Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

optim

Rozwiązany: Gigabyte Radeon HD 4650 AGP

Polecane posty

Witam,

Jeśli taki lub podobny temat już istnieje to przepraszam.

Na początku chciałbym zaznaczyć ze to jest moja pierwsza styczność z kartami które maja w nazwie ATI/Radeon wcześniej posiadałem tylko karty GF. Niestety mój wysłużony GF 7600GT wyzioną ducha i bylem zmuszony kupić inną kartę pod AGP. Z braku na rynku kart GF na AGP (oprócz GF 7600GS którego nie liczę) wybór padł na Radeona. Do rzeczy:

Instalacja sterowników z płyty dołączonej do karty przebiegła poprawnie. Postanowiłem ściągnąć z netu nowsze sterowniki i wybór padł na Catalyst 10.1 które zainstalowałem bez problemu ale co mnie zdziwiło to to ze sterowniki ekranu ati nie zmieniły się, a powinny z 8.66 na 8.69.

Pomyślałem że może to nie są sterowniki do mojej karty wiec poszperałem w necie i znalazłem sterowniki Catalyst 10.1 agp hotfix (dedykowane m.in. dla kart z serii HD 4xxx) po ich zainstalowaniu niby wszystko było ok do czasu aż nie zajrzałem do raportu w którym była informacja ze instalacja sterowników ekranu ati zakończyła się niepowodzeniem.

Stąd moje pytanie do osób które maja ową kartę lub maja więcej doświadczenia z kartami z rodziny ATI i mogą mi odp na pytanie czy ja coś źle robię lub czy jest coś czego nie wiem albo może jeszcze coś innego.

Pytanie wyłącznie do osób które posiadają tą kartę: Czy działa wam na niem Mass Effect?

Konfiguracja kompa:

Procesor P4 2.4 HT

RAM: 1.5GB

Karta graf: Gigabyte Radeon HD4650 1GB DDR2 128bit AGP

Karta muzyczna: SB X-Fi

System: Windows XP SP3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O opłacalności zakupu nie będę pisał, bo po co, skoro już po fakcie?

Jeśli chodzi o sterowniki, to robiłeś nakładkę, czy prawidłowo usunąłeś stare sterowniki i dopiero wtedy zainstalowałeś nowe? No i czy wyczyściłeś śmieci, które zostały po karcie nVidii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opłacalności to miałem na to 300zl wiec kupiłem tą kartę. A Ty zapewne doradziłbyś mi radeona 3costam.

Sterowniki: była robiona nakładka jak i usuwałem poprzednie sterowniki driver sweeper'em i instalowałem nowe ale efekt byl taki sam.

OS jest świeży więc żadne pozostałości po nvidi nie zostały.

Najgorsze w tym wszystkim jest to ze ATI nie będzie już wypuszczać sterowników do kart na AGP. Jedynie co to jakieś hotfixy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładny model karty: Gigabyte Radeon HD 4650 1GB DDR2 128bit AGP GV-R465D2-1GI (ATI Radeon HD 4600 series).

Na AGP nie ma nowości przecież. Każda karta ATI która pojawia się na AGP to jest kartą przerobiona z innej do której dodali AGP i jakieś inne cyferki i literki.

Znaleźć to znajdziesz tego trochę tylko ze nie ma pewności ze one coś dadzą. Teraz aktualnie mam zainstalowane sterowniki omegi i jakoś to działa. Najgorzej ze nie mogę zagrać w Mass Effect :( bo po odpaleniu pojawia się czarny ekran z kursorem myszki i to wszystko. Na dodatek konfigurator ME wykrywa sterowniki karty jako Catalyst 0. A owa karta nie znajduje się na "czarnej" liście kart na których gra nie odpali się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz usuń sterowniki. Wyczyść resztki i spróbuj zainstalować te sterowniki. Z kartami z serii 4xxx na AGP zawsze były problemy.

Tak swoją drogą sterowniki dołączone do karty, lub ze strony producenta nie działają?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałeś uważnie co napisałem. Te sterowniki które podałeś już próbowałem zainstalować i w nich właśnie występuje błąd taki ze wszystko się instaluje oprócz sterowników ekranu ATI.

Sterowniki od producenta działają bez problemu ale jak pisałem chciałem mieć wszystko zaktualizowane i temu szukałem nowszych sterów.

