Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lordgraver

Rozwiązany: Podłaczenie dysku do innego komputera o innej konfiguracji

Polecane posty

Zamierzam Pograć w Empire total war niestety posiadam internet z limitem 1Gb wiec samo pobrani pachy by go zmarnowało.

Zamierzam pójść do kumpla i podłączyć swój dysku u niego jedynie by pobrać aktualizacje do gry. I tu pytanie czy kiedy podłącze swój dysk za miast dysku kumpla to komputer odpali normalnie ? ma dużo gorszego kompa niż mój. Jedynie płyta główna jest chyba tej samej firmy asus i System Xp. Może wiecie jak zrobić by gry na steamie odpalić bez aktualizacji ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zadziałać, ale gwarancji Ci nie dam. Możesz też spróbować podłączyć ten dysk jako drugi i uruchomić grę z systemu kolegi, chociaż to również może nie wypalić ze względu na rejestr. Nie można tych patchy pobrać jako plik? Poszukaj na stronie producentach, wydawcy, GOLu i innych takich. To byłoby najlepsze rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tak zrobić ale najlepiej uruchomić system w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Ja kiedyś tak zrobiłem i system podnosił się 10 minut po czym się zawiesił, a w trybie awaryjnym wszystko dobrze chodziło mimo innej konfiguracji systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gofer, tylko problem leży w tym, że patche prawdopodobnie ważą więcej niż limit jaki ma kolega na pobranie danych z neta( to rozwiązanie powinno już dawno odejść w niebyt). Można podpiąć ten dysk jako drugi, tylko może to wymagać zabawy ze zworkami. Jako główny dysk nie ma sensu odpalać, ze względu na różnice w konfiguracjach( tzn podpinanie zamiast dysku kolegi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kumpla mam 400 m wiec może wezmę całego kompa tylko poczekam jak trochę mrozy puszczą . drugi kumpel ma bardzo podobny komp do mojego różnica jest tylko w płycie głównej choć nie jetem pewien. Wszystkie gry na steamie mają autopaching. Szukałem i znalazłem jedynie nie oficjalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli patch można pobrać jako plik, to można go pobrać u kolegi i na pendrive przynieść do siebie, prawda? Tryb awaryjny z obsługą sieci - jeśli w awaryjnym działa STEAM, to to się uda. W trybie awaryjnym system używa własnych sterowników, które działają wszędzie tak samo [no prawie].

PS - największy problem przy podpięciu dysku z systemem do innego pc to właśnie płyta główna, więc drugi kolega też odpada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wystarczy by się zgadzało łącze ? później już jakoś idzie. Steamie wygląda tak że ściąga się dana zawartość do gry i już można grać tylko że te wszystkie patche łącznie na oko ważą 500 Mb lub więcej ( Empire total war ). Bez żadnych instalacji po ściągnięciu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się swoimi doświadczeniami - uruchamiając inny komputer ze swojego dysku na początku nie zauważysz problemów. System wystartuje, wyszuka sterowniki, czasem coś znajdzie. Ale później będą problemy ze stabilnością. Ja tak zrobiłem i musiałem od nowa stawiać system. Jakieś diabły włażą do OS i masz potem zwisy przy grach, niektóre wcale się nie uruchamiają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Steamie z tego co wiem powinno dać się wyłączyć aktualizacje automatyczne. A jak ktoś wcześniej pisał idź do kumpla i nagraj na pendriva/płytę te patche.

W Steamie należy kliknąć PPM na grę kliknąć Właściwości, potem Uaktualnienia i tam zaznaczyć Nie uaktualniaj tej gry automatycznie. I wtedy żadne patchy nie zostaną pobrane. Jeśli limit masz 1GB to idź z kompem do kumpla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...