Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sckinsyn

Karta graf. a płyta główna

Polecane posty

Witam, po złożeniu nowego PC wszystko było ok - dopiero po 2-3 dniach komp zaczął się zawieszać, czasami w ogóle się nie bootował (zawieszało się na ekranie gdzie się wchodzi do BIOS'u). Pierwsza myśl - zasilacz za słaby, więc CODEGEN 400W wymieniony został na ROPLA 500W ale problem nadal się pojawiał.

Następna opcja - płyta główna (Fujitsu P4M-950gd-lf) się gryzie z kartą grafiki (Asus 7950gt), albo któreś z tych jest walnięte.. Grafika została wyjęta i wszystko działa - nie resetuje się, normalnie się uruchamia. Obawiam się że to karta jest walnięta - chociaż może coś się gryzie na płycie głównej? Ktoś może doradzić co zrobić?

Pełny konf. pc:

MB: P4M-950GD-LF (na płycie Intel 82915G/GV/910GL express chipset family - to chyba zint. karta graf.)

Proc: Intel Pentium 4 CPU 3.00GHz (2 CPUs)

Ram: 1016 MB

Karta Graf.: nVidia Asus 7950GT

nie wiem czy dobrze wpisałem, ale to wszystko z dxdiag.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na innym porządnym zasilaczu. Wymienione zasilacze prędzej się spalą (i pewnie nie tylko siebie), niż dostarczą to, co mają na tabliczce znamionowej. O stabilności napięć wolę nie wspominać.

Tak na oko porządny zasilacz 300W powinien starczyć. Niestety jest możliwe, że wcześniejsze zasilacze coś uszkodziły.

Od kiedy występuje problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard - za dużo już dla Ciebie na dziś czytania :P idź się wyśpij trochę ;)

[..]po złożeniu nowego PC wszystko było ok - dopiero po 2-3 dniach komp zaczął się zawieszać[..]

Tak, ja też myślę, iż to wina zasilacza. Zwłaszcza ten CODEGEN... całkowicie źle mi się kojarzy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard - za dużo już dla Ciebie na dziś czytania :P idź się wyśpij trochę ;)

[..]po złożeniu nowego PC wszystko było ok - dopiero po 2-3 dniach komp zaczął się zawieszać[..]

Nie widzisz tu pewnej nieścisłości? Po dwóch trzech dniach od złożenia nowego PC, ale ten komp raczej nie jest nowy, bo dostanie takich części obecnie byłoby dosyć kłopotliwe, jeśli w ogóle możliwe. Więc IMHO pytanie jak najbardziej na miejscu. Inne pytanie jakie mógłbym zadać, to ile lat ma ten komp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem na początku, komputer działał normalnie na zasilaczu Codegen, grałem nawet w Obliviona. Gdzieś tak 2-3 dni po złożeniu zaczęły się dziać problemy z zawieszaniem itd.

Na Ropli było tak samo.

Ze starego komputera zostały tylko pamięci RAM - płyta główna, w tym procek i karta graficzna była wymieniona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80+ to coś nieco innego, ale ten zasilacz powinien dać radę przy tym zestawie. Choć jednak najpierw proponuję sprawdzić komputer na innym zasilaczu, bo nie wiadomo, czy to jest tylko i wyłącznie jego wina. Jak już pisałem poprzednicy mogli coś uszkodzić.

Osobną kwestią jest opłacalność ładowania jakiejkolwiek kasy w ten zestaw. Moim zdaniem lepiej zacząć zbierać na nowego kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć jednak najpierw proponuję sprawdzić komputer na innym zasilaczu, bo nie wiadomo, czy to jest tylko i wyłącznie jego wina. Jak już pisałem poprzednicy mogli coś uszkodzić.

Jak wrócę do domu to sprawdzę kartę u kumpla.

Osobną kwestią jest opłacalność ładowania jakiejkolwiek kasy w ten zestaw. Moim zdaniem lepiej zacząć zbierać na nowego kompa.

Hehe - tylko właśnie skąd tą kasę wytrzasnąć :) taki zestaw mi starcza, póki Oblivion i gry z silnika Valve śmigają - jest dobrze.

Dzięki wszystkim za pomoc, jak j/w wspomniałem sprawdzę kartę u znajomego, jeśli to nie jej wina to kupuję Bequiet'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...