Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Buras

Montaż komputera od zera.

Polecane posty

Witajcie, piszę z prośbą o pomoc. Tak więc dziś kurier przywiózł mi sprzęt komputerowy, jednak nie złożony. Teraz ja muszę sam go zmontować. Wiem, jest dużo poradników na ten temat w internecie, jednak ja mam kilka oddzielnych pytań.

Wiem jak ogólnie zamontować płytę główną, jednak:

- Muszę zamontować bolce, dystansujące płytę od obudowy, jednak w zestawie były tylko 2, plus jeden wkręcony. Wkręcony był tam gdzie nie było takiego wypuklenia, natomiast dwa zostały mi do wkręcenia, jednak tam gdzie są takie "wypuklenia". Z resztą zrobiłem fotkę:

http://i46.tinypic.com/2qth0mb.jpg

Mam MSI P55-GD65

Miejsce na zasilacz w obudowie mam na dole. I tylko dla upewnienia pytam się, jak go włożyć? Wiatrakiem dołem do obudowy (jak by wtedy powietrze uchodziło?) czy górą?

Mam OCZ ModXStream-Pro 500W

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1

Przede wszytkom płyta powinna leżeć równo. Dopasuj tak dystanse. Na tych uwypukleniach pewnie wkręcasz zwykłe śrubki. Choć to dziwne rozwiązanie .. dobrze byłoby dodać tam podkładki małe.

ad2

Zasilacz możesz zamontować jak chcesz. Problemem możne być to jak możesz bo nie wszystkie obudowy to umożliwiają, albo będziesz zmuszony zamocować go tylko na dwie śrubki. U siebie zamontowałem wiatrakiem w dół (o ile obudowa ma tam jakiegoś grila którym będzie można powietrze zasysać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by co to jest chłodzenie od procesora. Mogę jedynie ustawić wiatrak albo w stronę dysku i napędu, albo w stronę przeciwną.

EDIT:

Jednak nie, mogę go wykręcić w każdą stronę.

Proszę o pomoc, bo na tym utknąłem. Tak to została mi tylko karta graficzna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jakoś to chłodzenie założyłem, nie wiem czy dobrze... Mniejsza o to. Mam problem z kabelkami od karty graficznej, mianowicie:

Mam dwa wyjścia na kable z tyłu karty, podłączam do nich krótkie kabelki, które były w zestawie. Od tych kabli, mam końcówki z dwoma "przedłużaczami". Od zasilacza mam dwa kable, które pasują do owych "przedłużaczy". I nie wiem jak mam to podłączyć, czy jeden kabel od zasilacza do jednego "przedłużacza" (w kablu od zasilacza mam dwa wyjścia, pasujące do tych od karty, razem 4), czy podłączyć dwa? Proszę o jakąś radę, bo mam obawy, czy jak podłącze to nic się nie stanie.

fotka:

http://i48.tinypic.com/14uw9kl.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze (moim zdaniem ważne) pytanie. W którą stronę wiatrakiem zamontować chłodzenie z fotki poniżej, tak aby było jak najlepiej?

http://i48.tinypic.com/mtnmly.jpg

(chlodzenie po prawej)

Najlepiej gdyby gorące powietrze z chłodzenia procesora było jak najszybciej z obudowy usuwane... więc najlepiej jak bedzie on dmuchał na ten wiatrak z tyłu obudowy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH]

Ale chłodzenie chyba zasysa powietrze, a nie je wydmuchuje?

Ostatnie pytanie.

Czy koniecznie wszystkie kabelki, które były już w zasilaczu muszę podłączać do płyty głównej? Bo został mi jeden kabelek (kwadrat 4 piny) i nie ma już na niego miejsca. Czy nic się nie stanie jak zostawię go, nie podłączonego?

Nie cytujemy poprzedzającego posta. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...