Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Infi

Gigabyte GeForce GTX 275 - dziwne zachowanie przy logowaniu i artefakty w grach

Polecane posty

Witam,

mam problem z kartą Gigabyte GTX 275 wersja fabrycznie podkręcona (660/2400)

pierwszy problem polega na tym że jak zainstaluje najnowsze sterowniki z nvidii pod obojętnie jaki system (XP/7) to ekran logujący do systemu windows jest czarny! w lewym górnym rogu ekranu miga mi tylko na przemian (analog/digital). Resetuje komputer i ekran normalnie pojawia się. Problem ten absolutnie nie występuje gdy zainstaluje sterowniki z płyty CD. Tylko że wtedy w testach karta graficzna osiąga mniejszą ilość punktów i jest mniej wydajna. Problem ten nie pojawia się gdy zaloguje się już do windowsa, tylko w momencie w którym powinien pojawić się ekran do logowania.

drugi problem polega na tym że w niektórych grach występują mi artefakty na ekranie podczas grania (czasem zielone, czasem białe) jakieś różne figury geometryczne migają momentami. Oczywiście gram wtedy na max detalach z wygładzaniem krawędzi, czasami x16 czasami x4 żeby zobaczyć czy problem się powtarza no i niestety powtarza. Jak na razie to te artefakty zaobserwowałem tylko w grach NFS shift oraz DiRT 2. Inne gry bez problemów chodzą na max detalach. Niżej mój sprzęt:

Procesor: Core 2 Quad Q8200 4x2.33GHz

Płyta Gł: Gigabyte EP45-UD3

Pamięć: 2x2GB 1066 MHz

Grafika: GF GTX 275 Gigabyte (660/2400) 896 MB

Zasilacz: Tagan 600W TG600-U33II

Dysk: Seagate 250 GB

Monitor: Samsung T220 22" podłączony w trybie DVI (digital)

Windows 7 Professional 64bit - oczywiście oryginalny z zainstalowanymi update'ami.

Proszę o pomoc!

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów i nie krzycz w temacie. Tylko zmieniam temat, choć powinienem go wywalić. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć co do pierwszego problemu to jako posiadaczowi tej samej karty jest mi on dobrze znany, jego przyczyną jest wadliwa sekcja zasilania w kartach tej serii, aby pozbyć się problemu wystarczy updatować bios karty, lub oddać na gwarancje i powinno to zostać naprawione. Co do drugiego problemu to sprawdź jaką masz temperaturę w budzie oraz do jakiej temperatury nagrzewa się karta graficzna, nie powinno to być więcej niż 75 stopni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię napisz mi jeszcze jak mam updatować bios karty, krok po kroku. Są chyba 2 wersje pamięci na tej karcie Hynix/Samsung o ile dobrze kojarzę więc najpierw musiałbym też sprawdzić jaką wersje ja mam. Proszę napisz mi krok po kroku co robić, będę Ci cholernie wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem bios na karcie graficznej (z tego samego na ten sam) bo innego nie ma. Ten co był i ten co wgrałem okazał się być najnowszym. Przez pierwsze 3-4 dni wszystko było ok, ale potem znów zaczął się ten problem z czarnym obrazem pojawiać. Ręce opadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...