Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bluerf

GeForce 7300 LE. Wentylatorek warczy i ma duuużą temperaturę.

Polecane posty

Masz jakieś objawy typu bs'y, artefakty, restarty itp? W przypadku kart z jednoslotowym chłodzeniem może to być całkiem normalne. Mój 8600GT nagrzewał się nawet do 90 stopni, a 275 GTX nagrzewa się tak jak twoja do 75. GPU zawsze pracują w wysokich temperaturach więc nie ma się o co martwić.

Co do warczenia to radze przeczyścić wentylatorek na karcie sprężonym powietrzem, jak nic nie da to możliwe, że łożysko już powoli wysiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma jego karty to Asus. "Testował" w dmc4 i cod4. Twierdzi, że po wyłączeniu "Testu" karta ma 75 stopni. Z tego co odszyfrowałem w dmc po 4h a cod 1,5h. Artefakty ma tylko w bf nie wiem 1942 czy 2, zdarza się reset w titan quescie i artefakt w formie dłuuuugiej nogi lub skaczące drzewa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kochasz swoją kartę graficzną a nie chcesz żeby była gorąca to idź do jakiegoś serwisu komputerowego żeby Ci podmienili chłodzenie na jakieś bajeranckie za 200zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie przejmuj się tym, że mógłbyś za te 200zł kupić dużo lepszą kartę, jeśli ją lubisz, to warto.

Temperatury są trochę za duże, jak na ten model. Swego czasu słyszałem, że w 7300 wysychają <chociaż u siebie tego nie doświadczyłem> pasty termoprzewodzące, przez co tracą swoją magiczną moc. Można spróbować wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek polecam przeczyścić, potem można spróbować to co zaproponował Gofer, a jak nie pomoże to jakiś dodatkowy wentylatorek za dychę do obudowy, zmiana chłodzenia na tej karcie to poroniony pomysł ze względu na cenę samego chłodzenia jak i montażu którego pewnie sam byś nie wykonał.

PS.teofi7 - błagam przestań w końcu pisać takie bzdury :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybebesz kartę z komputera. Zdejmij radiator i wyczyść (np. kartką zwykłego papieru) radiator i GPU z pozostałości pasty. Nałóż nową pastę (nawet jakiegoś CoolerMastera za 10PLN). Wiatraczek należałoby odkręcić od radiatora i wyczyścić pędzelkiem, bądź przedmuchać sprężonym powietrzem. Oby z umiarem, gdyż sprężone powietrze w puszce może zawierać wodę. Radiator też można przed smarowaniem pastą wydmuchać. Jeżeli nie przywęgliłeś karty to powinno pomóc. Jeżeli wiatraczek nadal będzie hałasował, to kwalifikuje się do wymiany.

Co do wymiany chłodzenia na karcie, to w lipcu 2k9 za AcceleroS1 i 2 wiatraki Arctica dałem 130PLN. Więc gadki o 200PLN za chłodziwo do karciochy to jakieś lekkie nieporozumienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...