Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zazlov

Pytanie o aktualizacje sterów do grafiki.

Polecane posty

Siemka, mam pytanko co do aktualizacji sterowników. Chciałbym poprostu obecne całkowicie wyrzucić i zainstalować nowe, ale czy takowa operacja jest bezpieczna dla kompa i nic się grafiką nie stanie ? Mam zamiar tak zrobić ponieważ najpierw instalowałem stery z płytki, potem wrzuciłem dodatkowo jeszcze inną wersję z Internetu i podejrzewam, że jest tam w nich poprostu zbytnio namieszane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie instalatory sterowników mają taką inteligentną funkcję że usuwają stare pliki sterowników, oczywiście oprócz tych potrzebnych. To też zależy jaką masz kartę i obecnie wersję sterowników. Nawet jak coś skopiesz to nic się nie stanie po prostu obraz będzie obrzydliwie wolno generowany i trzeba będzie zainstalować stery jeszcze raz. No ale bez przesady instalacja sterowników to taki banał że nie ma co się przejmować (chyba że sterowników brak w necie to wtedy zaczynają się schody).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaż mi instalator, który tak działa.

Procedura uaktualniania powinna być taka:

1. Usuwasz stare stery za pomocą Dodaj/Usuń programy.

2. Uruchamiasz ponownie komputer i włączasz tryb awaryjny. W nim odpalasz Driver Cleanera (lub coś podobnego) i czyścisz resztki po starych sterownikach. Bardzo istosne jest, żeby zrobić to w trybie awaryjnym, gdyż w normalnym części plików nie da się ruszyć.

3. Uruchamiasz ponownie komputer, wszystki informacje o tym, że znaleziono nowy sprzęt ignorujesz wciskając "Anuluj", gdy wyskoczą.

4. Instalujesz nowe stery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a takie małe pytanko: wiecie może jak w Windowsie 7 włączyć tryb awaryjny (podobno przy właczaniu trzeba coś nacisnąć ale nie wiem dokładnie co) i gdzie znaleźć ten 'czyściciel sterowników' (to wogóle jest program już domyślnie z systemem wgrany czy trzeba coś ściągnąć) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...