Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

buczek93

Phenom II X4 955 a wyłączanie rdzeni

Polecane posty

Wydać się wam to może trochę bezsensowne, ale szukam metody na wyłączenie 3 rdzeni w w/w procesorze. Unreal Engine nie obsługuje multicore, a mam kilka gier które chciałbym jeszcze przypomnieć sobie na nowym sprzęcie.

Istnieje na to jakaś w miarę prosta metoda (kreślenie czegoś po procesorze raczej odpada, zaawansowanie grzebanie w BIOSie już niekoniecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet gry na Unreal Engine albo DIRT ? Bo bym się kłócił ;]

DIRTa sam testowałem i odwalał jakieś dziwne szopki, a kumpel na E5200 usiłował grać w Deus Ex'a - bezskutecznie. Czasem chodził normalnie, czasem 2x szybciej, to samo było z muzyką, dialogami itd.

Jak najskuteczniej flashować ? Nie posiadam flopa, więc wolałbym z dysku, bo z USB mogą być problemy. Pozatym chciałbym się płytką pocieszyć a nie schrzanić i oddać do serwisu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej sflashować programem @Bios, który jest na płytce od płyty głównej.

Możesz sam ściągnąć najnowszy BIOS ze strony albo program sam wyszuka najnowszy i go ściągnie.

Ja tylko tego programu używam do flashowania BIOSu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpaliłem sobie deus ex'a i wyszło na to że hd5850 nie obsługuje czcionki na catalistach 9.12 o_O

@xandi wole sam sobie znaleźć, jak przestawią priorytet ściąganego biosa na betę to byle co się uwali i d blada.

Jest gdzieś w necie instrukcja filmowa jak flashować ?

@gofer Kumplowi tylko Deus Ex nie działał, DIRT'a mam od tygodnia i nie zdążyłem mu pożyczyć. A z tego co mi wiadomo, to engine z "brudu" woli Intela. Bywa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, no tak, GB mogą blokować tylko 3 i 4 rdzeń. Cóż, przynajmniej masz nowy bios :wink: .

Zapomniałem o innym sposobie. Uruchom grę, ctrl+alt+del, prawy klik na proces gry i masz opcję Koligacja (Affinity). Tam możesz zaznaczyć, z których rdzeni ma dany proces korzystać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na 7 nie spowoduje to jakiegoś defektu ?

I czy przez Catalisty 9.12 nie mam w DX z kolekcji klasyki czcionki ? Bo tak sobie odpaliłem żeby zobaczyć czy to prawda z tym 2x szybszym działaniem, a tu literki mi wcięło.

A co do flashu biosa - nie wiedziałem że to takie proste.

@edit sposób o którym pisałeś, działa, przynajmniej na Unreal Engine. Wiesz co może być nie tak z tą czcionką ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...