Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Najlepsi twórcy gier

Polecane posty

Ciężko mówić że Rocksteady tworzy dobre gry jeśli ich jedynymi dziełami był Batman i Urban Chaos który jakimś cudownym tworem nie był. Raz im się udało, zobaczymy co dalej.

Najlepiej wychodzi Valve. Gry takie jak Team Fortress 2 i seria L4D zapewniła mi setki godzin zabawy i dalej się nie nudzi. Magia ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepsze gry tworzy Ubisoft, a konkretniej Ubisoft Montreal. Stworzyli oni parę nowych serii a także udane kontynuacje innych. Czasami tworzą gry trochę słabsze(Far Cry 2), ale te które im wyjdą są często arcydziełami(AC, nowy Prince of Persia). I to właśnie dzięki temu są moim ulubionym studiem.

Na drugim miejscu plasuje się u mnie Blizzard, którego każda gra dostarcza rozrywki na wiele godzin. Tempo wydawania kolejnych produkcji jest ślimacze*, ale jakość ich gier w pełni to rekompensuje.

Na uwagę poza tym zasługują Crytek, który każdą kolejną grą pokazuje światu, że nasze komputery nie są tak dobre jak nam się zdaje, CDP Red za Wiedźmina, Lionhead Studios, które mogłoby nawet być wyżej w moim zestawieniu gdyby nie to, że nie wydali jeszcze Fable 2 PC oraz Reality Pump, ponieważ podobało mi się Two Worlds i nie mogę się doczekać dwójki.

No i oczywiście Rocksteady Studios, które po Arkham Asylum ma u mnie wielki kredyt zaufania na kolejną część.

*Tak sie zastanawiam czy doczekam się Warcrafta 4, który wyjdzie pewnie po trzech epizodach Starcrafta2 i Diablo3, co potrwa jeszcze dłuugo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat.

Hmm wybór jest dość trudny, bo nie da się wybrać tego najlepszego, bo każdy stawia kategorie gier w innej kolejności, tak dla jednego lepsze są strzelanki, a dla innego cRPG.

Ale jeśli mam już wybierac najlepszych, tak w kategorii cRPG na równi stawiam (wiem, że zostanę za to zbesztany, ale po prostu bardzo lubię gry tych 2 firm, że nie potrafię wybrać tego lepszego):

Piranha Bytes/BioWare !

Piranie oczywiście darzę szacunkiem za wspaniałą sagę Gothic, da której czuję sentyment, przy której spędziłem wiele czasu (Gothic x4, Gothic 2 x3, + Noc Kruka x3, Gothic 3 x5). Dla mnie ta saga jest niesamowita, nie jest oczywiście fabularnie jakoś wykwintna (ale jaka gra tak naprawdę ma teraz w sobie coś innowacyjnego ? Każdy temat jest już chyba znany, sztuką jest to fajnie "opowiedzieć"), ale właśnie Piranie potrafiły ująć fajnie wydarzenia z sagi, wojnę między Ludźmi i Orkami, spór bogów (nawiasem religia Gothic mnie zafascynowała, prosta, ale interesująca xd), problemy życia codziennego w czasach wojny z Orkami.

Piranha Bytes to także Risen, którego bardzo polubiłem, bo gra ma taki "Gothic'owy" schemat, który najbardziej w grach tego typu lubię ;) I znów w Risen nie mamy nic innowacyjnego, mamy zagrożenie dla świata, które trzeba pokonać, ale studio te potrafi opowiedzieć tak tą historię, że aż chce się grać :) Mam nadzieję, że Risen będzie kontynuowany, a Piranie będą jeszcze długo pływać :)

BioWare - Nie gralem w Baldursa, czy pierwszego Neverwintera, ale studio polubiłem za Mass Effect. Dla mnie jest to najlepsza gra (saga ?) tego studia. Grę lubię za fabułę (znowu mamy doczynienia, ze złem, które trzeba zniszczyć, z tym że historia jest świetnie opowiedziana), dialogi oraz jej "filmowość". Myślę, że Mass Effect (jak i jego kontynuacja) wyznaczają nowy kierunek w historii gier, Czas na "interaktywne filmy". Mass Effect jest tak właśnie zrobiony, jego aż che się oglądać, jak film, nie tylko grać.

