Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krzysiek_krzewski

Antena do routera

Polecane posty

Witam

Otóż czy znajdę jakąś antenę w granicach 50 zł.Router to Tp-Link TD-W8901G. Dom 150m2, ściany cienkie(15-25cm) łapie prawie cały.Ale nie wszędzie z prędkością 2mb.Teraz to prawie nie przeszkadza ale np. latem wyjść z lapkiem na ogród cieszyć się internetem było by miło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że sygnał jest wszędzie tylko miejscami jest na tyle niski że spada prędkość ?

Jeśli tak bez wchodzenia w koszty jeśli obecnie router masz ustawiony w technologi g możesz przestawić na b, a jeśli dodatkowo wyłapujesz jakieś inne sieci po za swoją ustawić wolny bądź najmniej wykorzystany kanał.

Jeśli chodzi o anteny to polecam Ovislink WAI080 lub mocniejszą WAI101.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard zmieniłem na b i kanał też już dawno lecz w 2 najbardziej wysuniętych pokojach nie ma zasięgu lub co chwila gubi.Także poza domem(w ogrodzie)mogę zapomnieć o łączu. Brać tą mocniejszą czy ta słabsza też pociągnie?

Edit:

Widzę że ta mocniejsza o parę zł droższa tylko także ja chyba wezmę, i ona pociągnie cała chałupę + ogród?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku można zgadywać czy coś i ile da zmiana anteny, cena jest nie duża pomiędzy nimi, najlepiej by było kupować w sklepie (nie przez internet) i dogadać się ze sprzedawcą że w razie jak się antena nie sprawdzi po prostu ją oddasz.

Jak wspominałem wcześniej jeśli nie masz innych sieci (w szczególności z mocnym sygnałem) to teoretycznie zmiana anteny poprawi sytuację.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby dołożenie AP od strony np. ogrodu w tedy na 100% rozwiązałbyś problem z sygnałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...