Mass Effect np krzyczy ze do mojej karty są dostępne nowsze sterowniki a np gra Ninja Blade hula na sterach omegi jak należy a o Wiedźminie już nie wspomnę. Co nie zmienia faktu ze aktualizacja sterowników jest potrzebna. Nie ukrywam jednak tego ze najbardziej mi zależy na tym aby grac w Mass Effect (pomoc techniczną CDP już powiadomiłem i czekam na odp od nich), a z drugiej strony wkurza mnie fakt ten ze ME pokazuje ze wersja sterowników Catalyst to 0, czyli tak jak by w ogóle nie było ich zainstalowanych.

Teraz dopiero odczuwam żal ze mój GF 7600GT wyzioną ducha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem uważnie, tylko nie napisałeś skąd owe stery wziąłeś, a znając różne portale to nie musiały być te same stery jeśli pobierałeś je z innego miejsca (częsty proceder).

Spróbuj rozpakować archiwum ze sterami i zainstalować je ręcznie przez menedżer urządzeń za pomocą pliku .inf.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten hotfix jest dostępny tylko na stronie ATI. Jeśli chodzi o sterowniki to ściągam je zawsze ze strony producenta.

Jak mam rozpakować te archiwum? Nigdy nie rozpakowywałem plików z rozszerzeniem .exe

Jest jeszcze jeden hotfix http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/force-Anti-Aliasing-support-in-Crossfire.aspx dostępny z tym ze jest on specjalnie zrobiony pod Mass Effect 2 wiec nie wiem czy jest sens ściągać jego i próbować instalować.

Zastanawiam się czy nie spróbować zainstalować sterowników do ati mobility hd 4650 pod windows 7 i użyć potem ATI MobilityModder aby działały na XP. Problem w tym czy nie schrzani sie przez to karta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zainstalowany 7zip, lub Winrar, to zazwyczaj wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonkę i wybrać opcję odpowiedzialną za rozpakowanie archiwum. Poszukaj jeszcze na forum amd, czy nie ma tam czegoś o takich problemach, lub też sam tam załóż temat.

Ten ostatni HotFix jest dla kart pod PCI-E. ATI Mobility to seria dla notebooków, więc nie polecam takiego rozwiązania. W najlepszym przypadku nic się nie stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie inaczej. Sterowniki ATI najpierw wypakowują się w wybrana lokalizacje i wystarczy później przerwać instalacje i ma się wgląd do wszystkich wypakowanych plików.

Zauważyłem coś innego teraz ze jak chce instalować te sterowniki to ten program CIM (catalyst install manager) chce instalować aktualna wersje reszty badziewia jeśli są nowsze od zainstalowanych lecz w ogóle nie widzi sterowników ekranu ati i nie ma ich nawet na liście instalowanych plików (powinien pokazać chociaż aktualnie zainstalowaną wersje ich) tak jak by w ogóle on ich nie brał pod uwagę.

Postanowiłem jeszcze zrobić raport Everestem i wykazał dziwna jak dla mnie rzecz. Jego zdaniem są 2 karty wideo a za Akcelerator 3D odpowiada ATI Radeon HD 4670 AGP (RV730). Teraz nie wiem czy to jest skutek zainstalowanych sterowników omega czy to nie jest HD 4650 tylko HD 4670 z drugiej strony cala reszta opisu karty to 4650)

A teraz jak byś mógł mi opisać jak zainstalować ręcznie sterowniki bo nigdy nie robiłem tego przez menedżer urządzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawy przycisk myszy na Mój komputer, wybierz Właściwości.

Przejdź na kartę Sprzęt, otwórz Menedżer Urządzeń.

Znajdź kartę graficzną, prawy przycisk na wpis odpowiadający jej i wybierz opcję Aktualizuj Sterownik. Dalej postępujesz zgodnie z informacjami na ekranie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL Głupszego pytania nie moglem zadać. Menedżer urządzeń pomylił mi się z menedżerem zadań :P:laugh: :laugh: Zapewne sam tez się uśmiałeś.

Instalacja ruszyła bez problemu. Czemu wcześniej na to nie wpadłem :/ Malo tego teraz nawet Mass Effect działa. Dzieki wielkie.

Mam nadzieje ze inni skorzystają z tego i będą wiedzieć jak zainstalować te paskudne sterowniki.

Temat do zamknięcia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...