Druga gra, za którą lubię BioWare to oczywiście Dragon Age, w którego gram właśnie 2 raz w oczekiwaniu na 29 stycznia ;) Dragon Age to znowu znany schemat walki dobra ze złem czy wojną domową, ale dobrze opowiedziany. Wszystko to wzbogacone dobrymi dialogami, ciekawymi postaciami i misjami. P

Po tych 2 grach juz można stwierdzić, że studio zna się na swojej robocie i naprawdę wie co robi. Oby tak dalej.

Drugi gatunek, który mogę opisać to strzelanki. Znowu mozna tu zrobić podział:

Najlepszy multiplayer - studio DICE za serię Battlefield. DICE dostarczyło mi czegoś, czego szukałem w grach multi, i tak od 2 lat gram w BF 2 i 2142.Szukałem gry wymagającej czegoś od gracza, poza bezmyslnym fragowaniem po mapie ala CS czy Call of Duty. Battlefield to przede wszystkim podejście taktyczne do tytułowego pola bitwy, nie chodzi tu juz o fragi, ale o taktykę. Cieszę się też, że studio to robi multi do nowego Medal of Honor, bo wiem czego się spodziewać ;) No i jeszcze Bad Company 2 ;p

Jeśli chodzi o single player to zdecydowanie i definitywnie Infinity Ward. Chłopaki potrafią zrobić naprawdę świetny "film akcji", COD 4 mnie zachwycił, gralem z otwartą gębą, nie mogłem się napatrzec jak to wsystko jest zrealizowane, znowu ta "filmowość". Nieco gorszy okazał się Modern Warfare 2, trochę wpadek, nie wiadomo czasem skąd coś się bierze (

zdrada Sheparda, Price w więzieniu czy Allen strzelający do cywilów, mając na celowniku Makarov'a

). Mam nadzieję, że nastepną produkcją studio mnie powali ;)

Więcej się nie rozpisuje, bo nie mam swoich ulubieńców więcej.

Piranha Bytes

BioWare

DICE

Infinity Ward.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moje prywatne TOP 5:

1. Valve - ciekaw jestem czy inny marka ma takie zyski jak oni. Mnóstwo kont steam online, serwery TF2, L4D, L4D2, CS, CS:S, DMy - pozapełniane, poza tym świetne single'owe gierki jak Portal, Half Life 2, Half Life i mody do nich. Poza tym platforma steam którą zaprojektowali, jest jedną z najlepszych form dystrybucji gier.

2. BioWare - za bardzo dobre fabuł w grach RPG (Dragon Age i Mass Effect). Gry ich są oryginalne, a scenarzyści to mistrzowie w swoim kunszcie (David Gaider np.). Poza tym ich gry to istny majstersztyk (ME2 - 10/10 CDA, DA:O - nominacja do najlepszej gry 2009 roku według czytelników CDA).

3. Obsidian Entertaiment - Ich gry jestem w stanie w ciemno kupować. Twórcy sławni, dzięki ich grze RPG w realiach Star Wars, z doskonałymi fabułami i nowatorskimi rozwiązaniami.

4. Infinity Ward - Odpowiedzialni za serię gier Call Of Duty, które są chyba najbardziej znaną serią FPSów w historii gier. Poza tym najnowsza część gry, Modern Warfare 2, zgarnęła nagrodę najlepszej gry 2009 roku według czytelników CD Action. W każdym Call Of Duty pomimo czasem średnich kampanii, starają się zrobić jak najlepsze multi, co im się udaje.

5. Piranha Bytes - Odpowiedzialni za grę Gothic, Gothic 2, Gothic 2: Noc Kruka, Gothic 3, oraz Risen (RPG z 2009 roku, nominowany do najlepszego RPG 2009 roku według magazynu CD Action). Bardzo dobre rozwiązania w swoich grach, przysporzyły Piranha Bytes niemało fanów, a ich gry oczekiwane są przez nich jak nikogo innego.

Poza tym mógłym jeszcze dodać tutaj np. Codemasters (mimo słabego Dragon Rising), albo Rockstar (za GTA i Bully'iego).

[...] poza bezmyslnym fragowaniem po mapie ala CS czy Call of Duty.

