Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marinos

zmiana rozdzielczosci

Polecane posty

Sciagnalem najnowsze sterowniki do karty graficznej i w ustawieniach monitora zmienilem format na 1:1 Piksel.

A kompa mam takiego:

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

PowerColor Radeon HD4890 PCS+ 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

Kingston 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Samsung SH-S223C SATA (black)

OCZ Mod X Stream Pro 500W

Windows 7 Home Edition 64bit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale juz sie chyba z tym uporalem. Po sciagnieciu nowych sterownikow obraz nie miescil mi sie w monitorze. W ustawieniach monitora zmienilem format na 1:1 Piksel i teraz mam obraz na calym ekranie. Ale to i tak nic w porownaniu z innymi problemami. Od rana juz chyba z dziesiec razy widzialem bluescreena. Brat kupil dzis Hitmana Krwawa Forse i Just Cause i podczas instlalacji pojawia sie "Blad kontroli CRC". Nie wiem moze za stare gry na Windows 7. Myslalem, ze jak kupie kompa to od pierwszego dnia bede zaliczal kolejne gry, a tu na razie jest dramat. :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-23043-1264276524_thumb.jpg

RAM wyszlo ok w Memtest. Komp byl skladany w sklepie, Windows tez byl juz wgrany, oprocz tego byl jeszcze Norton Internet Security. I co ciekawe od dobrych paru godzin nie widzialem blue screena.

Wentylator: Scythe Mugen II

Procesor: AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333

Pamięć DDR3 2x2GB PC10600 1333MHz Kingston CL9

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Karta graficzna: PowerColor Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

Głośniki: Creative Labs GigaWorks T20 II HiFi 2.0

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black)

Klawiatura: Logitech UltraX

Mysz: A4Tech XL-750BF /Green/

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W

Obudowa: [ATX] Obudowa AeroCool PSG Vx-9 black b/z

System Operacyjny: Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w podglądzie zdarzeń w dzienniku aplikacji, czy nie występują jakieś błędy. Poza tym możesz spróbować zabawy ze sterownikami (tzn. posprawdzać co się będzie działo na innych) do wszystkich urządzeń po kolei, bo winne może być niestety wszystko. Zacznij od karty graficznej.

Dla pewności, czy memtest86/memtest86+ uruchamiałeś z płyty/dyskietki, czy spod Windowsa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej sygnaturce masz linki do stron, z których możesz ściągnąć porządne memtesty, te działające pod Windowsem nic nie mówią. Ściągnij obraz ISO, wypal go na płytę (jako obraz, nie jako płyta z danymi) i zbootuj z tej płyty komputer. Poczekaj 3 godziny, lub do pierwszego błędu, jeśłi w przeciągu tych trzech godzin nie wystąpi błąd, to pamięci można uznać za sprawne. Wypadałoby też sprawdzić pamięci na karcie graficznej, ale tym zajmiemy się później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zaraz to zrobie. Nie wiem czy to ma cos do rzeczy, ale probowalem dzis wgrac 2 gry, Hitman Krwawa Forsa i Just Cause i po kilka razy pojawial mi sie "błąd kontroli CRC. Plik xxx nie odpowiada plikowi w pliku cab instalatora. nosnik, z którego jest uruchamiany instalator moze być uszkodzony. Skontaktuj się z dostawcą programu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. Najpierw wypada zrobić parę innych testów. Po pierwsze wyjmij jedną pamięć i wtedy sprawdź Memtestem, czy występują błędy, następnie w ten sam sposób sprawdź drugą kość. Jeśli pojedynczo będą działały, to włóż ponownie obydwie, ale do innych banków. Wyjmując pamięci możesz delikatnie wytrzeć styki jakąś szmatką. Tylko miękką i taką, która przy pocieraniu nie wytwarza ładunków elektrostatycznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem w tym, ze nie mam dostepu do pamieci, bo blokuje je chlodzenie Scythe Mugen. Musialbym to odkrecac, a za bardzo nie wiem jak. W zyciu bym sie nie spodziewal, ze po paru dniach bede musial oddawac nowego kompa do serwisu. Poprzedni ma 8 lat i raz tylko wymienialem zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem w tym, ze nie mam dostepu do pamieci, bo blokuje je chlodzenie Scythe Mugen

Mugen jest dość duży, ja swoje Corsairy musiałem włożyć w drugi zestaw banków. :/

Kingston 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

A mogłeś wybrać "polską myśl techniczną"-GoodRam... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingstony generalnie są na tym samym poziomie co Goodramy, ale wszystkim zdarzają sie wpadki. Tylko ostatnimi czasy są one zbyt częste w przypadku niektórych producentów. Musisz się jakoś dostać do tych pamięci, lub od razu całość oddać do serwisu. Tylko jakbyś oddawał do serwisu, to opisz im problem i powiedz do czego sam doszedłeś (czyli błędy w memtest86).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialbym odkrecac chlodzenie, tym bardziej, ze pamieci sa zainstalowane w wewnetrznych bankach. Jutro oddam do serwisu i niech naprawiaja. A te problemy z instalacja niektorych gier,

'blad kontroli CRC" to tez pewnie wina RAMu. Ale dziwne jest to, ze awarie mam przez jakies 2 godziny po uruchomieniu, potem jest spokoj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sie wstrzymalem z oddaniem do serwisu. Wczoraj wyslalem im maila, kazali przywiezc. Potem zrobilem test Memtestem, bo bylem zaskoczony, ze od dwoch dni nie widzialem blue screena. Przez prawie 3 godziny sprawdzania znalazlo tylko 1 blad.

Niepokoi mnie tylko ten "Blad kontroli CRC". Wyslalem im maila, co o tym sadza, bo na jakims forum znalazlem ze moze brakowac jakis sterownikow ASPI. Dostalem taka odpowiedz:

Owszem Windows 7 miewa czasem problemy ze sterownikiem ACPI ( głównie w wersjach 64-bitowych ) ale nie wynika on z tego że jest on błędny tylko raczej nie kompatybilny z niektórymi wersjami aplikacji. W Pana przypadku problem może być po stronie plików instalatorów gier a nie koniecznie po stronie awarii sprzętowej. Proszę także pamiętać że jeśli używa Pan wersji 32-bitowej programów testujących RAM to wyświetlane błędy mogą wynikać z nieprawidłowej alokacji pamięci powyżej 3 GB . Gdyby jednak zdecydował się Pan na dostarczenie sprzętu do testowania proszę dołączyć do niego wersje instalacyjne gier przy których pojawia się problem.

Gdybym mial blisko, to bym na pewno zaniosl do serwisu, a tak 50 km nie chce mi sie za bardzo jechac. Chyba, ze nie bedzoe wyjscia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...