Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gracjan1992

Po podłączeniu kamery internetowej mikrofon przestaje działać

Polecane posty

Witam. Przed wczoraj stałem się posiadaczem kamerki internetowej Media- Tech PIXER MT4016. Wg. sprzedawców ze sklepu "nie dla idiotów" kamerka świetna, dobry sensor (480Kpix), proste podłączenie pod USB, łatwa instalacja sterowników. Wszystko było OK...podłączyłem kamerkę, zainstalowałem sterowniki z dołączonej płytki, odpaliłem podgląd...działa. Odpaliłem SKYPEA, kamerka została wykryta...działa. Przyszło do I rozmowy z tatą na SKYPIE. Kamerka działa, a tata mnie nie słyszy. Myślałem, że to może wina mikrofonu ( Logitech Dialog- 320 ), ale nie. Odłączyłem kamerkę, i tata mnie słyszał. Próbowałem podłączać kamerkę do innych portów USB, ale ciągle to samo. Wszedłem w PANEL STEROWANIA, poszperałem tam trochę i zauważyłem coś dziwnego...znalazłem "suwak", który odpowiada za wyciszanie i podgłaśnianie mikrofonu...do czego zmierzam...ustawiłem ten "suwak" na najwyższą głośność i podłączyłem kamerkę, a suwak automatycznie zaczął opadać w dół. Po odłączeniu kamerki wszystko wróciło do normy. Od razu mówię, że nie znam się dobrze na sprzęcie komputerowym gdyż jestem mechanikiem samochodowym. Bardzo proszę Was o pomoc.

Podam może parametry mojego kompa jeśli będą potrzebne do czegoś:

Typ procesora Intel Pentium 4, 3066 MHz (23 x 133)

RAM A-DATA EXTREME DDR2 800+ ( 2 kości po 1 gb)

Wg. programu Everest nazwa płyty głównej: NIEZNANY

ID płyty głównej 63-0100-001131-00101111-121005-P4M800+$P4M800PRO-M_RELEASE 12/10/2005

Karta dźwiękowa Realtek AC'97 Audio for VIA ? Audio Controller

Karta graficzna ATI Radeon 9250/9200 Series

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. programu Everest

Sprawdź model płyty głównej programem CPU-Z (zakładka Mainboard).

Podaj jaki masz zasilacz (nie sprawdzisz programowo, trzeba odkręcić boczną ścianę obudowy i spisać model z tabliczki znamionowej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej problem tkwi w sterownikach kamery. Poniżej masz trzy możliwości, które przyszły mi do głowy :icon_idea:.

1. Spróbuj odinstalować sterowniki kamery, podłączyć kamerę i niech system sam rozpozna i wyszuka sterowniki w sieci.

2. Może do tej kamery zostały dołączone uniwersalne sterowniki tej firmy, gdzie w ustawieniach trzeba zmienić opcje mikrofonu.

3. Skype ma funkcję testowania mikrofonu (Narzędzia/Opcje/Ustawienia audio), a tam w opcji "Mikrofon" musisz wybrać jako źródło kartę dźwiękową, bo do niej podłączony jest mikrofon.

Podaj jaki masz zasilacz (nie sprawdzisz programowo, trzeba odkręcić boczną ścianę obudowy i spisać model z tabliczki znamionowej).

Zasilacz raczej niewiele ma wspólnego z twoim problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci mówię Org jaki mam zasilacz: Jest to zasilacz MUSTANG model: ATX KY-400W. Cały komputer jest z firmy PROcomp (bardzo jej nie polecam), a płyta główna z firmy ECS model: P4M800PRO- M v1.0A. Błagam..pomóżcie mi w miarę możliwości podłączyć tą cholerną kamerkę żeby współgrała z mikrofonem.

Ps. DarthDoopa...robiłem te czynności zanim dodałem ten temat i nic nie pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz należy do tych najgorszych, do wymiany niezależnie, czy to jego wina, czy nie. Niestety jednak firma ECS też nie słynie z dobrych płyt, więc niewykluczone, że to jej wina. Na Twoim miejscu zacząłbym zbierać na nowego kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już upatrzony

Obawiam się, że może on stać na półce w Biedronce albo MediaMarkcie (w tym ostatnim królują od niedawna zasilacze Logic). Jak będziesz chciał kupić nowy komputer, to zgłoś się do nas na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...