Tak jakby w BF2 i 2142 nie fragowali :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jako że prosiłem o otwarcie tego tematu warto coś napisać ;) To po kolei(z tych co pamiętam)

Rockstar - Za każdym razem jak ta firma coś wypuszcza, można spodziewać się wysokiej jakości(lub wiader klimatu jak w Morhount 2). Za to jest pewne że gra wprowadzi jakąś mała rewolucję w gatunku(lub wielką) i na pewno długo się będzie o nie mówić. Flagowa produkcja tej firmy na razie od dobrych kilku lat jest królem i tronu nie oddaje :)

CD Projekt RED - Po wypuszczeniu Wiedźmina z masą błędów i błędeczków, pokazał że nawet takie błędy nie zabiją świetnej grywalności, walki i fabuły tej gry. Przy tworzeniu kolejnej produkcji, widać że ma na względzie opinie gracz, chociażby staranie się wprowadzenia wyboru fryzury w Wiedźminie 2, ponieważ kucyk nie każdemu się podoba

EA - Hmm... nie patrzą na gracza, lecą tylko na licencjach żeby zdobyć jak najwięcej kasy, nie patrząc na jakość tytuły, tylko na jego nazwę. By mogli nawet wypuścić sapera z nazwą Harry Potter i Miska Przeznaczenia o ile by się dobrze sprzedało...

Ubisoft - Tutaj też zawsze można liczyć na dobrą grę. Każda ich gra trzyma dobry poziom, więc można ich gry kupować prawie w ciemno ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocksteady jest świetne, ma tytuł studia roku itd, ale znam ich tylko z Batmana który jest genialny, ale jest tylko jeden.

Bardzo lubię R*. Za co?- Ano za doskonałą serię Grand Theft Auto, prekursorkę i pionierkę sandsboxów i najlepszy przedstawiciel gatunku zarazem.

Blizzard również zasługuje na uznanie. Co prawda nie posiadają zbyt bogatej biblioteki gier, ale ani jedna ich gra nie była słaba, przeciętna, ani też dobra. Wszystkie po kolei są hitami. Mówiąc Blizzard, nie mam na myśli Activision Blizzard.

Square- Enix również zasługuje na wyróżnienie. Final Fantasy 1 miał być ich ostatnią grą...

Poza tym jak najbardziej kibicuję polskim Redom i Techlandowi. Wciąż się rozwijają i ich pozycja na rynku jest coraz lepsza.

Silne uprzedzenie mam jednakże do EA Games za ich politykę- wydawanie taśmowych gniotów, które winny być dodawane do płatków śniadaniowych z nielicznymi wyjątkami.

Nie lubię również Nintendo choć jestem świadom, jak wielka jest ta korporacja i jak rządzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje top 5.

1: Blizzard - Activision entertainment.

Dlaczego. ? Uzasadnienie jest proste, jak każdy strateg chyba, ? zagrywałem się w Warcraft 2 tides of darkness, a potem beyond the dark portal, nie uważam że te gry są do kitu, są bardzo dobre mimo minionych już lat. Potem był Warcraft III Reign of chaos + The frozen throne, to były prekursorzy strategii swoich czasów, dziś takich strategii nie doświadczymy jak wspomniane tytuły. Ale czy Blizzard to tylko Warcraft. ? Ależ nie ! jeszcze cenię go za genialnego Starcrafta, oraz Diablo. Starcrafta cennie za innowacje, a Diablo praktycznie, to był pierwszy Hack & Slash w którego zagrałem.

2: EA Games.

Dlaczego. ? Mam dużo gier od EA, choćby NHL 2002, Medal of Honor, Command & Conquer <te późniejsze w wydaniu EA> i kilka innych tytułów, nie uważam ich za jakieś gorsze od Blizzarda, bo też ciekawe są, zwłaszcza lubię tą akcje gry na NHL. Ogólnie dobra firma jak dla mnie.

3: Rockstar Games.

Dlaczego. ? A kto by ich nie cenił, za słynną serie Grand theft auto. ? Chyba tylko ignorant moim zdaniem, podoba mnie się u Rockstar to, źe praktycznie każde ich GTA, coraz to nowsze, było coraz lepsze, choć przy San Andreas nie oszukujmy się, trochę stracili wprawę, ale SA nie jest złą częścią, najbardziej cenię Rockstar za ich jeden z starszych tytułów GTA Vice city.

