Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WhitePrincess

W klatce czasu (Time Warp)

Polecane posty

timewarp-onkapak.jpg

Time Warp to kolejny edukacyjny program emitowany na kanale Discovery Channel, który prowadzi naukowiec Jeff Lieberman oraz jego ekipa. Pokazuje on najzwyklejsze zdarzenia (choćby banalne przekłucie balona) nakręcone superszybkimi kamerami (do 10000 zdjęć na sekundę!) oraz puszczone w zwolnionym tempie. Jednym z ciekawszych... I dość niebezpiecznych programów było nakręcenie ów kamerami niezwykle groźnych węży. Jednak czego nie robi się dla rozrywki?

A wy, co myślicie na temat tego, w sumie dość nowego, programu? Według mnie jest on ciekawy, jak zresztą wszystkie na Discovery ;). W dodatku niektóre 'akcje' mogą rozbawić, gdyż jak wiadomo, nie ma dla tych ludzi granicy rozsądku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bosek - mnie rzadko zdarzyło się natrafić na odcinek, który by przynudzał. Takich prawie nie ma. Serial jest ogólnie bardzo ciekawy i fajny. Twórcy potrafią połączyć rzeczy naukowe i ciekawie o tym opowiedzieć oraz różne ciekawostki, np. odcinek z tymi psami. To było dobre :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z the best programów na Discovery. Czasami zdarzają się gorsze odcinki, ale to raczej tylko wtedy kiedy dają jakieś nudne rzeczy które spektakularnie się nie rozwalają lub poprostu w spowolnienu wychodzi nijak. Typowe doświadczenie z balonem z wodą było pokazane pierwszorzędnie. Prowadzący również nie zawodzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne, pokazuje, że nawet zwyczajne rzeczy mogą być niesamowite, jeśli się na nie odpowiednio spojrzy. A rzeczy niesamowite same w sobie... To dopiero coś.

Moje ulubione? Niszczenie bombek pułapkami na myszy i fajerwerki. Oba dały bardzo ładne efekty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, żeby ci coś wyszło zwykłym aparatem ;) Popatrz w górę, jakiej oni kamery używają. Parkout? Hmm... Nie przypominam sobie, bym widziała, ale skoro mówisz, że świetne, to zobaczyć muszę ;) Może będą powtarzali... W wakacje xD

wiesz... chodziło mi raczej o ujęcia np. wody w locie czy coś ;)

Parkour... może źle się wyraziłem, ogólnie chodziło o ruchy naszego ciała przy parkourowych popisach... czyli jak zachowuje się skóra, kolana, pięty itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem najlepszy był odcinek ze zderzeniem dwóch kropel wody. A poza tym, według mnie program byłby ciekawszy, gdyby podawali same ostateczne wyniki pracy, a nie przygotowania. To byłoby o wiele ciekawsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkour. Mój żywioł :D Odcinek był świetny. Chociaż koleś trochę "słabo" zrobił Double Konga. I przesadził ze skakaniem bez koszulki. Przez coś takiego można się nieźle poranić (sprawdziłem na sobie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny z "odkrywczych" programów na Discovery, który mnie nudzi. Niczego ciekawego w "Klatce czasu" nie uświadczyłem.

"Szkoła przetrwania" też nie jest dla mnie hitem, lepszy od Beara Gryllsa jest IMO Les Stroud.

Time Warp to kolejny edukacyjny program emitowany na kanale Discovery Channel

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny program, można zobaczyć wiele rzeczy, które nam umykają. Jeden z takich, które ukazują, że nauka może być ciekawa, lecz to zależy od odcinka np. z ciekłym azotem było wiele ciekawych rzeczy, ale z jazdą ekstremalną na rowerach to już gorzej- oglądanie przez pół godziny trików w spowolnionym tempie i zgniatania się opon nie było wybitnie ekscytujące.

Ale i tak obok Brainiaca i Pogromców Mitów jeden z najlepszych na Discovery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...