Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Saccus

Połączenie lokalne brak

Polecane posty

Jak w temacie, kupiłem laptopa i chciałem je połączyć kablem skrosowanym, ustawiłem wszystko na laptopie, ale okazało się że na komputerze w połączeniach sieciowych nie ma ikonki połączenia lokalnego :/ Oba sprzęty mają windows xp a z komputera kilka miesięcy temu łączyłem kablem z drugim kompem i było to połączenie. Wiecie co mogę zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro system nie wyświetla w połączeniach sieciowych karty sieciowej są 4 możliwości:

1. karta sieciowa jest wyłączona w BIOS

2. karta sieciowa jest nie zainstalowana*

3. karta sieciowa jest ukryta*/**

4. karta sieciowa jest uszkodzona

*w takim wypadku powinna być widoczna w menadżerze urządzeń

** aby ją przywrócić do widoku należy edytować klucz w rejestrze:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002bE10318}\0010

po prawej utworzyć wpis: NetCfgInstanceId po otworzeniu powinien mieć wprowadzoną wartość np. {E2F8A220-AF88-446C-9A55-453E58DD3A33}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci co zrobić, najpierw wejdź do bios i poszukaj np. Onboard Devices Configuration -> Onboard LAN i ustaw na ENABLED u Ciebie może być trochę inaczej w zależności jaki masz BIOS ale od tego jest instrukcja...

jeśli w bios jest ustawione ENABLED sprawdzasz menadżer urządzeń jeśli karta jest na liście klikasz ją dwa razy i sprawdzasz pole STAN jeśli pisze to urządzenie działa poprawnie sprawdzasz rejestr jeśli jest jakiś błąd/kod czy cokolwiek innego podajesz tutaj. Jeśli karty nie ma w "karty sieciowe" lub nie ma takiej gałęzi instalujesz sterowniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...