Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shogun997

Zasilacz a inne komponenty PC

Polecane posty

Witam. Ostatnio probowalem przekonac ojca ze zasilacz ktory mam to jednym slowem "[beeep]" (jakis tam iBOX),mowie mu ze sie liczy przede wszystkim marka,a nie "zasilacz firmy zasilacz". On do mnie ze jesli chce miec dobrego kompa to wszystkie komponenty musza byc "markowe" i to ze wymienie zasilacz to mi nic nie da (komp dalej sie bedzie scinal). Tak wiec chicalbym zapytac,czy to tak naprawde jest,ze wymiana zasilacza mi nic nie da? Bo mi sie jakos w to wierzyc nie chce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, markowy zasilacz wydajności nie doda, ale da pewność, że nie spali się razem z podzespołami :happy: .

Tu nie chodzi o markę (jestem przeciwnikiem marki i przywiązania do niej), ale o jakość wykonania. Zresztą wystarczy wziąć do ręki np. takiego iBoxa i Fortrona - iBox jest leciutki niczym puste pudełko, a Fortron coś waży. Ta waga świadczy o jakości wykonania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o:

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=69831&hl=

to wymiana zasilacza jest konieczna (bo to złom mający w zwyczaju palić "się" i nie tylko), ale problemu najprawdopodobniej nie rozwiąże.

Gi3r3k - już nie te czasy, byle Codegen z potężnym dławikiem pasywnego PFC waży teraz więcej niż FSP serii PNF ;)

Waga nie jest wyznacznikiem "jakości" zasilacza, zresztą zawsze był to wątpliwy wskaźnik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana zasilacza na model markowy zwiększy przede wszystkim stabilność komputera oraz da pewność, że w wypadku (odpukać) awarii nie pociągnie on za sobą reszty zestawu. Ustalcie między sobą, co to są "markowe komponenty". Cały zestaw od HP/Dell/Compaq* czy po prostu różne części od różnych, sprawdzonych producentów?

*do wyboru

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie markowe komponenty to różne części od różnych, sprawdzonych producentów.

Gi3r3k - już nie te czasy, byle Codegen z potężnym dławikiem pasywnego PFC waży teraz więcej niż FSP serii PNF ;)

Waga nie jest wyznacznikiem "jakości" zasilacza, zresztą zawsze był to wątpliwy wskaźnik.

No w sumie prawda, taki Feel III już dużo waży, a też g...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fell III wcale taki zly nie jest.

... żeby jeszcze potrafił wytrzymać obciążenie rzędu 80% mocy znamionowej przez czas dłuższy niż 8-10 godzin ...

LOL

(chodzi o używane egzemplarze)

Jest drogi jak na swoje możliwości, a "waty" ma po dwóch latach głównie na naklejce. Ale gwarancję wytrzymują, przeważnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...