Czy jej kupno będzie opłacalne jeśli poświęcę tym samym chłodzenie procesora? Wydaje się fajna. Niech jakiś właściciel powie co nieco o niej, proszę. Parę pytań:

1. Można ją postawić na biurku?

2. Ile, jakie i gdzie posiada miejsca na wentyle?

3. Jakie ma wypasione cechy charakterystyczne(niezwykłe)?

4. Czy wejdzie do niej HD5970? Wiem, pytanie głupie, ale tylko i wyłącznie z ciekawości.

5. Czy przemontowanie kompa może sprawić problem komuś kto tego nigdy nie robił? Czy można wziąć wszystko i nie rozłączać podzespołów, a potem wmontować to wszystko poprzyczepiane?

Błagam nie śmiejcie się z ostatniego pytania. Jak dotąd jestem ograniczony do montażu wentyli, chłodzenia, radiatorów oraz włożenia karty graficznej, ew. RAMU. ;[

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Może być jeśli tobie się podoba dla mnie te budy są zbyt plastikowe.

Produkt ten może pomieścić również nowoczesne, długie (31 cm) karty graficzne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...