Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bordouex

Komputer zacina się, zepsuta grafika.

Polecane posty

Konfiguracja:

- Q6600

- 2 GB Ram 800 Mhz Geil

- Evga Geforce 8800 Gts 320 MB Superclocked

- Gigabyte 650i

Opis problemu:

- komputer po kilku minutach lub godzinie staje w miejscu, nie restartuje się, tylko staje w miejscu

- czasami chodzi bez problemu kilka godzin

- czasami chodzi bez problemu, ale jak włączę jakąś grę do 20 minutach zacina się

- bywa czasem, że wyskoczy blue screen, np taki z napisem, że błąd grafiki czy sterownika

- bywa, że nie chce się komputer włączyć, załączam go zaczyna szumieć, ale nie ma charakterystycznego piknięcia, na monitorze nic nie ma, wtedy, żeby go uruchomić wyciągnę albo grafę, albo ram, albo twardy i jak szczęście dopisze to zaskoczy,

-czasami bywa że komputer chodzi i nagle gaśnie monitor (po prostu wyświetlana jest czerń, monitor przechodzi w stan czuwania)

Jestem raczej pewny, że to wina grafiki, komputer zacinał się się raz na kilka tygodni, a ostatnie 2 tyg. to masakra.

Sądzicie, że wymiana grafy pomoże, nie ma kurcze możliwości podłożenia jakieś karty na próbę, chodziłem po sklepach, ale nigdzie nie wypożyczają, musiałbym zostawić im cały komputer, ale wtedy do kosztów nowej karty dojdzie jeszcze sprawdzenie. Jakieś sugestie jak przetestować dokładnie kartę? Co doradzacie poczynić??

Kolejna sprawa to jaką kartę jako nową? Musi być minimum 1 % lepsza od mojej obecnej, cena do 400 zł.

P.S System Windows 7 Ultimate 64 bit, na wcześniejeszej Viście Home Premium 64 bit tak samo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BIOSie :

System Temperature : 36

Cpu Temperature : 43

Zasilacz Feel III 400 Mhz, taki sam od momentu kupna komputera listopad 2007, jakim programem zmierzyć napięcia i temperatury?

Intel Core 2 Quad 2,4 Ghz ~ 2,4 Ghz

Geil Ultra 2 x 1 GB 800 Mhz opóźnienia coś z czwórkami

Evga Geforce 8800 GTS 320 Mb Superclocek

Hitachi 320 GB 16 mb cache Sata II

Feel III 400 W

Gigabyte GA-N650SLI-DS4

nForce 650i SLI / Socket 775

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcia mierzymy miernikiem. Linki do poradników jak to zrobisz masz w sygnaturkach części użytkowników.

Uprzedzając dalsze pytania: ponad 2 lata jak na ten zasilacz to już jest dużo, więc bez sprawdzenia napięć nie ma co kontynuować dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem inny zasilacz. Z drugiego komputera wziąłem około 3 letni zasilacz Feel II 400 W - raczej sprawny. Najpierw nie chciał się włączyć, potem przed załadowaniem systemu było menu, z którego można wybrać włącz system normalnie lub zdiagnozuj czy napraw system. Jak już się włączył to na 3 s i stawał. Mam na płycie głównej takie wejście molex na dodatkowe zasilanie, dołączyłem Feel III i tak na dwa zasilacze komputer chodził z 2 h. Potem włączyłem grę - pograłem. Potem znowu i stanął niestety...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Te zasilacze Feel to zwykli zabójcy. Pora sięgnąć do kieszeni i wybrać się na zakupy, bo inaczej może się to źle skończyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, o słodka niedolo. Dałem komputer do gostka ze sklepu komputerowego do serwisu, wymienił cooler, gdyż stwierdził, że poprzedni chodzi na pół gwizdka, rzeczywiście temperatura procesora w spoczynku spadła z około 55 stopni C do 45 jeśli chodzi o dwa rdzenie, a kolejne dwa nawet 38 stopni C, zrobił też coś z Biosem, zmienił chyba. Zapłaciłem za wszystko 80 zł, 60 zł za cooler, ale fajny jest, duży. Tak więc na sucho raczej komp się nie zawiesza, ale po graniu około godzinki staje, restart włączam grę znowu 5 min. i znowu to samo, dedukuję, iż nagrzanie jest tu decydującym czynnikiem. Po restarcie są problemy z włączeniem, odczekuje 5 min. temperatura spada i się włącza. Reasumując problem nie minął, mówiłem gościowi, żeby go dokładnie przetestował, czyli jakąś grę włączył i niech ta gra tak włączona pozostanie, a o mówił, że cały czas komputer jest testowany, pewnie tylko procek i ram. 10 biorę wypłatę, mam taką schizę, żeby kupić zasilacz...

http://www.agito.pl/zasilacze/ocz-stealthx...300|2239:278636

...a także kartę graficzną...

http://www.agito.pl/karty-graficzne/gigaby...x.0.339799.html

eh, sam już nie wiem, zatraciłem wenę życiową, nic mi się nie chce przez to, ze komp nie jest zdatny do normalnego użytku....

p.s. temperatura karty w spoczynku 55-60, przy graniu do 80 - 90

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

nie kupuj tego !!!!

Zasilacz kiepski a grafika jeszcze gorsza ;]

Jak będziesz miał wypłatę to się odezwij ;]

Może to być problem z grafą jak już pisałem padają masowo od pewnego czasu

, a o mówił, że cały czas komputer jest testowany,

to trzeba było mu powiedzieć ,że jak chce go testować to wypadało by żeby komp był włączony ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi również o to, żeby się nie wykosztować, jeśli chodzi o grafę to tylko jaką zastępczą, do czasu poważniejszego kupna, a zasilacz - sam nie wiem, dołączyłem jako dodatkowe zasilanie drugi zasilacz i tak na dwóch zasilaczach identycznie było, wskazywało by raczej na grafę, jakbym nie brał zasilacza to na grafa lepsza mogłaby być....kurcze, z tego wszystkiego chyba kupię sobie nawet fajki...brr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Ja bym tam fajek nie kupował, szacując ,że wypalasz paczkę na 2 dni (w co wątpię) przez cały rok a koszt paczki fajek z tego co się orientuję to coś koło 10zł

to wychodzi coś koło 1830zł na rok czyli tyle za ile kupisz porządnego kompa ;p

Jak będziesz miał kasę to wybierze się coś dla Ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paczka starcza mi od 2 do 4 tygodni jeśli chodzi o to, nie jestem palaczem, tylko w niektórych sytuacjach lubię sobie zapalić...odnośnie kompa, zasilacz jest raczej dobry, podłączałem drugi i tak samo, można go na razie skreślić, przypomniałem sobie, że identyczne objawy miałem rok temu, wtedy płyta główna została wysłana do serwisu, zamiast ją wymienić to naprawili ją, widać z jakim skutkiem, najprawdopodobniej to ona, po 10 dam gdzieś komputer, aby zobaczyli zachowanie na drugiej płycie, jakieś propozycje odnośnie nowej,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...