Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gxkrizard

Jakiego programu używacie do komunikacji?

Polecane posty

Gość gxkrizard

Nie jestem pewien, czy to odpowiedni dział (w końcu większość tematów tu to prośby o pomoc, a nie topic'i do dyskusji), więc jeśli temat pasuje gdzie indziej, to proszę o przeniesienie.

Jak w tytule, moje pytanie brzmi: Jakich programów używacie do komunikacji? Zaznaczę, że można wymieniać zarówno programy służące praktycznie tylko do komunikowania się (jak GG, ICQ, AQQ czy Skype), jak i takie, które poza tym posiadają też inne cele (Xfire). Najlepiej by było, gdyby każdy wymienił komunikatory których używa, i krótko opisał do czego konkretnie.

Mój zestaw:

GG

Powód: Popularność programu. W naszym kraju można za jego pomocą skontaktować się z prawie każdym. Używam go, mimo iż nie jest to najlepszy wybór pod względem technicznym.

Ocena: Nie podoba mi się droga, jaką idą twórcy. Za dużo bajerów, za mało ochrony i stabilności. Na minus.

Skype

Powód: Łatwość obsługi i spełnienie moich wymagań. Nie potrzebuję niczego więcej, niż rozmowa z kilkoma osobami przez dowolny komunikator. Skype nadaje się do tego w 100%.

Ocena: Popularność tego programu na świecie mówi sama za siebie. Nie mam problemów z użytkowaniem, toteż nic złego nie mogę powiedzieć. Na plus.

Xfire

Powód: Ładny dodatek do reszty. Pokazanie swoich screenów czy filmików z gier to przydatny bajer. Poza tym lubię, gdy nie muszę minimalizować gry z byle powodu. No i liczenie, ile i w co grałem jest miłą ciekawostką.

Ocena: Może nie odniósł takiego sukcesu jak Skype, ale również wybił się ponad poziom takiego GG. Co chwilę wychodzą nowe łatki, i widać że twórcy starają się powiększać jego "arsenał" możliwości. Mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej. Na plus.

Teraz wasza kolej. Nie musi to wyglądać tak jak u mnie. Możliwa dyskusja jak najbardziej wskazana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GG używałem, ale ze 3 miesiące temu szczęśliwie go usunąłem, gdyż wszelkiego rodzaju łańcuszki wkurzają mnie niemiłosiernie.

Aktualnie używam Skype'a, do pisania i prowadzenia rozmów, oraz mam game ranger'a, ale nie korzystam z niego jako komunikatora, służy mi głównie do łączenia się przez LAN w niektórych grach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam konto na jabber.org, poza tym na gmailu (obydwa oparte o protokół XMPP).

Poza tym korzystam z protokołu gg przy pomocy kadu (bo nie ma oficjalnego komunikatora gg dla GNU/Linuksa, a kadu ma parę fajnych funkcji).

Ze Skype'a nie korzystam ze względu na licencję (ci którzy używają Skype'a niech ją przeczytają i zobaczą na co się zgadzają).

@UP AQQ jest jednym ze słabszych programów obsługujących XMPP. Ja ze swojej strony polecam Pidgina i Psi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gg nie korzystam. Na psi urok, to Nowe Gadu Gadu to tragedia, ja potrzebuje czegos do szybkiej komunikacji bez zbednego obciazania systemu. Jesli na linuksie to kadu. Jesli na windowsie to Web Gadu / AQQ (mi odpowiada), czesciej to pierwsze... Niczego wiecej mi do szczescia nie trzeba. No, mam jeszcze konto na Windows Live, by moc korzystac z pomocy zdalnej i pomoc komus...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość odyniec15

Miranda IM którą sam w męczarniach skonfigurowałem, ale teraz mogę powiedzieć, że nie znam nic lepszego, a korzystałem z naprawdę wielu komunikatorów. Łączy mi się ze wszystkimi innymi komunikatorami zawsze i wszędzie, mało zajmu, szybko działa i jest piękna jak Neytiri z Avatara. Po za tym odbiera mi maile i czyta RSS oraz radia i co tylko chcesz bo można cały czas dodawać nowe wtyczki. Dla początkujących użytkowników polecam pobrać już skonfigurowaną, bo to naprawdę jest męka opanować te wszystkie ustawienia.

http://blog.luniewski.eu/projekty/skonfigurowana-miranda/ tutaj jest bardzo fajna paczuszka tylko skopiować na dysk i używać, a w sobotę może wrzucę swoją paczuszkę dla znajomych aby ich edukować w końcu skończyć z tym badziewiem GG to jak by co wam też podrzucę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AQQ. Protokół GG, Tlena, Jabbera i jak trzeba, to i innych komunikatorów, z opcją rozbudowy o pluginy, wczytujący się wystarczająco szybko, zbierający wiadomości w zakładkach, mocno konfigurowalny i stale rozbudowywany. No i wygodny w użyciu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kożystam z GG i Xfire. Ale pora przejść z GG na Pidgin bo nie muli tak kompa. 170 MB użytej pamięci to jednak za dużo :) Xfire jako komunikator sprawdza się nawet bardzo dobrze :) Ale cały czas szukam czegoś dla siebie :)

sjp - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...