Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luq92

Rozwiązany: Pytanko dot. baterii do aparatu

Polecane posty

Gość luq92

Witam :) Być może to banalne pytanie, ale nigdy się nie interesowałem bateryjkami :) Do rzeczy: dziś kupiłem Nikona Coolplix L20 i w instrukcji jest napisane, że aparat może być zasilany akumulatorkami niklowo-wodorkowymi. I tu moje pytanie. Czy te akumulatorki mogą być również inne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mogą być jeszcze kadmowo-niklowe ("starsza technologia"). Litowo-jonowych w postaci 1,2- 1,5-woltowych ogniw chyba jeszcze nikt nie wyprodukował :). W każdym razie, potrzebujesz takich, na których będzie napisana NiMH (tudzież Ni-MH, oczywiście rozmiar też musi się zgadzać, prawdopodobnie będzie to AA), innych raczej unikaj :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

W instrukcji mam tylko napisane o EN-MH1. Pytam się dlatego, bo mam ładowarkę do Ni-CD i Ni-MH. Także nic się nie stanie gdy włożę Ni-MH?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Google'a są to zwykłe akumulatorki Ni-MH. To normalne, że do swojego sprzętu producent zaleca swoje akumulatorki :). Na pewno nic złego się nie stanie, jeśli użyjesz akumulatorków innego producenta (oczywiście mowa o akumulatorkach sprawnych :)).

EDIT Z tego, co widzę, to nawet w manualu napisali, że te EN-MH1 to Ni-MH:

This camera can also use EN-MH1 Ni-MH rechargeable batteries
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Rzeczywiście chyba można wsadzić Ni-MH, bo nawet w aparacie mam do wyboru opcje pod baterię aklaiczną, litową i COOLPLIX Ni-MH. Dzięki za oświecenie :) Temacik do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...