Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

BlazBlue (seria)

Polecane posty

Szczerze? Już nie mogę się jej doczekać, szczególnie że będzie na PC. Jak przeczytałem o tym w CDA to aż nie mogłem uwierzyć. Mam chyba wszystkie Guilty Gear jakie były na PC i wiem że BlazBlue na pewno będzie jeszcze lepszy. Ale szczególnie nie mogę się doczekać żeby pograć postacią na którą ostrzę sobie pazurki od dłuższego czasu. Mianowicie chodzi mi o...

Taokaka

taokaka.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój numer 1 na liście oczekiwanych gier. :)

Mnie wyjątkowo interesują dwie postacie... Taokaka która reprezentuje mój ulubiony styl walki a do tego jej charakter jest najzwyczajniej powalający, oraz Jin Kisaragi który używa mojej ulubionej broni (Katana) i ulubiony rodzaj magii (Lód). :)

Słyszałem soundtrack gry i muszę powiedzieć że nie słyszałem lepszego od czasów Guilty Gear XX.

Poznałem też trochę fabuły i muszę powiedzieć że jest dobra... zwłaszcza kreacja postaci. Epickość czy raczej "Epickość" Banga Shishigami, psychodeliczność Jina Kisaragi, czy rozbrajająca niewinność i głupota Tao... po prostu każda postać ma coś za co można ją polubić... i ja lubię każdą bez wyjątku. :D

Szykuje się kolejna gra po Guilty Gear XX która może mi się nie znudzić przez 4 lata ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to na początku nie wiedziałem, że istnieją jeszcze jakieś bijatyki równie dobre, co Street Fighter, Virtua Fighter, Soul Calibur, Tekken, Mortal Kombat (w ogóle myślałem, że BB to... slasher taki jak DMC - pomyliło mi się za sprawą jednego filmiku, w którym były soundtracki z BB i Chaos Legion - a to właśnie to drugie jest takim slasherem :P)... A tymczasem są takie, w dodatku obie w mangowatym stylu - Guilty Gear, w którego jeszcze nie grałem, ale mam zamiar sobie sprawić, oraz właśnie BlazBlue. Chociaż o Calamity Trigger wiem stosunkowo niewiele, to słyszę, że jest bardzo podobne do GG - a z GG widziałem filmiki, które bardzo mi się podobają. W najbliższym czasie postaram się dowiedzieć o najnowszym BB jak najwięcej. Szykuje się naprawdę fajna gra. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu previev oraz dwóch trailerów mam bardzo pozytywne wrażenia :-) Podobieństwa z Gulity Gear nasuwają się same i nie tylko w kwestii postaci. Gdy patrzę na animacje wojowników to różnic z poprzednią serią autorów nie ma prawie żadnych. Za to dodali niezły bajer w postaci trójwymiarowego tła areny :D Wygląda bardzo dobrze. A walki... poezja. Jak zwykle. Cała masa kombosów, różne style walki i "kolorowe" starcia. No, zobaczymy jakie gra zbierze noty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież gra poza europą już jest dość długo i ma bardzo wysokie noty coś około 90%. Nawet zgarneła kilka nagród z kategorii "najlepsza bijatyka 2009". A jeśli masz na myśli jakość konwersji na PC-ta to raczej nie ma co się martwić jako że gra była najpierw na automatach a one w środku mają komputer średniej jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiedziałem, że gra miała już swoją premierę :tongue: O optymalizację się nie martwię, bo w sumie nie ma w bijatykach otwartych przestrzeni więc wymagania nie powinny być zbyt wysokie. Zastanawiam się tylko czy system walki & wyprowadzania combosów będzie przyjazny dla takiego laika bijatyk jak ja :wink: czy jest to kolejna gra mająca schemat "easy to learn, heard to master"... Pożyję, zobaczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy narzekają że gra jest zbyt przystosowana dla początkujących... I właściwie to jest taka "easy to learn, hard to master" z tego co ja wiem. Przejrzałem parę recenzji i rozwaliło mnie określenie systemu sterowania jako "3 normal attacks and do-something-cool-button." Przez co mieli na myśli przycisk "drive" który odpowiada za potęzne i efektowne ataki przyczym działa to różnie o różnych postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat umarł zdecydowanie za szybko...

Dlatego ożywię go wspominając o jednej z moim zdaniem najlepszych cech bijatyk od ARC. SOUNDTRACK.

