Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

JaKlaudia

Rozwiązany: Borderlands, patch robi mi źle

Polecane posty

Witam,

Mam problem z patchem do Borderlands'a. Zainstalowałam patcha ze strony Cenegi (1.01) i gdy włączyłam grę miałam poziome paski-cienie. Odinstalowałam grę, zainstalowałam na nowo bez patcha. Niedawno jednak postanowiłam pograć sieciowo, do tego natomiast gra wymaga patcha. Pobrałam patcha 1.20 ze strony producenta. Zainstalował i...problem pojawił się na nowo. Takie same poziome paski-cienie. Czy ktoś z Was mógłby mi coś poradzić? Może ktoś miał podobne kłopoty i udało mu się je rozwiązać; a może ktoś przypuszcza gdzie może leżeć przyczyna tychże.

Konfiguracja sprzętowa słowami lajkonika:

- windows XP,

- Radeon 5770 1GB, z "wczorajszymi" sterownikami,

- procesor...eee, zdaje się, że..6000 X2, Windsor, 2x1MB cache/L2, 125V,

- RAM 2x1GB,

- zasilacz 500W (nie pamiętam jakiej firmy, ale jeśli to będzie istotne napiszę).

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. Ten sposób działa. Nie tylko w Borderlandsie, ale i w innych grach, gdy tylko pojawia mi się coś na kształt cieni, pasków czy innych zwariowanych, kolorowych pikselków.

I tu urodził się następny problem: chwilę potem grę mi wywala (prawie każdą). Przypuszczam, że to może być wada karty graficznej, ale też wina może leżeć po stronie sterowników. Dlatego powiedz, proszę, jaką ty masz kartę? Nie bardzo wiem co robić. Czy grać dalej, czy odesłać kartę do naprawy. Niestety jako tako jest dobra, tylko czasami jej "odpiksela" i boję się, że sklep w którym kupiłam może twierdzić, iż nie jest uszkodzona. Klikam więc po wszystkich forach w poszukiwaniu jakiś informacji na temat kłopotów z tymi kartami (5770 robiona przez Asusa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie jest problem tylko Twojej karty, ja na swoim Radeon HD 4850 też miałem problem z cieniami W Borderlands. Wydaje mi się ze to wina nowych catalistów ATI (na starych problem nie istniał). Więc mówiąc krótka Twoja grafika jest sprawna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam rozwiązanie. Problem tkwi faktycznie w sterownikach (uff!). Poniżej wklejam link do strony AMD. Sądzę, iż w związku z tym, że są to nowe karty, podobne problemy może mieć ktoś jeszcze.

AMD potwierdza występowanie kłopotów z kartami graficznymi serii Radeon HD 5700 oraz 5800. Użytkownicy zgłaszają szare lub kolorowe linie na ekranach, lub po prostu zawieszanie się.

W opublikowanym oświadczeniu ATI Catalyst 10.1 czytamy jednak, że problem dotyczy wszystkich wersji systemu Windows, a nie tylko tej najnowszej.

http://www.chip.pl/news/sprzet/karty-graficzne/2010/02/problemy-z-kartami-graficznymi-hd-5700-i-5800

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...