Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pitert179

Laptop Asus F5gl się przegrzewa.

Polecane posty

Chodzi o to, że mój laptop nagrzewa się spod spodu, jak włączę internet i wymaga on dużej wydajności lub włączę jakąś grę, to po kilku minutach się wyłącza...

Sprawdzałem czy może to wina wiatraka, lecz on poprawnie funkcjonuje. W programie HD Tune 2.55 temperatura dysku wynosi aż 41*C, chociaż wiatrak nadal działa... Zauważyłem też, że od jakichś 3-4 miesięcy zaczyna głośniej pracować. Nie mam pojęcia co zrobić, by znów zaczął normalnie funkcjonować. Proszę o pomoc. :rolleyes:

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 stopni dla dysku twardego w lapku to normalna temperatura. sprawdź lepiej jak jest z temperaturą procesora i karty graficznej. te dwa podzespoły w laptopach grzeją się najbardziej. możliwe że trzeba nałożyć nową pastę na procka, jeśli nie ma wymiany ciepła między procesorem a układem chłodzącym, nawet sprawny wiatrak wiele nie zdziała...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Również mam ten model notebooka i ten sam problem. Zakupiłem podkładkę chłodzącą na USB ( 3 Fan 80mm) temperatura spadła, ale np. przy dłuższym graniu np w cs'a również się wyłącza.

A może coś z biosem, może ze sterownikami od grafiki, podobno Nvidia, wypuściła jakieś wadliwe....

pomocy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnales cooler na procka, porzadnie wyczysciles i wymieniles paste? W moim lapku na tylnym radiatorze byla doslownie sciana kurzu, ktora blokowala przeplyw powietrza. Podstawka chlodzaca nie rozwiaze problemu, w tym przypadku moze co najwyzej obnizyc temp o kilka stopni. Rozkrec go co do srubki, sciagnij cooler i go porzadnie wyczysc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze na niego gwarancje, ale nei jestem w stanie go teraz i przez najbliższe kilka miesięcy oddac do serwisu bo jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej, wiec musze go mieć na bieżąco.

a masz jakiegos tutka jak to zrobić , bo nie chce nic zepsuć.... :/

Ja dzisiaj zaktualizowałem biosa i już mi tak nie wariuje wentylator... mam nadzieje ze bedzię dobrze, bo tempetarura w speedfan spadła.

A ty tak zrobiłeś? Jest poprawa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, laptop jest zimny jak lod teraz... Tutoriala nie mam, ale chyba laptopy to na jedno kopyto sa: w toshibie trzeba wyciagnac naped cd/dvd oraz odkrecic klapke chroniaca twardy dysk. Male srubokrety i agrafka winny starczyc...

Uwierz mi, ciezko cos zepsuc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...