Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ziom123

Rozwiązany: Wykrywanie procesora przez płytę główna

Polecane posty

Witam

Mam problem związany z wykrywaniemm procesora,otóż kupiłem grę mount&blade:Ogniem i mieczem i nie działała.Napisałem więc do supportu i mi odpowiedzieli że to dlatego że płyta wykrywa procesor AMD model unknown i gra myśli że komputer jest za słaby i nie odpala.Napisali że trzeba zainstalować najnowsze sterowniki płyty głównej.Pobrałem najnowsze sterowniki ze strony producenta, i płyta nadal nie wykrywa modelu procesora.Co zrobić?

Mój komputer:

Procesor:AMD Phenom II X3 720

Płyta:ASUS M3A78

Karta Graficzna:Radeon HD 4890

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku problem nie leży po stronie sterowników a BIOS płyty głównej aktualizacja BIOS powinna pomóc.

Wejdź jeszcze do BIOS lub zaraz po uruchomieniu komputera (gdy pojawi siępierwszy ekran na którym są podane: zainstalowane dyski/napędy, ilość pamięci i procesor) wciśnij Pause/Break i zobacz czy tutaj także BIOS nie rozpoznaje procesora, jeśli nie rozpoznaje patrz wyżej (aktualizacja BIOS).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała operację da się przeprowadzić z poziomu Windows.

I właśnie takie "operacje" spod windows są częstą przyczyną problemów. Windowsowi

(tak jak kobiecie

;) )

nie należy ufać, skoro kolega ma płytę Asus umieszcza plik z bios bezpośrednio na dysku C robi restart i wciska alt+f2 uruchomi się narzędzie do aktualizacji w którym wybiera plik bios.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...