Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_marcin___

Tylne głośniki nie grają

Polecane posty

Witam. Grrr, od paru dni walczę z kartą dźwiękową, myślałem, ze już wszystko jest ok, ale nie, pojawił się problem. Tylne głośniki wogóle nie grają, lecz kanały, które powinny być tam puszczane słuchać w przednich np. Prawy przedni głośnik odtwarza kanał prawy przedni i kanał prawy tylni. Gdzie muszę szukać źródła problemu? Karta Sound Blaster Audigy i Windows 7 64 bitowy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki podpięte na 100% dobrze. Sterowniki? Wszystkie możliwości zostały sprawdzone. Wszystko działało ok na niezaktualizowanych sterownikach z dołączonej płyty. Zachciało mi się aktualizować i wszystko się popsuło. Na zaktualizowanych, nieważne czy przez windowsa, czy auto update creative'a, czy ręcznie głośniki grają ok, w 5.1 lecz przy probie otworzenie oprogramowania [choćby do włączenia stereo x2, by posłuchać mp3 na wszystkich głośnikach] pokazuje się błąd, ze mój sprzęt nie jest obsługiwany przez sterownik. Teraz na starych sterownikach, tych, które miałem zwykle, mogę dowoli zmieniać co mi się podoba...ale właśnie jak pisałem, tylne głośniki milczą, a w windowsowych ustawieniach systemowych znika możliwość ustawienia dźwięku w 5.1 [jest tylko mono i stereo]. Może ktoś po prostu wie, jak wyczyścic system ze wszystkiego, co zwiazane z tymi sterownikami? Powrociłbym wtedy do stanu pierwotnego, a samo usuwanie sterów i oprogramowania przez dodaj/usuń programy i odinstalowanie sterownika w menadżerze urządzeń nie pomaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoolSkull masz jeszcze inne madre pomysly? Format bo sterowniki nie sa do konca usuniete? :wallbash:

Sprobuj uzyc Driver Cleaner w trybie awaryjnym by usunac stery... Potem zainstaluje te, ktore nie sprawiaja problemow... Jak nie pomoze to bedziemy myslec dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ale ironia. Jeszcze się nie pozbierał. Oooo tam za łóżkiem, leży moja godność!

Jeżeli nie może usunąć sterowników ani ręcznie, ani przez programy, ani przez menadżera zadań to pozostał tylko format.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_marcin___ opisal swoj problem i nie uwazam, zeby byl on na tyle powazny, by poswiecic kilka godzin albo i dluzej na instalacje i konfiguracje systemu od nowa. Driver Cleaner powinien rozwiazac problem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, uruchomiłem w trybie awaryjnym DriverCleaner'a, usunąłem sterowniki Creative'a [program zaznaczył na czerwono kilkanaście plików, których nie znalazł]. Po ponownym uruchomieniu komputera zainstalowałem sterowniki i znów to samo - wszystkie kanały dźwięku słychać z przodu, brak możliwości ustawienia 5.1 gdziekolwiek w systemie. Aktualizacja sterowników [które powinny działać bez problemu na windows 7] uniemożliwia konfigurację z poziomu programów Creative'a [jako, ze mój sprzęt "jest niekompatybilny" EAX w grach, czy wszelkie inne cuda nie działają], jednak w Panelu sterowania->Audio Control Panel [co chyba też jest softwarem Creativa] mogę zmieniać ustawienia karty i głośników, jednak niewiele to zmienia.

CoolSkull: Dzięki za radę, ale po co burzyć cały dom, skoro remontu wymaga jedna ściana. Format na pewno załatwiłby sprawę, jednak ponowne doprowadzanie systemu i oprogramowania do obecnego stanu zajęłoby mi strasznie dużo czasu i uniemożliwiło pracę na komputerze przez pewien okres

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, problem nadal jest, ale chyba znalazłem źródło kłopotu. Otóż ściągnąłem zmodyfikowane sterowniki [PAX PCI SB24 Audigy VistaWin 7 V1.10], zainstalowałem w trybie awaryjnym uprzednio działając Driver Cleanerem i RegCleanerem i...z poziomu Windowsa wszystko działało, przy ustawieniach dźwięku na teście wszystkie głośniczki ładnie zagrały, w menadżerze urządzeń przy karcie widnieją informacje, że wszystko gra. W takim razie nie pozostaje mi nic innego, jak instalacja oprogramowania Creative'a z dołaczonej płyty, oczywiście odznaczajac opcję instalacji samych sterowników, be te już w systemie są i moge cieszyć się wszystkimi EAX i innymi cudami. Zainstalowałem i....ten sam błąd, moje urządzenie nie jest obsługiwane przez aplikacje. Możliwość [chyba ;)] jest jedna - nie sterowniki, a samo oprogramowanie creativa nie chce współpracować. Czy istnieją też jakieś jego zmodyfikowane wersje? To, że do softu się przyzwyczaiłem, to chyba najmniejszy problem, lecz by EAX w grach działał poprawnie, oprogramowanie powinno wykrywać kartę. Jakieś nowe pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie musi być kwestia ani sterowników ani softu tylko ustawienia w windowsie w ustawieniach audio. Ostatnio miałem problem, że nie działały mi głośniki z tylnego wyjścia w PC, a z przedniego normalnie i okazało się, że problem był właśnie w systemowych ustawieniach audio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...