Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rforever

[PS3] Podłączenie głośników PC

Polecane posty

Cześć mam taki oto problem. Posiadam komputerowe głośniki 5.1 normalnie podpięte pod pc. Interesuje mnie czy dało by rade za pomocą kabla optycznego (TOSLINK Optical Digital Cable) puścić sygnał z PS3 przez kartę dzwiękową komputera tak aby głośniki grały to co jest aktualnie odtwarzane na PS3 gry, filmy ? PS3=>PC karta dzwiękowa=>Głośniki 5.1 Nie wiem czy to jest wogule możliwe ale słyszałem ze tak wiec o to pytam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w rękach tej karty nie miałem, ale jeśli producent wyraźnie zaznacza taką funkcjonalność (optyczne I/O), to nie powinno być problemów. Creative to nie firma Krzak sp. z o.o. ;] Szperanie po forach też dąło pozytywne rezultaty (tzn. nikt nie skarżył się, że "nie działa, a powinno")

Tylko pamiętaj - jako że każde urządzenie elektryczne lepiej działa włączone do prądu ;] komputer będzie musiał być na chodzie, by całość hulała!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HeHeHe dobre do pradu to zes mnie rozbawil ... Tak oczywiscie mam prad hehehe a tak serio to ja wiem ze komp musi byc wlaczony mimo to dzieki za rade heheh a to dobre.

>>Cóż, zdziwiłbyś się, jakie ludzie czasem mają pomysły i do jakich dziwnych wniosków dochodzą... Wolę czasem lekko zwątpić w czyjś intelekt i zdrowy rozsądek, niż dostawać potem pretensje, że coś jest nie tak ;] [k0n]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc posiadam wyżej wymieniony zestaw do komputerka, dokładnie jest to CREATIVE Inspire F380. Wejścia które znajdują się na subwooferze mam takie:

f4b46a2f85998d92med.jpg

Kabelek który chcę wykorzystać do całej operacji to ten dołączony do zestawu PS3, czyli ten:

d935d5625567f3d5med.jpg

Oraz ta przejściówka z dwóch kabelków audio (white, red) na jack 3,5mm:

5b21f0350c24bc10med.jpg

I teraz proszę o pomoc, czy w ogóle da się coś takiego zrobić i jeśli się da to jak ponieważ próbowałem już różne kombinacje z tymi kabelkami ale bez skutku... :[

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziala brak opcji decode na optical in jest tylko na out no coz ale za to moge nagrac dzwiek z ps3 na pocieszenie hehehe . Co do karty to jest wypasiona w kosmos jestem z tego zakupu zadowolny . Co do ps3 i 5.1 to chyba tylko pozostaje mi kupic glosniki logitecha z5500 ktore mozna bez problemu podlaczyc . Jesli masz jeszcze jakis pomysl jak to podlaczyc to sie podziel sie nim ze mna . :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie podpinasz tak:

chinche od PS3 > przelotka > audio input (wejście audio)

a satelitki do subwoofera, zasilanie do gniazdka ;].

I powinno śmigać.

Czy konsola ma ustawione wypuszczanie dźwięku po kablu MultiAV? Może dźwięk leci tylko po HDMI?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Trochę dziwne... To by znaczyło, że wpuszcza optycznym wejściem tylko LPCM stereo... (Co ma sens, jeśli chcesz np. nagrywać na dysk sygnał z wypasionego, hi-endowego odtwarzacza CD) Możesz nagrać, powiadasz? A jak nagrywasz, to masz nagranie surround, czy w stereo zwykłym? Jak ustawione masz parametry wyjścia audio w PS3?

Musiałbym obejrzeć sobie dokładnie program konfiguracyjny karty, pobawić się nim trochę, by próbować to rozgryźć, albo choć instrukcję.

Możecie mi nie wierzyć, ale scaliłem dwa podobne do siebie tematy. Endżoj! sorcererx.gif - Kagex

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skreedi, czincz wpinasz do odpowiednich gniazd, jacka do audio input a w PS3 jako wyjście audio: "złącze wejściowe audio,scart,av multi" i ma działać. Miałem zrobione tak samo tylko z Inspire P580. Ale nie spodziewaj się dobrego dźwięku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozrysowuję problem :happy: :

Otóż mam zamiar zakupione niedawno Playstation 3 podpiąć pod, jak dotąd przeznaczonemu jedynie dla kompa, monitor Iimaya ProLite E2403WS. Wejście HDMI z tyłu jest, więc z obrazem problemu nie ma (tj. nie muszę bawić się w żadne przejściówki). Schody pojawiają się w momencie, gdy dochodzę do dźwięku. Na wszystkich filmach dotyczących tego problemu, jakie zdążyłem już obejrzeć na Youtube, kwestia audio zostaje rozwiązana za pomocą jacka łączącego czerwony i biały kabel (tj. te wchodzące w skład zestawu z konsolą, żółty odpowiedzialny za video, natomiast biały i czerwony za prawy i lewy głośnik, całość spojona jest euro-złączem- przynajmniej tak na to wołaliśmy w czasach PSX'a :wink: ) , którego druga końcówka wpięta zostaje zazwyczaj pod subwoofer (którego ja nie mam) bądź bezpośrednio w jeden z standardowych głośników od kompa ( starsze, które miałem, by to umożliwiały, jednak nowe owego wejścia już nie posiadają). W tym miejscu nie mam pojęcia, jak owy dźwięk zdobyć i jedynym sensownym sposobem zdaje się wykorzystanie głośników wbudowanych w posiadany monitor ale....szczerze mówiąc, nie wiem, jak je uruchomić.

Zagubiłem się nieco w tej sytuacji, niewątpliwe dzięki totalnemu brakowi wiedzy na tym polu, dlatego postanowiłem spytać Was o możliwe najprostsze rozwiązanie tej kwestii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, iż skoro monitor ma HDMI, to puści przesyłany nim dzwięk na swoje głośniki - ustaw w PS3 przesyłanie audio po HDMI i sprawdź.

Poza tym - co było już wcześniej wspominane - możesz podpiąć się pod komputerowe głośniki bez żadnych problemów - nawet jeśli w głośnikach nie masz gniazda wejściowego, to przecież masz prowadzący od nich kabel, który w tej chwili jest zapewne wpięty w kartę dźwiękową kompa.

Musisz tylko uzyskać kabel (albo w jednym kawałku, albo stosując rozmaite przejściówki) 2xchinch męskie (białe i czerwone)--->minijack stereo żeńskie :)

Oczywiście wówczas w ustawieniach PS3 - dźwięk przez wyjście analogowe.

Było to wielokrotnie już opisywane, dokładne opisy przejściówek i kabelków są w podobnym temacie dot. X360 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...