Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rebeliagamer

Laptop ASUS - 3 problemy (sprzęt na gwarancji)

Polecane posty

Asus X59SL

Procesor: Intel? Core2 Duo CPU T5450 @ 1,66GHz

Pamięć (RAM): 3,00 GB

Karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD 3470

System Operacyjny: Windows Vista Home Premium, Service Pack 1 (pracuję głównie na nim)

Doinstalowany system operacyjny: Kubuntu

Programy antywirusowe: AVG, Avast

Problemy:

- pozbawiony zasilacza wiesza się (tylko gdy korzystam z Windowsa Vista), dzieje się tak chyba od samego zakupu i niezależnie jak bardzo staram się go nie obciążać (z informacji dodatkowych: nie pamiętam czy formatowałem baterię na początku użytkowania)

- komputer strasznie szumi, nie wiem od kiedy, ale od dłuższego czasu, co prawda nie nagrzewa się, ale poziom na jakim pracuje wentylator, wydaje mi się podejrzany (to najgłośniejszy laptop jakiego znam)

- od miesiąca lub dwóch komputer miewa humory i nie chce się wyłączyć, a za to uruchamia się ponownie, dzieje się to całkowicie losowo, dlatego podejrzewam usterkę sprzętową

Komputer kupiłem 1,5 roku temu w Media Markt, mam paragon, nie mam karty gwarancyjnej, ale to nie powinien być problem. Zastanawiam się czy mam podstawy oddać go do gwarancji, a jeśli tak to jak przedstawić problem. Czy warto obstawać przy tym, że usterki zostały odkryte ostatnio? Co innego mogę zrobić (zaznaczam, że oddanie laptopa teraz do gwarancji jest mi na rękę - przerwa międzysemestralna).

EDIT:

Całkiem o tym zapomniałem, mam również bardzo humorzastą nagrywarkę, które psuje średnio 2 płyty na 3, które u kumpla nagrywały się bez problemu.

Z góry dziękuję za każdą pomoc i radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm słyszałem już podobne opinie odnośnie Avasta, możliwe, że z niego zrezygnuję, niemniej niemożliwym jest by to on powodował te problemy. To całkiem wydajny laptop i nawet z dwoma antywirusami zużycie procesora waha się w granicach 0-7 %. Czyli nadal nie wiem co zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz. Dwa antywirusy działające równocześnie potrafią zamulić każdy sprzęt. Czasem widać to już od momentu uruchomienia kompa, a czasem dopiero później, gdy obydwa równocześnie próbują coś sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście uparci :P z drugiej strony czysto teoretycznie macie rację (choć gdyby faktycznie to było problemem już dawno bym to zauważył). Tak czy siak usunąłem avasta i nie zauważyłem żadnej zmiany w pracy systemu, czy mojego wewnętrznego szumidła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przypadek taki, że komp w ogóle się nie chciał włączać jak miał 2 antyvirusy + firewalla wiec wiesz :P

A co do tego szumienia to sprawdź czy nie masz zapchanego wentylatora. Może trochę kurzu się zebrało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jeśli otwarcie obudowy nie skończy się problemami z późniejszą ewentualną gwarancją (w końcu to laptop), dlatego się wstrzymałem z tym pomysłem.

EDIT:

Zrobiłem kopie zapasowe wszystkiego co było tego warte, przygotowałem instalki ważnych programów, w środę skoczę do Media Markt, zobaczymy co mi powiedzą.

EDIT:

Laptop wrócił z gwarancji (czas oczekiwania: prawie 4 tygodnie).

* Dostałem nową nagrywarkę, nowy przycisk on/off oraz kilka świeżych elementów obudowy (miło :) ).

* Problem wyłączenia się zniknął (prawdopodobnie faktycznie problemem były dwa antywirusy - przyznaję się do błędu i zwracam honor).

* Problem szumienia pozostał, widać taka jego uroda :P (chociaż i tak jest lepiej niż było).

* Problem z wyłączeniem laptopa również przestał występować.

Korzystając z powrotu sformatowałem dysk i przesiadłem się na Windows 7 Prof. - jestem zadowolony.

Te informacje powinny pomóc wszystkim z podobnymi problemami, to właściwie koniec sprawy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...