Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

AssOn

Rozwiązany: Szukam programu zmieniającego rozdzielczość filmów

Polecane posty

Ostatnio kupiłem telefon (LG 990i) który ma dość dziwną rozdzielczość ekranu(240 x 400, dotykowy, 3 cale)

Dlatego właśnie zastanawiam się co zrobić żeby móc na nim oglądać film z wykorzystaniem pełni jego zdolności. Czy jest jakiś program pozwalający zmniejszyć rozdzielczość dowolnego filmu? I czy tylko takie zmniejszenie jest potrzebne czy coś więcej aby otworzyć film na moim fonie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz procesor 2 rdzeniowy na kompie i więcej jak 1,5 GB RAMu to pobierz SUPER - kombajn, operujący chyba z 30 formatami, łącznie z pokazem slajdów, dźwiękami na stare nokie i różnymi wariantami filmów. Sprawdź jeszcze w instrukcji telefonu jakie formaty obsługuje - przyda ci się to przy wyborze kodeka do użycia. Jak się domyśliłeś, jakiś codec pack wypada mieć (5.0 przynajmniej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kompie mam 4 rdzenie po 2.5 GHz każdy

i nie chodzi mi o kombajn a o program dla Noobka najlepiej po polsku! Szybki łatwy i czytelny!

Na razie ściągam any video converter i niedługo napisze jak mi się sprawdza

a tak przy okazji-Jaki format filmów jest waszym zdaniem najlepszy? Chodzi mi głównie o to żebyście powiedzieli mi jakiego formatu najlepiej używać jeśli chcę się zachować choć trochę jakości filmu ale dba się przede wszystkim o pamięć dysku!

edit:Mój fon obsługa plików DivX i Xvid

co wiem z tej strony

więc moje drugie pytanie czym te formaty się charakteryzują ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość teofi7

Uuuu... mamy tu do czynienia z formatem 3:5. Jak "wykorzystasz w pełni" możliwości tego ekranu to film będzie zniekształcony. Lepiej przeboleć te dwa pasy po bokach, na górze/dole.

"Czy jest jakiś program pozwalający zmniejszyć rozdzielczość dowolnego filmu?"

*Nie raczej żadnego uniwersalnego nie znajdziesz. W życiu jeszcze nie widziałem programu obsługującego WSZYSTKIE formaty. Google nie boli.

"I czy tylko takie zmniejszenie jest potrzebne czy coś więcej aby otworzyć film na moim fonie?"

*Nie, należy jeszcze zmienić format (w przypadku większości komórek jest to .3gp chyba).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu... mamy tu do czynienia z formatem 3:5. Jak "wykorzystasz w pełni" możliwości tego ekranu to film będzie zniekształcony. Lepiej przeboleć te dwa pasy po bokach, na górze/dole.

więc jaką rozdzielczość polecacie??

320x240 czy może lepiej 368x208

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra

Problem rozwiązany

Na podsumowanie powiem że ten Any Video Converter to naprawdę spoko program.Prosty w obsłudze i po polsku (co dla mnie w paragramach jest ważne gdyż nie znam angielskiego w takim stopniu aby obsługiwać jakiś trudniejszy program).Ma całkiem sporo możliwości i choć w darmowej wersji brakuję kilku rozdzielczości i trybów (choć by wspomnianego 3gp) ale ogólnie polecam

I dzięki wszystkim za radę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...