Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Thorren

GeForce 8600GT - instalacja sterowników innych jak fabryczne kończy się wysypem grafiki

Polecane posty

Konfiguracja kompa:

CPU: Athlon 64 X2, 4400+

Płyta: Asus M2A-MX

RAM: Kingston 1Gb

GPU: GeForce 8600GT 1024Mb

Zasilacz: Tracer Highlander 450W

Dźwięk: zintegrowany:(

Windows XP sp2

Kłopot polega na tym, że próba zainstalowania sterownika innego jak ten, który był dołączony na płytce razem z kartą, kończy się tak jak opisałem wyżej. Windows startuje z nie dającą się zmienić rozdzielczością 640x480, w czterobitowym kolorze. Sterowniki które mam są z września 2009. Żadne nowsze nie pozwalają na normalne używanie komputera. Naprawdę nie wiem co robić. Nawet Nvidia napisała, że "impossible". Jeśli jeszcze jakieś informacje dotyczące sprzętu, bądź oprogramowania są potrzebne to udzielę z dziką chęcią. Naprawdę skończyły mi się i pomysły i cierpliwość. Z góry dzięki za pomoc.

EDIT: Jedyne co wiem na temat karty, to, że jest to Gainward GF8600GT. Jak sprawdzić dokładniej? (Pewnie sie kompletnie kompromituję brakiem wiedzy.) Zasilacz ma równo dwa tygodnie dzisiaj od zainstalowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Thorren

1. Podejrzewam, że twoja karta to Bliss 8600 GT 1024MB. Zgadza się?

2. Przed instalacją nowych sterowników całkowicie usuń stare (najpierw odinstaluj jak zwykły program, a następnie usuń resztki przy pomocy Drive Cleanera(najlepiej w trybie awaryjnym)). Nie zapomnij o instalacji sterowników do płyty głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafione w dziesiątkę. Moja wina, bo instalowałem jedne sterowniki na drugich. Wielkie dzięki!

Coprawda upgrade kompa by się przydał, ale wysałaciłem się dokumentnie, stąd nie mogę wymienić zasilacza po raz kolejny. Dziękuję za radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...