Tych wspaniałych melodii mógłbym słuchać w nieskończoność. :D

Kilka z moich ulubinych

Lust Sin - http://www.youtube.com/watch?v=-8MJxlfC1k8

Imperial Code - http://www.youtube.com/watch?v=t0-_Or8EM-E

White Requiem - http://www.youtube.com/watch?v=I1sTfDggiTo

Weak Executioner - http://www.youtube.com/watch?v=Gb3sBJgZVJ0

Te dwa akurat sa już z sequela który jeszcze nie wyszedł na konsole a tylko na automaty ale żal o nich nie wspomnieć:

Condemnation Wings - http://www.youtube.com/watch?v=24LFqqUUhfQ

Nightmare Fiction - http://www.youtube.com/watch?v=W7Ph1T7n6vM

Jak zwykle doradzam nie czytać komentarzy do filmików bo ROI się w nich od spoilerów.

Edit: Dorzucam jeszcze Condemnation Wings w wersji wokalnej :D a ja myślałem że ten utwór nie może się zrobić lepszy. ;) - http://www.youtube.com/watch?v=70nr4o0HNLI...feature=related

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo chętnie napiszę coś więcej o Calamity Trigger, tylko najpierw chcę... zagrać w Guilty Gear XX Reload, które jest już właśnie w drodze do mnie i już za kilka dni się do niego dorwę, a przecież CT jest do niego niezwykle podobne. I zaczynam mieć coraz większą ochotę, żeby zagrać w najnowsze BlazBlue, bo zapowiada się naprawdę super.

A co do soundtracku poleconego przez Kawalorna, podoba mi się Imperial Code; resztę przesłucham później, bo aktualnie w pokoju jest zbyt duży hałas i nie za bardzo słyszę muzyki. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po kilku sesjach w Guilty Gear XX Reload. I jeśli tylko w BlazBlue będzie chociaż równie dobrze, to nawet stado zmodyfikowanych genetycznie bawołów z silnikami i podłączonym nitro nie odciągnie mnie od jego kupna. :D

A co do soundtracka - podoba mi się White Requiem, Weak Executioner ujdzie. Condemnation Wings fajne w obu wersjach, Nightmare Fiction też. Ogółem, soundtrack dobry. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundtracka akurat nie przejrzałem ale sama gra jest dość interesująca. Przypomina mi trochę SF IV no i oczywiście GG. Zresztą na konsole ma bardzo wysokie oceny na różnych portalach i w prasie np. 9.5. Możliwe że kiedyś się skuszę ale na razie pozostanę przy SF IV :tongue: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka dobra gra a będzie miała takie TRAGICZNE pudełko...

http://www.amazon.co.uk/gp/product/images/...8158&sr=8-4

Wersja PC będzie miała identyczne na 90%... Nie po to się robi konkurs na pudełko gry wśród fanów aby potem wyberać takie paskudztwo...:/ (Nie to nie jest obiektywna opinia)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ... [napisałbym tu *facepalm*, ale wygląd okładki odebrał mi wszystkie siły]

Ludzie... przecież tu nawet loga nie ma... A przez Noel na okładce ktoś mógłby pomylić CT z jakimś shooterem... :/

Zostaje tylko nadzieja, że na PC okładka będzie inna. Z tego co pamiętam, były jeszcze jakieś bardzo fajne projekty.

Mam takie pytanie... Kogo chcecie uczynić swoim mainem? Kim zamierzacie grać najwięcej? Ja na początku najwięcej myślałem o Jinie, ze względu na jego broń (Katana to mój ulubiony rodzaj miecza), do której IMO bardzo dobrze pasuje magia lodu. Ale po jakimś czasie zobaczyłem Hakumena i co on potrafi. I doszedł drugi kandydat. A jeszcze potem zobaczyłem jego Astral Finish. I teraz mam niezły dylemat. Może nie będę przez to grał mniej Jinem, ale będę musiał znaleźć więcej czasu na Hakumena. Albo na obu po równo. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z TEGO newsa wychodzi ciekaw rzecz... będzie cross-platformowy multiplayer między PC a Xbox 360... Oby konsolowcy nie dali za bardzo popalić ludziom zbyt przyzwyczajonym do PC-towych gier. ;)

Dodatkowo zamieszczam TRAILER wysokiej jakości dla tych którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć tej gry w ruchu inaczej niz na Youtubie. Grafika moim zdaniem tylko trochę gorsza niż w SF IV. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, pojawia się podstawowe pytanie: czy to cudeńko zostanie wydane w naszym kraju(mówię o nadchodzącej wersji PC) ? Bo coś mi się wydaje, że nie opłaca się żadnemu wydawcy, bo przez stylistykę z pewnością ta gra znajdzie niewielu odbiorców. A było by szkoda, bo to jedyny tytuł w tym roku na który czekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...