Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

clinton

Rozwiązany: żadna gra nie działa!

Polecane posty

każda gra w którą gram wyłącza się po 10 minutach bez żadnych informacji a grałem w:

Mass effect(kiedyś działało)

call of duty modern warfare(kiedyś działało)

imperium romanum(z coverka cdaction)(działało przez jeden dzień)

fallout 3(dostałem i po zainstalowaniu nie działało)

jeśli to pomorze to jak gram w te gry to pojawiają się białe i czarne kropki\plamy

mój komp:

microsoft windows XP wersja 2002

service pack 3

AMD athlon64 processor 3200+

2.01GHz 1GB RAM

radeon x1300 256mb

komp po formacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem to i nic lecz mimo wszystko boje się ściągać najnowsze sterowniki kiedyś zrąbałem sobie tym komp i nic nie działało

Jeśli stało się coś z kompem, to nie przez sterowniki... Skoro nadal, pomimo zainstalowania wszystkich potrzebnych sterów, nie działa i pokazują Ci się te kropki, może to oznaczać konieczność zakupu nowej grafy. Niestety... ale sprawdź jeszcze kompa w środku - czy nie jest zakurzony, czy dobrze włożona jest grafa itp. Samą kartę to najlepiej wyjmij, wyczyść i sprawdź czy wiatrak się kręci. Ogólnie posprawdzaj czy masz tam porządek i zobacz czy problem będzie występować nadal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na oko to

a)Jesteś po formacie, więc nie masz żadnych sterów i to dlatego.

b)Masz stery, ale siada Ci grafa, a na to już programowo nic nie da rady.

Na twoim miejscy zainstalowałbym stery:

http://support.amd.com/us/gpudownload/wind...amp;lang=Polish

mam te same stery

Miałem kiedys podobny problem. Spowodowało go zainstalowanie Panzer general: scorched earth.

to się zaczęło od fallouta 3 ale myślałem że po formacie będzie ok ale nie jest

zrobiłem to i nic lecz mimo wszystko boje się ściągać najnowsze sterowniki kiedyś zrąbałem sobie tym komp i nic nie działało

Jeśli stało się coś z kompem, to nie przez sterowniki... Skoro nadal, pomimo zainstalowania wszystkich potrzebnych sterów, nie działa i pokazują Ci się te kropki, może to oznaczać konieczność zakupu nowej grafy. Niestety... ale sprawdź jeszcze kompa w środku - czy nie jest zakurzony, czy dobrze włożona jest grafa itp. Samą kartę to najlepiej wyjmij, wyczyść i sprawdź czy wiatrak się kręci. Ogólnie posprawdzaj czy masz tam porządek i zobacz czy problem będzie występować nadal.

kompa od środka sprawdzę jutro lub pojutrze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO problem raczej sprzętowy. Przetestuj pamięci programem MemTest86+, podaj screen z zakładki Health programu HD Tune.

co proszę??Nic nie zrozumiałem powiedz bardziej po ludzku.(tak żebym ja zrozumiał) ;)

Jeśli masz taką możliwość to podmień grafę na inną i zobacz czy coś to dało. Trzeba sprawdzać drogą eliminacji...

takiej możliwości niestety nie mam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, masz walniętą kartę graficzną. Nie masz żadnego kolegi, który by ci na chwile pożyczył kartę graficzna?

Jeśli żadne programy diagnostyczne nie zgłaszają błędów, to na forum nikt Ci niestety nie pomoże zdiagnozować prolemów sprzętowych (no chyba ze okażesz się być moim sąsiadem ;P )

Zawsze możesz zanieść kompa na diagnostykę np do Komputronika. Ostatnio ode mnie za diagnostykę laptopa wzięli 60zł (okazało sie ze padła płyta główna)

Niestety komputery mają do siebie to, ze czasami sie psują ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, masz walniętą kartę graficzną. Nie masz żadnego kolegi, który by ci na chwile pożyczył kartę graficzna?

