Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Piotrov

System się nie włącza

Polecane posty

Mam taki problem. Zainstalowałem sobie grę Toca: Race Driver 3 na systemie windows vista home premium 64 bit. Nic nie chciało się ponownie uruchamiać, taka prośba wyskoczyła dopiero po zainstalowaniu jakichś zabezpieczeń do tej gry. No dobrze... Więc uruchamiam, a tutaj:

Uruchamianie systemu się nie powiodło. Przyczyną może być wymiana sprzętu/oprogramowania.

Aby naprawić:

1. Włóż płytę z systemem i uruchom komputer ponownie.

2. Wybierz ustawienia języka oraz kliknij Dalej.

3. Wybierz opcję napraw ten komputer.

Plik: Windows/system32/drivers/sfssyncof.sys

Stan: 0xc0000428

Informacje: System nie może zweryfikować podpisu cyfrowego pliku

Wcześniej te zabezpieczenia nie chciały się w ogóle zainstalować, ale przy włączeniu firewalla i zaakceptowaniu wszystkich jego komunikatów udało się. Była to bodajże trzecia próba, może czwarta.

Kiedy wykonuję to co każe mi system do naprawy nic się nie dzieje kiedy uruchamiam kompa ponownie. Po prostu znowu wyskakuje ten błąd. Proszę o szybką pomoc, gdyż osoba pracująca przy komputerze niestety jest w kropce i nie posiadanie tamtego komputera może się źle dla niej skończyć. Konfiguracja na dole + Ram - Kingston DDR2 4 GB Dual-channel 800 MHz, Zasiłka Fortron 500W no i to wszystko co powinno was zainteresować. Pomoc jest mi bardzo potrzebna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy system uruchamia się w trybie awaryjnym (wciskasz F8 zaraz po POST screenie(ekranie bios)), jeśli uruchomi się tryb awaryjny wciśnij winkey+r wpisz: cmd w oknie które się pojawi wpisz: sfc /scannow po wykonaniu polecania sprawdź czy system się uruchamia.

Jeśli powyższe polecenie nie pomoże lu nie możesz włączyć trybu awaryjnego zbootuj komputer z płyty instalacyjnej Visty (w bios musisz ustawić bootowanie z napędu).

Niestety ale MS postąpił w wypadku visty bardzo "genialnie" i zastąpił konsolę odzyskiwania kilkoma... "narzędziami", jeśli nie wyłączyłeś tworzenia punktów przywracania w pierwszej kolejności skorzystaj z "Narzędzie Przywracanie systemu" jeśli nie tworzyłeś pps uruchom "Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia".

Pozdr.

EDIT:

Przy używaniu polecenia sfc /scannow płyta instalacyjna systemu musi być w napędzie !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, że tryb awaryjny również jest nie do uruchomienia. Więc opcja pierwsza odpada.

A jeśli chodzi o drugą to czy muszę w biosie tam w zaawansowanych przestawić second boot na cdrom? xd

Tak, wiem laik ze mnie. W biosie nie siedzę dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wszystko działa jak należy. Grę usunęło i tutaj pojawia się pytanie: Czy ponowna instalacja poskutkuje tym samym? Jeśli tak to po prostu nie będę się chrzanił i zainstaluję na starym kompie z XP, lecz nie ukrywam, tam gra będzie mniej przyjemna, bo komputer ledwo wyciąga minimalne i się tnie... ;/

Za pomoc bardzo dziękuję. Gdyby się dało dałbym ci coś w stylu "+", ale na forum takich nie ma. W każdym razie ocaliłeś wiele istnień. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ponowna instalacja gry wywoła znów ten problem nie wiem.

Wiesz jakie zabezpieczenia instalują się do TRD3 ? Do "The Chronicles Of Riddick Assault On Dark Athena" instaluje się "Tages" wersja która jest dołączona oryginalnie na płycie (przynajmniej na tej którą ja mam) ma problemy z w7, po pobraniu nowej wersji wszystko gra, możliwe że w Twoim wypadku będzie podobnie, pamiętaj żeby pobrać wersję x64 nie x86 jeśli będziesz szukał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...