Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rafi5

Nagle spadła wydajność kompa w grach

Polecane posty

Zupełnie znikąd każda gra zaczęła lagować i nie mam pojęcia co robić. Problem jest nawet wtedy jak zmienię jakość grafiki do minimum (wtedy też się tnie). A przedtem wszystko działało jak należy! Wszystkie gry jakie mam grały płynnie. Problem ustępuje gdy zmniejszę rozdzielczość, ale ... bez tego przecież wszystko szło.

Proszę głównie o jakieś porady nie związane z grzebaniem i rozkręcaniem sprzętu. Liczę na to, że da się to rozwiązać bez drastycznych czynności. :P A jak nie to cóż...

W każdym razie: Czy wie ktoś może jak uporać z tym problemem? Z góry dzięki!

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor: AMD Athlon ~2.6GHz

Pamięć: 1024MB RAM

Karta graf.: NVIDIA GeForce4 Ti 4200 (64 MB)

Aktualnie to mam gry takie jak: Warhammer 40.000 DC , Prince of Persia : Piaski Czasu , Age of Empires III , GTI Racing

Właściwie w każdej grze występuje ten sam problem. A przedtem wszystko śmigało jak trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra! Mam już model zasilacza. To jeszcze raz podam listę sprzętu:

Procesor: AMD Athlon ~2.6GHz

Pamięć: 1024MB RAM

Karta graf.: NVIDIA GeForce4 Ti 4200 (64 MB)

Zasilacz: Deer DR-A400ATX

No i po raz kolejny proszę o jakąś radę co zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zdjąłes bok obudowy to przedmuchaj komputer z kurzu. Zasiłka to typowy "spalacz mobo" więc polecam na przyszłość inwestycję w lepszy.

Robiłeś defragmentaje dysku? Nie podałeś systemu i tego jaki antyvir? Może własnie wirus?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem - grafika we wszystkich zaawansowanych grach zaczęła upadać - po prostu robił się tzw. "pokaz slajdów", podczas gdy w grach prostszych, nie wykorzystujących mocno karty grafiki (np. Starcraft) problemu nie było.

Okazało się, że grafika się przegrzewała (do 128-135 st. C) i wówczas automatycznie grafika szwankowała.

Proponuję, byś kompa wyłączył na kwadrans, aby trochę ostygł, następnie uruchomił tę grę, która zaczęła Ci przycinać. Wcześniej jednak ściągnij sobie program "EVEREST" (Home Edition ma chyba wersję testową na kilkadziesiąt dni), a gdy już go uruchomisz, przejdź do zakładki czujnik i niech program działa w tle. Co jakiś czas patrz na program (alt+tab), jaką temperaturę wskazuje na procesorze graficznym. Gdy mnie zaczynało się "ciąć", wskaźnik wskazywał ~130 st. C, a następnie znikał...

U mnie problem rozwiązało zamontowanie dodatkowego wiatraczka + uszczelnienie obudowy.

Problemem mogą być również nabrzmiałe lub wylane kondensatory na karcie grafiki - zobacz, czy żaden nie "napuchnął".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, byś kompa wyłączył na kwadrans, aby trochę ostygł, następnie uruchomił tę grę, która zaczęła Ci przycinać.

Problemem mogą być również nabrzmiałe lub wylane kondensatory na karcie grafiki - zobacz, czy żaden nie "napuchnął".

W tym to raczej nie problem. Ja to mam już od chyba dwóch tygodni. A kompa to raczej wyłączam na noc :P.

Gdy mnie zaczynało się "ciąć", wskaźnik wskazywał ~130 st. C, a następnie znikał...

U mnie to nie zaczyna się nagle. Tnie się od razu. Jednak nie jest to jakiś wielki pokaz slajdów, tylko po prostu przycina.

Jeśli chodzi o kurz to raczej też nie problem, bo niedawno czyściłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem tego Everesta i zmierzyłem temperaturę na Warhammerze. Ale temperatura się niezbyt różniła.

Podczas zwykłej pracy:

Płyta główna 32st. C

Procesor 39st. C

AUX 39st. C

I podczas gry na full detalach i rozdzielczości 1600x900:

Płyta główna 32st. C

Procesor 43st. C

AUX 44st. C

Kondensatorów nie sprawdzałem już bo niedługo wyjeżdżam na weekend, ale czy może być jeszcze jakaś inna przyczyna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Ale tak czy tak te pudło do wymiany. Najprawdopodobniej on tak muli. Potem wybuchnie. I nie przesadzam. Miałem tak samo. Pół kompa do wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma jakiś wpływ na problem to dodam że gry 2D działają jak trzeba. x) (Settlers III)

Czyli tak jak było w moim przypadku...

No, ale skoro temperatura karty jest dobra, to... pewno zasilacz... lepsze to niż płyta główna...

Staraj się znaleźć jakiegoś zastępczego kompa na czas wymiany\naprawy\serwisowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...