Jeśli żadne programy diagnostyczne nie zgłaszają błędów, to na forum nikt Ci niestety nie pomoże zdiagnozować prolemów sprzętowych (no chyba ze okażesz się być moim sąsiadem ;P )

Zawsze możesz zanieść kompa na diagnostykę np do Komputronika. Ostatnio ode mnie za diagnostykę laptopa wzięli 60zł (okazało sie ze padła płyta główna)

Niestety komputery mają do siebie to, ze czasami sie psują ;D

po to się pytam żeby nie płacić jakiemuś gościowi za to że powie "hmmmmm masz rozwaloną kartę graficzna i ogóle wszystko kup se nowego kompa";)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podejrzewacie kartę graficzną, to możesz sprawdzić jej temperatury programem GPU-Z. Najlepiej pobierz jakiś benchmark graficzny, np. 3DMark06/Vantage lub Furmarka, GPU-Z, w tym drugim włącz zapis temperatur do loga i załącz smarka. Podaj najwyższe wartości temperatur. Jaki dokładnie masz model tego Radeona (producent się liczy)?

Przetestuj też pamięci, jeżeli będą ok, to jeden podejrzany odpada. Mógłbyś pożyczyć od kolegi jakąś kartę graficzną, jeżeli by działała, to problem leży w twoim Radku.

jeśli to pomorze

Niestety, ja z łódzkiego. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam podobny problem:

Mam pewien problem. Otóż, gdy włączam jakąkolwiek grę po ok

. 5 min wyrzuca mnie do pulpitu i wyskakuje "raport z opcją nie wysyłaj". Jest też druga opcja przy innych grach, aplikacja po prostu się nie włącza, klikam 2 razy szybkie mignięcie ekranu i błąd z nie wysyłaj. Gry w których wystąpiły takie problemy to Fallout 3, Wiedźmin, Medieval II, Władca Pierścieni Bitwa o Śródziemie.

Zauważyłem jednak że gry

o mniejszych wymaganiach chodzą jak np. Counter Strike, GTA III i SA.

Wracając jednak do tych problemów z grami które nie chodzą chciałbym Was poinformować, że problemy te pojawiły się po wymianie karty graficznej (poprzednia się spaliła, oddałem do serwisu, włożono ten sam model). Gry o większych wymaganiach chodził na starym egzemplarzu karty, podejrzewam więc, że z tą jest coś nie tak. Mówię o grach które instalowałem również na tej nowej (Fallout, Wiedźmin, itd.), wcześniej na starej chodziły.

Tak jak wspomniałem podejrzewam, że to wina karty. Robiłem nawet kilka razy format Winda, ponieważ myślałem że to wina styranego systemu, ale po formacie problem nie zniknął.

Stąd kieruje do Was prośbę o pomoc w tej sprawie. Jak mogę sprawdzić czy to wina karty, zanim zgłoszę sprawę do serwisu (karta jest na gwarancji)?

Dane techniczne mojego PC:

Grafika - Nvidia Geforce 7300 GS

Procek - Intel Core 2 6320 (1,86 GHz)

Płyta główna - Asus P5VD2-MX SE

RAM - 1 GB

System - Windows XP Service Pack 2

Z góry dziękuje za pomoc!

PS Pomyślałem, że lepiej odświeżyć stary niż zakłądać nowy temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Temperaturę CPU możesz sprawdzić odpalając CoreTemp i w tle zapuścić Prime95, Orthosa lub OCCT. Ten ostatni również można wykorzystać do podgrzania GPU. Ale możesz również skorzystać np. z Furmarka i odpalić GPU-Z w zakładce senssors.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrobiłem to co mi poleciliście ale po prostu uruchomiłem core temp, a także prime95.

i wtedy z tymi dwoma uruchomionym programami core temp wskazuje temperaturę CoreO= 64C, a Core1=65C

O to chodziło?

bo bez uruchomionego prime95 core temp wskazuje core0=51. core1=50

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwurdzeniowca, więc w przypadku prime'a trzeba go uruchomić dwa razy (dwie kopie programu - czy tak zrobiłeś?), myślę, że lepiej skorzystać z Orthosa - to samo, co prime, tylko już sam z siebie radzi sobie z procesorami dwurdzeniowymi. Po jakim czasie działania prime'a sprawdziłeś temperatury?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...