Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kakashi1994

Duży hałas PC

Polecane posty

Witam. PC mojego kumpla głośno pracuje, skacze także napięcie. Według mnie to wina zasilacza z czarnej listy zasilaczy. Nazywa się on altis.

Zainwestuj w słownik ortograficzny. - Sevard

Sorry pisałem szybko na szkolnym PC - Kakashi1994

Nie pisz kolorem moderatora. Bo to jest trochę wkurzające. - Sevard

Sorry - Kakashi1994

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. PC mojego kumpla głośno pracuje, skacze także napięcie. Według mnie to wina zasilacza z czarnej listy zasilaczy. Nazywa sie on altis.

Jeśli chodzi o głośną pracę to przede wszystkim należy wyczyść wentylatory na procesorze/karcie graficzne/w zasilaczu/na chipsecie płyty głównej o ile taki jest założony itd.

Wymiana pasty termo-przewodzącej też by nie zaszkodziło.

Jeśli skaczą napięcia to znak że należy zasilacz wymienić, podaj napięcia zasilacza (najlepiej zmierzone miernikiem w stresie).

Podaj konfigurację komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego pc to Pentium 4 3057,25 MHZ, GeForce 7300LE 512mb 2gb RAM 667MHZ Kingston Mobo asus P5VD2-MX zasilacz altis 300v. Napięć nie podam bo to nie o mój pc chodzi, a kumpel prawdopodobnie nie posiada miernika. Po wyczyszczeniu wiatraczków nie przestał warczeć.

Jeśli kumpel nie posiada miernika trzeba będzie "obejść się smakiem" i zadowolić odczytami np. z programu everest.

Co to znaczy "nie przestał warczeć" ? Opisz bardziej szczegółowo, jeśli masz na myśli "piłujący" dźwięk jakby coś ocierało to wentylator który go wydaje jest najprawdopodobniej do wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kumpel nie posiada miernika trzeba będzie "obejść się smakiem" i zadowolić odczytami np. z programu everest.

Ja Everestowi nie wierzę. Porządny miernik to najlepsze rozwiązanie ;).

zasilacz altis 300v.

Volt czy Wat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...