4: Ubisoft.

Dlaczego. ? Powodem dlaczego Ubisoft jest na czwartym miejscu jest fakt, że mało mam gier od tejże firmy, jednak że ich gry też są dobrej jakości, póki co do tej pory miałem okazje tylko w Heroes V zagrać w ich wykonaniu, ale cenię sobie ich wkład, w tą grę jaką dali. Oczywiście ubóstwiam też serię Splinter cell, moim zdaniem jedna z najlepszych serii Ubisoftu.

5: Pirania Bytes.

Dlaczego. ? Za Gothica a jak. ! Gothic, był pierwszym CRPG praktycznie, na początku sceptycznie podchodziłem do tej gry, ale po kilku startach, bo na początku ścierwojady mnie zabijały. :P Spodobał mnie się klimat koloni karnej, oraz Khorinis w dwójce, jedyna wada. ? Chyba tylko przy Risen, każdy ma inne zdanie, a moje jest takie. Że Risen mnie nie wciągnął.

To tyle. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piedestale stawiam Apogee/3d Realms na równi z Id Software. Upowszechnili ideę shareware, w czasach MS-DOS rządzili i wyznaczali granice rozwoju, a ich gry IMHO zestarzały się jedynie graficznie - grywalność jest nietknięta.

Troszkę niżej Epic MegaGames, za ich wytrwałość oraz stworzenie engine'u Unreal - najpopularniejszego i najbardziej elastycznego ze wszystkich dotąd używanych.

Następnie Nintendo. Parafrazując Lennona: "Before Nintendo there was nothing". Zadziwiające, że wciąż są w stanie przykuć graczy w każdym wieku.

Mógłbym jeszcze wymienić paru innych developerów - Westwood, Activision, Adeline, Delphine, Blue Byte, Bullfrog - ale to w sumie bez sensu. Wspomnę jeszcze o talencie Johna Romero, który ten niestety sprzeniewierzył i ośmieszył.

Z indie-twórców to zdecydowanie chciałbym uhonorować cactusa, który jest prawdziwym wizjonerem i artystą. Choć miewa kryzysy i spadki formy, jestem pewien że jego Tuning umocni jego pozycję jako twórcę prawdziwie inteligentnych gier. Następnie Kenta Cho, który udowodnił że zwykłą strzelaninę można uczynić interesującą i zaskakującą, choćby surrealistyczną grafiką. I hmmm... nikt wybitny nie przychodzi mi do głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] poza bezmyslnym fragowaniem po mapie ala CS czy Call of Duty.

Tak jakby w BF2 i 2142 nie fragowali :rolleyes:

Widzę, że nawet nie przeczytałeś mojego posta, wyciągnęłeś zdanie z kontekstu.

EA - Hmm... nie patrzą na gracza, lecą tylko na licencjach żeby zdobyć jak najwięcej kasy, nie patrząc na jakość tytuły, tylko na jego nazwę. By mogli nawet wypuścić sapera z nazwą Harry Potter i Miska Przeznaczenia o ile by się dobrze sprzedało...

Przecież EA to nie jest studio .... hę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3d Realms - za Dukem Nukem, Raptora a przede wszystkim za Death Rally która do dziś jest uzależniająca

Blizzard - cóż wystarczy popatrzeć z technicznego punktu widzenia. Każda gra zbiera to co najlepsze z gatunków, wprowadza swoje rozwiązania które są przełomem i łączy to tak że później rzesze innych firm próbują ją naśladować nigdy nie dorównując oryginałowi. Cenię ich za pomysłowość i dbałość o detale - nawet najmniejsza cząstka w ich grach ma pierwiastek genialności, innowacyjności. Do dziś nikt nie zrobił równie absorbującej strategii jak Starcraft opartej na po prostu genialnym pomyśle zróżnicowania ras czy nikt nie może doścignąć World Of Warcraft który pomimo grafiki na którą wielu narzeka wciąż bije rekordy zarobkowe i społecznościowe. Do tego Diablo który zapoczątkował nowy gatunek zwany Hack'n'Slash - wydawać by się mogło jakże prosty pomysł. Ale Diablo tkwi w szczegółach :P

Peter Molyneux - za przekraczanie granic, innowacyjność i pierwiastek "boski" w jego grach. Jego Popoulus, Dungeon Keeper, Black&White, Theme Park czy Syndicate były jedyne w swoim rodzaju. Fable też był świetny ale skoro był tylko producentem to nie wliczam go. Mocno trzymam kciuki trzymam kciuki za Projekt Natal a jednocześnie żywię wielkie obawy o Dungeon Keeper 3 który robi Bullfrog - firma z której Peter odszedł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Rocksteady się nie wypowiem ,bo grałem w jedną ich grę a to zbyt mało.

