Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Piotrov

Sieć LAN

Polecane posty

Ostatnio okazało się, że takowa jest mi potrzebna. Dobrze, więc wziąłem się za to "windowsowskim" kreatorem, ale niestety nie powiodło się, bo niby nic mi nie wykryło. Sieć miała działać bezprzewodowo. Na co dzień router normalnie wysyła neta do drugiego kompa i nie ma żadnego problemu.

Posiadam router Edimax AR-7084gA/AR-7084gB i modem TP Link TL-WN321G. Proszę o pomoc... Tak średnio leży mi latanie z pendrivem. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TL-WN321G to nie modem tylko karta WLAN na USB tak dla ścisłości ;)

Teraz powiedz mi tak:

- Z jakim systemem mamy do czynienia

- Instalowałeś sterowniki do TL-WN321G czy system sam wykrył

- TL-WN321G przy wykrywaniu sieci korzysta z menadżera dostarczonego ze sterownikami czy z windowsowskiego (WZC)

- Sieć bez przewodowa jest zabezpieczona w jakikolwiek sposób wliczając filtrację MAC oraz ukrycie SSID ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na początku skoncentrujmy się na konfiguracji XP win7 64bit zostawimy na deser z racji problemów ze sterownikami które czasem występują.

Na czas testów wyłącz zabezpieczenie i przy okazji podaj czy to jest WEP/WPA/WPA2.

Sprawdź w połączeniach sieciowych czy karta została dodana a w menadżerze urządzeń czy sterowniki zostały poprawnie zainstalowane. Po rozwinięciu (w menadżerze urządzeń) "karty sieciowe" kliknij dwa razy na nazwie karty WLAN(tp linka) i w polu "stan urządzenia" zobacz co tam pisze, powinno być "urządzenie działa poprawnie".

obok zegara powinna być ikona od karty w kształcie trójkąta prostokątnego, jeśli nie jet połączona z siecią będzie szara (w innym wypadku w zależności od siły sygnału zielona/pomarańczowa/czerwona) kliknij ją dwa razy i w nowym oknie w kartach poszukaj "scan" i kliknij ten button. Jeśli wykryje Twoją sieć kliknij ją dwa razy aby się połączyć.

Wszystko powyżej dotyczy windowsa xp i menadżera od karty.

EDIT:

Najlepiej będzie jak odinstalujesz sterowniki (cofnie to przy okazji zmiany które już zrobiłeś) i zainstalujesz najnowsze od producenta:

>>>KLIK<<<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...