Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ReViS

Pentagram Cerberus P 6331-4A nie nawiązuje połączenia z netbookiem.

Polecane posty

Witam,

Niedawno kupiłem router wymieniony w temacie, jednak nie jest on głównym urządzeniem przekazującym Internet w domu. Przez cały dzień Internet jest podłączony do jednego komputera przez standardowy modem Neostrady. Router jest podłączany do prądu jedynie wieczorem na kilka godzin, z powodów, które nie są istotne w temacie. W tym czasie komputer stacjonarny jest wyłączony i nikt inny nie korzysta z Internetu, ponieważ praca z dwóch źródeł nie jest możliwa. Jedynym urządzeniem podłączonym do routera jest netbook (za pomocą Wi-Fi). Dotychczas wszystko działało prawidłowo - połączenie było ustanawiane bez problemu, a Internet śmigał z pełną prędkością. Jednak ostatnio router nie był w stanie nawiązać połączenia tak przez Wi-Fi, jak i przez kabel Enthernet. Próbowałem resetować ustawienia na stronie zarządzania routerem, ponieważ myślałem, że coś nieuważnie przestawiłem, jednak to nie pomogło. Czy jest możliwe, że router najzwyczajniej się zepsuł przez częste odłączanie go od prądu?

Przenoszę do sieci. Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe, że router najzwyczajniej się zepsuł przez częste odłączanie go od prądu?

Teoretycznie NIE, praktycznie ... no cóż, routery Pentagram są znane z "dziwnych" uszkodzeń.

Czegoś nie rozumiem:

Dotychczas wszystko działało prawidłowo - połączenie było ustanawiane bez problemu, a Internet śmigał z pełną prędkością. Jednak ostatnio router nie był w stanie nawiązać połączenia tak przez Wi-Fi, jak i przez kabel Enthernet. Próbowałem resetować ustawienia na stronie zarządzania routerem, ponieważ myślałem, że coś nieuważnie przestawiłem, jednak to nie pomogło.

To by znaczyło że możesz się połączyć z routerem, ale router (modem) nie loguje się do Neostrady? a co jest w logu routera? jakie błędy połączenia?

Równie dobrze to może być wina ustawień PPPoA/E albo filtrów ADSL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...