Infinity Ward (za stworzenie wspaniałej serii, która nigdy nie zawiodła), DICE (za świetną grę sieciową), Ubisoft (za dużo dobrych gier), Rockstar (za serię GTA i Bully) i piranha Btyes )za niesamowite uniwersum i rewelacyjne gry, które nigdy nei zawiodły).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tak (kolejność dowolna):

1. Blizzard

Jest to firma, która się przykłada do swoich produkcji, dzięki temu ich gry, choć wychodzą rzadko, są dopracowane (a i tak później wychodzą setki łatek). Poza tym, ludzie ci mają po prostu bardzo bogatą wyobraźnię i świetne pomysły. Stworzyli dwie (co najmniej) ponadczasowe gry: Starcrafta i Diablo 2, które to później były powielane przez różnych mniejszych twórców. No i zrobili najpopularniejsze MMORPG na świecie. Nie grałem wprawdzie, ale skoro mimo tylu innych MMO WoW jest ciągle na 1 miejscu pod względem popularności, to musi być jakiś cud.

2. Black Isle

Twórcy Fallouta i Planescape: Torment. Dwa również bardzo pomysłowe RPG, w które wciąż się gra (i się chwali) mimo 10+ lat które minęły od premiery. No i są to po prostu moje 2 ulubione erpegi : P

3. Nintendo

Za to, że dali nam Metroida, Earthbound, Mario i masę innych. Szczególnie klimatyczne gry tworzyli za czasów SNESa, choć ich nowsze dzieła też są całkiem grywalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD Projekt za Wiedźmina ,THQ za Stalkera i Dawn of war, Ubisoft za Princea i Asasina, Infinity Ward za CODa , Piranha Bythes za Gothica , Bioware za Wrota Baldura, Mass Effect, NWN ,

THQ jest wydawcą gier, a nie producentem, zarówno jak u Stalkera i Dawn of War.

Raczej nie powinno się oceniać twórców gry na podstawie jedynej którą wydali - co do Wiedźmina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię gry Blizzarda bo nie są w moim guście - przede wszystkim są to hackenslashe albo RTS pod multi, ale muszę przyznać, że ich produkcje są bardzo przemyślane i dopracowane. Przykład powinna brać SEGA która wydaje np gry, w których bez patchy noie są dostępne różne opcje, albo multi jest w wydanym po roku dodatku :P Dla mnie SEGA to firma sobie troche kpiny z ludzi - goczywiście mam namyśli sage Total WAR :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockstar za serię GTA i wykreowanie ogromnego, otwartego świata z kapitalnie poprowadzoną fabułą. Ubisoft za Assassin's Creeda i Prince of Persia - 2 gry, z jednej strony podobne, a z drugiej oferujące zupełnie inne przeżycia. Codemasters za serie Toca (Race Driver) i Colin McRae - nigdy nie zawiodłem się na nich. Epic Games za serie Unreal Tournament i Gears of War, BioWare za Neverwinter Nights, KoTORa i Mass Effecta i last, but not least CDP RED za przeniesienie świata Sapkowskiego na komputery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie się tematem i ambitne wypowiedzi :) Nadszedł czas, bym ja wypowiedział się w tej sprawie. Oto najlepsi twórcy wg mnie:

1. BioWare - cóż, można by tu bardzo wiele pisać. Mi spodobało się większość ich tytułów, czyli za dwa Baldury, dwa KotOR-y, Dragon Age'a i za drugą część Mass Effecta, bez którego nie możnaby się obyć. Oceny renomowanych serwisów na całym świecie mówią same za siebie, np. CDA (10), czy Official Xbox Magazine (9.5). Po za rzeczą najważniejszą, czyli grami, BioWare tworzy najpiękniejsze i najlepsze trailery, jak nikt inny. Dowód? Choćby piękny, poruszający

, świetny
, czy też Trailer Dragon Age'a. Blizzard mu w tej dziedzinie nie dorównuje. Nikt z resztą.

