Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MadMax

Rozwiązany: Karta graficzna się przegrzewa

Polecane posty

Witam. Mam problem moja karta graficzna PALIT GF 8600 GT 256 MB DDR3 szybko się przegrzewa. Bywa że po niecałej godzinie grania np w Two Worlds pojawia się komunikat "warning temperature too high! please check your fan and heatsink" po sprawdzeniu w programie VDO Tool pokazuje że procesor graficzny ma około 120 stopni. Co może być tego powodem

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ta grafa jeszcze się nie stopiła? :) Daj fotkę obudowy w środku jeśli możesz. Poukładaj kable, wyczyść radiator i wiatrak na karcie. Masz w obudowie jakieś wiatraki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem moja karta graficzna PALIT GF 8600 GT 256 MB DDR3 szybko się przegrzewa.

"Złoty" czy czarny radiator na karcie graficznej?

"Złote" są wszystkie wadliwe, a "czarne" - co druga (wentylatory sie zacierają).

Jeśli jeszcze ma gwarancję -> serwis, jak nie ma -> wymiana wentylatora albo całego coolera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH]

najpierw spróbuję założyć wentylator na tył obudowy jeśli to nic nie da wezmę od kumpla zasilacz i na jego zasilaczu sprawdzę czy się będzie grzała karta

a jaka powinna być w miarę optymalna temperatura w stresie dla tej karty graficznej

Nie cytujemy poprzedzającego posta. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatury, to dobrze gdy nie przekracza 70 stopni. Choć nowsze karty mogą pracować w temperaturze wrzenia :) Ale gdy nie ciśniesz karty nie powinna 60 paru stopni przekraczać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuba "oddziela" cieplejsze powietrze wewnątrz obudowy od chłodniejszego, które leci bezpośrednio na proca, w ten sposób pomagając go chłodzić. ale nie powinna sprawiać problemu w chłodzeniu reszty kompa. Muszę dodać na marginesie, że mój GF9600GT ma w spoczynku czasem nawet 29st :) a po godzinnej grze w Crysisa niecałe 40 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to karta?W ATI masz ATI Control Panel i tam jest ATI Overdrive i jest tam Fan Speed...w Nvidia nie wiem...

EDIT@UP

Poczytałem trochę w internecie i powinieneś mieć program taki do karty...Pali dołącza go na płytce podobno....:)

Jak nie to tu masz program Riva Tuner:

http://www.programosy.pl/program,rivatuner.html

Tutaj także możesz zwiększyć prędkość wiatraka...jak nie będziesz wiedział jak to napisz na gg które masz w moim profilu...:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...