Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LinRock

Słuchawki zepsute w dziwny sposób.

Polecane posty

Otóż.

Nabyłem dzisiaj wieże LG FA 162. Ponieważ mieszkam w bloku nie mogłem przetestować jej możliwości normalnie. Tak więc spróbowałem na słuchawkach. Posiadam słuchawki Genius HP-04 Live. Jak na moje wymagania - nie za wysokie - sprawdzały się bardzo dobrze. Jednakże. Po podłączeniu słuchawek do wieży, ustawieniu głośności na full w wieży i samych słuchawkach zachwycałem się ich głośnością. Po sprawdzeniu z jakiej odległości je słychać uznałem że pora przetestować na uszach (w tym przypadku niezbyt to było mądre, gdyż idealnie wszystko słyszałem stojąc jakieś 10 metrów od nich). Gdy nałożyłem słuchawki na uszy przez chwile grały normalnie - o ile normalnie znaczy że rozsadza bębenki - po czym nagle ni z tego ni z owego jedna z słuchawek zamilkła. Kabel wygląda w porządku. Sprawdziłem czy przypadkiem się nie przerwał lub coś tego typu. Rozkręciłem słuchawkę chcąc obejrzeć membranę oraz połączenia. Tu również wszystko było w najlepszym porządku.

Czy ktoś może mi pomóc?? Niestety reklamacja nie wchodzi w rachubę gdyż zgubiłem paragon:/ (gamoń...)

Prosiłbym o szybką odpowiedź, najlepiej z poradą i słowami otuchy że prosto będzie te słuchawki naprawić:) Z góry dziękuje:) ( i przepraszam za fatalną interpunkcje;) jestem synem polonistki:D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ogłuchłeś na jedno ucho? :P

A poważnie - ciągłość kabla sprawdzałeś tylko 'na czucie' czy jakimiś miernikami, oscyloskopem? Często nie widać po przewodzie, że żyły są przerwane... Mógł też paść (czyżby od zbyt dużej mocy źródła? nie mam pojęcia) przetwornik - tego uszkodzenia też nie potwierdzisz/wykluczysz ot tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Wina wieży to nie jest. Sprawdziłem na innej wieży plus trzech mp3'ójkach i komórce.

Co do sprawdzania oscyloskopem. Ty będzie problem. Nie mam za bardzo skąd go wziąć. Jest jakiś inny bardziej 'domowy" sposób:)??

A co się tyczy przetwornika. Co to, gdzie to, jak znaleść??XD Jestem naprawdę zielony jeśli chodzi o te sprawy;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś uszkodzić słuchawki stale. Miałem to samo gdy podłączyłem do wzmaczniacza. Wszystko super kilka sekund później jedna słuchawka zamilkła a następnie drugo. Problem może leżeć w zbyt dużej mocy wieży i przepaleniu jednego ucha słuchawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...