2. Valve - bardzo podobały mi się ich wyroby, szczególnie ostatnie, czyli seria Left 4 Dead. Bardzo podobała mi się dwójka, niestety nie była moja i dłużej niż dwie godzinki sobie nie pograłem. Najbardziej cenię ich jednak za Half-Live.

3. Rocksteady - co prawda studio mało znane, a jeśli już, to tylko z ich najnowszego wyrobu, którym jest Batman: AA. Jednak ja się w nim doszczętnie zakochałem i jestem w stanie przyznać mu tytuł gry roku. Dzięki temu Rocksteady zasługuje na trzecie miejsce. Oczywiście według mojej, subiektywnej opinii.

A co do forumowicza, który uważa, że EA nie jest studiem to powiem tylko tyle, że firmy takie jak BioWare, DICE, czy Maxis należą właśnie do Electronics Arts.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, iż są pewne studia, których gry to solidne, gwarantujące rozgrywkę na dobrym poziomie tytuły. Może nie zawsze wydają wielkie hity (zwłaszcza obecnie), a losy niektórych nie są zbyt pewne, lecz niemal w ciemno mogę polecić produkty takich firm jak: Raven, 3D Realms, BioWare, Id, ActiVision czy Electronic Arts. Mam matomiast problem czy należy wyróżnić Rockstar - znam tylko dwa tytuły (a w zasadzie serie), za to jakie: GTA i Max Payne. Podobnie jeśli chodzi o Relic (Dawn of War) czy CDProjekt Red (Wiedźmin). Wymienione tytuły to rewelacyjne gry, ale co poza nimi? Poziom trzymają też tytuły z Eidos i Ubisoft. Również każda gra Microsoft (tak, tak) to dobrze zainwestowany czas i pieniądze. Rzecz tylko w tym co kto lubi...

Moim zdaniem obecnie największą różnorodność gatunków oferuje EA i chyba za to właśnie im należy się palma pierwszeństwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizzard FTW!

Dlaczego? Ano dlatego, że to w gry tego studia gram (i grają) ludzie z całego świata, w przybliżonej ilości, jak na początku - World Of Warcraft, Starcraft czy Warcraft III (dzięki edytorowi i Docie - nadal bardzo grzany). Dlatego, że Blizzard NIGDY nie zrobił gry kiepskiej, i każdego praktycznie swojego twora dopieścił do granic możliwości. Dlatego wreszcie, że tworzy gry nowatorskie, niebanalne i rozwalające konkurencję, o. No i oczywiście za świat "Warcrafta" czyli mój ulubiony świat fantasy wszechzawsze!

Ubisoft!

Dlatego, że na swoim koncie ma wiele z moich ulubionych produkcji, które przeszły już do kanonu gier komputerowych. Dlatego, że w większej części swych produkcji - stawia klimat gier, na równi z technikaliami, które zresztą zawsze są dobre. Ostatnio coś się zaczął psuć, ale około roku 2003 przeżywał istny "golden age", amen.

To co jeszcze przemawia za tą firmą jest to, ale to subiektywne odczucie, że Ubisoft kojarzy mi się z magią, mistycyzmem (to zasługa tytułów tj. Raymany, BG&E czy PoPy <3) i taką genialną szkołą robienia gier, na której każdy by się wzorował, ale nikomu nie starcza polotu.

Kogo by tu dać na trzecie miejsce... Mam!

Rockstar

Za to, że stworzył grę, która rozwaliła ówczesnych graczy (mowa oczywiście o GTA3) i za to, że nie spoczęła na laurach i IMO stworzyła później same gry przynajmniej równe wiekopomnej "trójce". Poza tym - lubię rzeź, a w tym wypadku i Manhunt i GTA zaoferowały mi ją w najwyższej klasie.

Nagroda stosunku cena-jakość-podejście_do_klienta+najlepsza_dystrybucja otrzymuje oczywiście Velve.

EDIT.

MATKO BOSKA ZAPOMNIAŁBYM - jeszcze Nintendo! <333

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...